TOP houdt hoofd het koelst in derby 321 sport Denise Klap neemt in stijl afscheid in M2 BC Vlissingen start sterk Zege rugbyers Oemoemenoe Fortis verliest in bomvol Baskensburg Stephanie Vermeulen met drie tennistitels aan de haal maandag 9 januari 2012 door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketbalsters van BC Vlissingen zijn de tweede com petitiehelft in de hoofdklasse be gonnen met een 75-60-overwin- ning op OBC. In de overgangsklas se behaalden de vrouwen van BV Souburg eveneens een zege. Vrouwen. BC Vlissingen - OBC 75-60: In het eerste kwart schoot Linda de Paauw haar team op voorsprong, maar door zwak ver dedigen kwam OBC langszij: 19-19. Daarna zorgde Nanon Doe- land ervoor dat BC Vlissingen weer uitliep en ging rusten met een 43-33-voorsprong. Na de pau ze bleef deze marge heel de tijd rond de tien punten schommelen. Uiteindelijk won de thuisploeg met 75-60. Scores: Nanon Doeland 21, Linda de Paauw 16, Sheri Bos 15, Melanie Dol fing 6, Dorien de Witte 5, Charmey Koemans 4, Mims Kole 4 en Anouk van Pelt 4.' Barons 2-BV Souburg 29-53: In Breda begon BV Souburg slordig aan de wedstrijd, waardoor de thuisploeg in het eerste kwart een 12-io-voorsprong nam. Daarna scherpte BV Souburg de verdedi ging aan, terwijl het aanvallend be ter ging draaien. BV Souburg ging rusten met een 15-25-voorsprong. Na de pauze werd deze voor sprong steeds verder uitgebreid. Scores: Jessica Verhage 12, Melanie Lin- denberg 11, Linda de Meij 10, Anne- gret Scheers 10, Nicoline Craste 6 en Immie Pattikawa 4. Mannen. BC Vlissingen 2-Aga- thos 63-56: BC Vlissingen 2 over rompelde Agathos in het eerste kwart: 21-7. In het tweede kwart liep het team van coach Rinus de Vries uit naar 34-15. Daarna herstel de Agathos zich: 40-29. In het der de kwart waren de rollen omge keerd, waardoor de ploeg uit Geertruidenberg terugkwam. In het laatste kwart kwam Vlissingen door Anton Versteeg en Mike de Kraker weer op voorsprong. Scores: Mike de Kraker 16, Anton Ver steeg 15, Sjoerd van Pelt 7, Rajinder Poetai 5, Patrick Kompier 5, Angelo Roelands 4, Robin de Jonge 4, Stefan Karadzic 3, Benjamin Risakotta 2 en Dylan Hofmann 2. mmmmmmmmsmmmmmamsmmssmsims MIDDELBURG - Oemoemenoe be haalde tijdens de laatste speelron de van 2011 de titel in de tweede klasse en de Middelburgers maak ten die status tegen Tilburg waar: 34-15. Danny Minderhoud opende de score voor de thuisclub, maar bin nen vijf minuten bracht Tilburg de stand in evenwicht. De thuisclub had een overwicht en dat resulteerde in de eerste helft nog in tries voor Laurent Legrand en Ritesh Joeglal. Legrand benutte ook nog een conversion, waarmee hij de ruststand op 17-5 bepaalde. Kort na rust stelde Daniël van der Waal het bonuspunt veilig. Leg rand voerde de voorsprong met een conversion op tot 24-5. Halver wege de tweede helft kwamen de Brabanders terug tot 24 - 15, maar een tweede try van Daniël van der Waal nam alle spanning weg en in de slotminuut bepaalde Govert van Hoek de eindstand op 34 -15. mttm/KmÊtmÊmmmm De korfballers van TOP zijn na de 12-8-zege op Fortis de enige koploper in de eerste klasse. De Arnemuidenaren zijn in de Wal- cherse derby met Fortis het minst onder de indruk van de volle sporthal Baskensburg en slaan na rust toe. door Koen de Vries VLISSINGEN - Enkele korfbalfans keerden zaterdagavond teleurge steld huiswaarts na de derby in de eerste klasse tussen Fortis en TOP. Er was weinig spektakel geweest in sportbal Baskensburg. Slechts twintig keer viel de bal door het mandje, bijzonder weinig voor een wedstrijd in de zaal. De fijn-, proevers hadden echter genoten. De spanning en de tactische ma noeuvres vergoedden veel. TOP werd de verdiende winnaar. De ploeg trok na een 5-5-ruststand en een merkwaardig verlopen tweede helft de zege naar zich toe: 8-12. •Het was zaterdag weer eens een ouderwets korfbalavondje in sport hal Baskensburg. Bijna zevenhon derd toeschouwers op de tribunes, confetti en slingers tijdens de ploe- genvoorstelling, spandoeken, het penetrante lawaai van toeters, een langs de lijn de rennende For- tis-kip en enkele emotionele tafere len zorgden voor een heerlijk sfeer tje tijdens de derby, met de koppo sitie in de eerste klasse als inzet. „Het was volle bak en dat is lang geleden", keek Fortis-coach Leo nard Debbaut terug. „Voor de spe lers was dit fantastisch om mee te maken." De keerzijde van de medaille was dat veel korfballers bol stonden van de spanning. Velen haalden hun gebruikelijke niveau niet. Voor de pauze had amper tien pro cent van alle schotpogingen suc ces. Na de hervatting zou het beter gaan, verwachtte Robin Wisse, die samen met Leonard Debbaut de coaching verzorgt bij Fortis. „Ik dacht dat we er nog zeker tien zou den maken", gaf hij toe. Dat ge beurde niet. Terwijl TOP iets frivo ler ging spelen, bleef het jonge For tis bevangen door angst. De Sou burgers scoorden nog slechts drie keer. Die treffers werden vroeg na de pauze, binnen vijf minuten, ge maakt. Ook het feit dat de ploegen elkaar van haver tot gort kennen, was be palend voor de geringe productivi teit. Beide teams haalden vakkun dig de angels uit eikaars spel, waar door het gewicht van de wedstrijd op de schouders van spelers rustte die dat niet gewend waren. „Het leek wel een beetje op schaken", vond TOP-coach Erik Maljers. „Bij beide ploegen werden spelers die niet het beste schot hebben ge dwongen te schieten." Daarbij kwam dat Fortis uitste kend verdedigde, erkende Maljers. Topschutter Jeanine Marijs kon zel den loskomen van Joyce Schoon- aard en de gezusters Anita en Pe tra de Ridder werden goed in be dwang gehouden door respectieve lijk Demi Mondeel en Kim Baas, beiden nog slechts zeventien jaar oud. Bij Fortis ontpopte Patrick Koppe- jan zich tot onbetwiste uitblinker. Hij was een van de weinigen die zich niets aantrokken van de en tourage. Aanvallend was hij rede lijk op dreef met vier treffers en verdedigend vocht hij prachtige duels uit met Corné Bezemer, de atletische TOP-speler die zich als vanouds opofferde voor het team- belang. Het breekpunt in de wedstrijd lag aan het begin van de tweede helft. Toen kwam TOP via Jordi Meul- meester en Jeanine Marijs op 5-7 en leek er meer rust in het spel van de Arnemuidenaars te komen. door Lucien Roelandt WESTKAPELLE - Denise Klap was za terdag in de dressuurcompetitie om de Vroon Trofee met de ruin Flinstone in beide proeven de bes te in de klasse M2. Debbie Offer- mans toonde zich met Winsor in beide manches van Mi oppermach tig. Mara Klaver eiste in manege de Zandbooi in Westkapelle met Bonbon in L2 beide oranje erelin- ten op. En in Li was het voor El- vera Boogaard met Atrichta twee maal bingo. Denise Klap had haar geen leuker afscheid van de klasse M2 kunnen bedenken. In de warmloopronde was voor de amazone uit Westka pelle met Flinstone 60,66 procent voldoende voor de zege. In de her kansing eiste het bestuurslid van de Vroonruiters met de zwarte Fa rao-zoon met 62 procent de zege Fortis vocht echter knap terug en kwam via twee treffers van Patrick Koppejan (de tweede uit een door Esther Kasse versierde strafworp) en een van Niels Bebelaar op een 8-7-voorsprong. Op de bank van Fortis heerste toen even de hoop dat de ploeg alle schroom van zich zou werpen. „Op zo'n moment hoop je dat er eindelijk iets van de ploeg afvalt", analyseerde Leonard Debbaut. „Maar dat was niet zo. Remco Crucq en Niels Bebelaar kwamen niet los en juist toen ga ven onze dames net iets te veel ruimte weg." In die fase etaleerde TOP zijn klas se. Net als tegen Korbatjo, toen de ploeg een 11-7-achterstand om boog in een voorsprong, sloegen de Arnemuidenaars op het mo- ment-suprème toe. Corné Beze mer maakte uit een strafworp ge lijk waarna Petra de Ridder de bal twee maal koeltjes door de korf mikte. Jeanine Marijs maakte 8-11, waarna ze het karwei na een doel puntloze periode van een kwartier vlak voor tijd afmaakte: 8-12. „Een verdiende zege", oordeelden Debbaut en Wisse sportief. Ze zien TOP als dé kampioenskandi daat in deze klasse. „Volgende week moeten we naar VEO. Dat wordt dé wedstrijd", was Erik Mal jers een stuk voorzichtiger. „Ik denk dat VEO onze grootste con current is." Scores Fortis: Patrick Koppejan 4, Niels Bebelaar 2, Joyce Schoonaard en Rens van den Driest beiden 1Scores TOP: Jeanine Marijs en Petra de Ridder beiden 3, Anita de Ridder, Corné Beze mer en Jordi Meulmeester allen 2. Leon van Belzen van TOP (rechts) is eerder bij de bal dan Fortis-speler Niels Bebelaar. Anita de Ridder van TOP (rechts), za terdagavond goed voor twee tref fers, houdt een oogje in het zeil. foto Lex de Meester door Sven Bakker op. Beide overwinningen gingen gepaard met een winstpunt, wat een verplichte overstap naar de klasse Z betekende. „Ik had het graag nog even uitgesteld en de competitie afgemaakt. Maar we hebben het maximum aantal winstpunten behaald. Ik start eind deze maand op het Master con cours van de Indoor Nieuwland. Wel spannend, want er komen veel geroutineerde combinaties aan de start." Voor Klap beteken de de promotie tevens de laatste wedstrijd met Flinstone in mane ge De Zandbooi. „Sinds enkele ja ren mag de klasse Z alleen nog in een 60 bij 20 meter wedstrijdpiste worden verreden en dat is in de Zandbooi niet mogelijk. Jammer, want ik ben hier met Flinstone in B begonnen en heb in alle klassen met hem gereden tot we verplicht waren om over te stappen." VLISSINGEN - Bij het W.O.T.T.-ten- nistoernooi in het Racketcentrum in Vlissingen was Stephanie Ver meulen goed voor drie eindover winningen. De Vlissingse tennis ster pakte de titel in zowel het en kel-, dubbel- als gemengddubbel- spel in de derde categorie. In de finale van het enkelspel was Vermeulen met tweemaal 6-4 de meedere van Bianca van der Meij- den, speelster van tennisclub Oost-Souburg. Dezelfde speelster waarmee Vermeulen de dubbel- speltitel pakte. Met 6-3 en 6-4 wa ren Van der Meijden en Vermeu len de meerdere van Anneke Hoogester en Kim Houmes. Ten slotte werd het gemengddubbel 3 door haar gewonnen met Sven Vermeulen. Tegen Anneke Hooge- steger en Daniel de Jonge werd het 6-3 en 6-4. De afkorting W.O.T.T., dat het toernooi van afgelopen week orga niseerde, staat voor Walcherse Overkoepelende TennisTrainingen waarbij de trainers Michel Koke laar, Dennis Helleman, Dimitri Ka- ijser en Sven Vermeulen zijn aan gesloten. Het was voor de eerste keer dat het W.O.T.T-toernooi werd gehouden. Naast het toernooi voor volwasse nen werd er ook een jeugd toer nooi afgewerkt. Daarin was bij de meisjes Sacha de Leeuw de grote winnares. De speelster van De Schelde uit Vlissingen won het en kelspel tot en met veertien en acht tien jaar en het dubbelspel tot en met achttien jaar. Het jongensen kelspel tot en met achttien jaar was een prooi voor Alexander Wessel van tennisclub Oost-Sou burg. Hij won in de finale met 6-4 6-2 van Robin Jongeneel van de Middelburgse tennisclub MLTC. In- dy Pranger won de categorie tot en met veertien jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32