Tjoba is tevreden met een punt sport33 Gezocht: trainer voor Hoek Vrouwenteam EMM verrast Helios Discussieavond atletiek zit vol Noad '67 verliest van Jong De Graafschap MIDDELBURG De discussieavond over de Zeeuw se atletiek, georganiseerd door de PZC in samenwerking met Dyna mica, zit vol. Omdat er de laatste dagen nog vele aanmeldingen bin nen kwamen, en er in het clubge bouw van Dynamica maar beperkt plaats is, is de inschrijving geslo ten. De discussieavond is op vrij dag 27 januari. Op basis van stellin gen zal er gediscussieerd worden. MIDDELBURG Op een prima bespeelbaar hoofd- veld is het treffen tussen Noad'67 en Jong De Graafschap geëindigd in een 3-0-zege voor het team van Jan Vreman uit Doetinchem, een stand die al bij rust was bereikt. Na rust verdedigde Noad met verve, zodat meer treffers voor de Super boeren uitbleven. De Graafschap was bij Noad op trainingskamp. maandag 9 januari 2012 door Barry van der Hooft HOEK - In het sponsorhome van Hoek, dat grenst aan de bestuurs kamer, hangt rond wedstrijden soms een wat geheimzinnige sfeer. Dan wordt er af en toe gefluisterd en bijten geldschieters en clubmen sen op hun tong, om maar geen in fo aan derden los te laten. Zo is het ook op deze zaterdagmiddag, rond het oefenpotje met de profs van Fortuna Sittard, dat Hoek met 1-3 verliest. Fred Landzaat en Jacky Lambert, die samen de technische commis sie van de zaterdag-hoofdklasser vormen, zijn druk op zoek naar nieuwe spelers. Daarnaast is er de zoektocht naar een nieuwe trainer, die Ruud Pennings moet opvol gen. Ja, er zijn gesprekken geweest met Kenny Verhoene, de trainer van Zaamslag, En Peter Maas (ex-Baro nie) heeft ondanks een overeen komst met Halsteren toch een solli citatiebrief naar Zeeuws-Vlaande- ren gestuurd. De naam van Michel Leonhart zingt eveneens rond. „We hebben meerdere kandida ten", houdt voorzitter Langeraert zich op de vlakte. „Na de degrada tie uit de topklasse hebben we de scherven opgeraapt en zijn we ver der gegaan. Dit seizoen draait het vooral om overleven. Maar vol gend seizoen moeten we er weer staan. Met een technische staf die uitstraling heeft. We zoeken ie mand die 'letters heeft gegeten'. Een boegbeeld, die eventueel een trainer op kan leiden, zodat die op termijn hoofdtrainer van Hoek kan worden." Langeraert refereert aan Adriaan Nieuwenhuijse, eind jaren negen tig de kroonprins van het Zeeuwse trainersgilde. „We wilden hem des tijds een jaar met Frans Vermeu len mee laten lopen, om ervaring op te doen. Dat wilde Adriaan niet. Als hoofdtrainer heeft hij het vervolgens niet gered bij Hoek. Dat heeft zijn carrière geen goed gedaan, denk ik." Een boegbeeld met ervaring... Na een beetje graafwerk blijkt de be langrijkste kandidaat in het bezit te zijn van het diploma Coach Be taald Voetbal. En hij is nu werk zaam in het buitenland. Als het om Turkije blijkt te gaan, is de link snel gelegd. Eric Hellemons (40) is nu assistent van Fuat Capa bij Genclerbirligi. De oud-verdedi ger, die tussen 1988 en 2005 liefst 358 wedstrijden in het eerste van RBC speelde, willen ze bij Hoek graag binnen halen. En waarom heeft Langeraert ook een gesprek met Paul Telussa ach ter de rug? Is er sprake van een te rugkeer? „Paul en ik hadden de af spraak staan dat we nog een keer samen zouden gaan zitten", legt de voorzitter uit. „Daar had hij be hoefte aan, nadat hij hier niet op zö'n prettige manier is vertrokken. Ik moet zeggen: het was een fijn gesprek. En misschien kan Paul in de toekomst nog wel eens wat be tekenen voor Hoek. Wie weet." Naast een nieuwe trainer zijn een aantal nieuwe spelers ook welkom bij Hoek. Als de weergoden mee werken, hervat de hoofdklasser de competitie aanstaande zaterdag alt met de uitwedstrijd tegen Zwalu wen. Tegen Fortuna Sittard laat Hoek desondanks een redelijk goede in druk achter. De eerstedivisionist speelt voor rust in de basisforma tie, maar de beste kansen zijn voor Hoek. Jari Vyaene slaagt er echter tot twee keer toe niet in te scoren. Zo vreemd is dat niet. In 2011 is scoren voor Hoek een lastige opga ve gebleken. Waarom zou dat in 2012 ineens anders zijn? De nieu we spits Rachid Khali wil er graags verandering in brengen, maar komt tegen de Limburgers ook niet tot scoren. Dat lukt alleen Sebastien Her mans, die na rust scoort. Het is de gelijkmaker en daarna gaat Hoek op zoek naar meer. De thuisploeg geeft daardoor achterin wat ruim te weg en loopt in de slotfase te gen twee counters aan. De inval lers Dario Cannova en Lars Gul pen bepalen de eindstand op 1-3. MIDDELBURG - De handbalsters van EMM wonnen gistermiddag verras send van Helios'72. Het werd 20-16. De bezoekers uit Uden zul len op de eerste speeldag van het nieuwe jaar behoorlijk zijn ge schrokken. In de heenwedstrijd heersten de Brabantse vrouwen na melijk op alle fronten: 26-10. In de Nassaulaan zag het beeld er com pleet anders uit. Het korps van Pe- tula Brasser straalde op alle fron ten veel meer zelfvertrouwen uit dan drie maanden terug. Voldoen de om voor het eerst dit seizoen te zegevieren in eigen huis. Een dui delijke bevestiging dat het spel van de Middelburgse vrouwen in de lift zit. „De laatste duels was er niet voldoende vertrouwen in een goede afloop. Vandaag was dat wel aanwezig", zei Brasser. Vooral in de dekking lijken de pupillen van Brasser elkaar beter te verstaan. Met gisteren sluitpost Aniek van der Heijden als uitblinker voorop. Scores: Marieke Riemens 7, Xaira Nij- sen 6, Lisanne Heijens 3, Ariska Tax en Chantal de Rijke 2. Mixed Up-Olympus 10-10: De derde plek werd met verve verde digd. Want daar draaide het giste ren allemaal om. Makkelijk was het overigens niet om een punt weg te kapen bij de Brabanders. De doelpunten waren zeer schaars. „Dat compacte spelletje ligt ons niet. Maar met hard wer ken kom je ook een eind", liet trai ner Ron de Waal opgelucht weten. Twee minuten stelden de bezoe kers het zwaar bevochten punt vei-, lig. Sluitpost Wendy Beemster- boer viel op door het stoppen van drie pingels. Scores: Ayla Engels 5, Martje Huiben en llona Wielemaker 2, Wendy Meer man. mmmmmMmmmmmmmmmmmsmmmmmismmmmssm door JaapJan Ritsema GOES - Een gebroken pols van Daan Westmaas dwong Tjoba tot een gewijzigd basisachttal bij aan vang van het korfbaljaar 2012. Met die aanpassing en de kennis van een makkelijk scorend Die Haghe in het achterhoofd, was de Beve- landse overgangsklasser tevreden met het behaalde punt. Tjoba-Die Haghe 18-18: Met Pa trick de Bruijne terug in het team was het even zoeken. „Individueel een puike partij, maar het vak kwam niet echt los", ervoer coach Bram van Geffen. Het magere scoreverloop (1-3 na achttien minuten) sloot daar bij aan. Daarna ontstond een boeien de partij, waarin het verschil ner gens groter werd dan twee pun ten. Balbezit na de time-out op twintig seconden voor het einde bezorgde Tjoba de kans op meer dan een punt, maar die ultieme po ging ging verloren. Van Geffen hinkte op twee gedachten, maar was met een blik op de ranglijst naar omstandigheden tevreden met het punt. Scores Tjoba: Esmee Walraven 4, Pa trick de Bruijne en Dennis Broerse 3, Dirk-Jan Westmaas, Manon Braam en Maaike Plas 2, Robin Harinck en Remco de Dreu 1 Ondo (M)-Oranje Nassau 14-15: Coach Hans de Meij had de han den vol aan mentale bijsturing van zijn ploeg. Ondo had een gebrek aan scherpte waardoor het achter de feiten aan liep. Op gevoel werd de scheids rechter zondebok. Feit was dat Oranje Nassau op de juiste mo menten raak schoot, waar Ondo dat naliet. In de laatste drie minu ten werd het van 11-15 nog een kor te uitslag. Scores Ondo: Jeroen Mesu 4, Ronald Wisse en Robbie Mesu 3, Joris Hoog werf en Annemieke Toerse 2. Ondo(G) -Swift 11-12: Alsof het kampioenschap behaald was, zo groot was de ontlading na de zwaar bevochten winst in 's-Gra- venzande. Swift had het gevoel in een rugbyvariant beland te zijn: Ondo nam Swift in de mangel, de arbiter liet het toe. De Middelbur gers hielden het hoofd koel en be slisten twintig tellen voor het eind de partij in hun voordeel. Coach Dennis Plantinga: „Trots is dan de term die de lading dekt." Scores Swift: Mathijs Pagé 3, Vera Kui per, Naomi Zuidweg, Sofie Cevaal en Ri chard Geldof, Matthijs Pouwer 1 Togo-Blauw Wit 17-13: Na de eer ste zenuwachtige schreden zette Togo de toon in de Bevelandse der by. Het completere achttal domi neerde. De Goesenaren ontregel den de Kloetingse aanvalsopbouw dermate dat er nauwelijks speel ruimte overbleef. De schrik was daar toen Blauw Wit de 8-5 in vijf minuten na rust omboog tot 8-8, maar de zesklapper die Togo liet volgen stelde orde op zaken. Scores Togo: Niek Meerman 6, Jan- Kees Goossens 4, Mijke Tahapary en Marianne van Delsen 2, Marcel Vierge ver, Marten Postema en Anouk Haze laar 1 Scores Blauw Wit: Marco de Jonge, Bastiaan Rijk en Janet Verboom 3, Dan ny Hoogstrate, Ivo Flipse, Marty de Vil der en Ilse Kloet 1. Stormvogels-DSO 10-13: Stormvo gels kon koploper DSO nimmer het vuur aan de schenen leggen. De Brabanders hielden de verdedi gende teugels kort. Eén Westkap- els vak ontworstelde zich maar niet aan die druk, het andere had al moeite met zichzelf en kwam nauwelijks op gang. Een iets bete re tweede helft kon het tij niet ke ren. Scores Stormvogels: Kristian Gabriëlse, Sabine Minderhoud en Niek Peene 2, Elmar Gabriëlse, Arjen Schoe, Linda de Witte en Emmely de Visser 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33