Prijs voor creatief bedrijf Automotions 21 zeeland Event-Safe zoekt vrijwilligers ehbo Cheers De krant 6 weken voor 18 euro! PZC maandag 9 januari 2012 In Australië was het warm, daarom droeg ik daar wel T-shirts. Op één ervan stond met grote letters: GRUMPY OLD MAN. De tekst leverde nogal wat reacties op. De meeste Austra liërs glimlachten naar me of ze zeiden dat ze het niet geloofden of ze wensten me een goed nieuw jaar. Vriendelijk zijn ze daar in Austra lië misschien omdat de zon vaak schijnt. Ze zwaaien ook dikwijls, maar dat is omdat ze vliegen wil len verjagen. Vliegen heb je daar soms ook veel. Ik zag nogal veel grote vliegen met prachtige grote groene ogen (March flies). Ze gaan rustig op je zitten om bloed te gaan zuigen. luist als ze zich in postuur zetten moet je toeslaan. Nieuwjaar verliep er zonder olie bollen en zonder vuurwerk. De Australiërs vieren het wel, in ie der geval met wat flesjes bier. Het bier heeft soms leuke namen. Zo hebben ze een bier dat Red Back heet en genoemd is naar een spin die zich in donkere hoekjes op houdt en akelig kan bijten. Een an der bier heet: One fifty lashes. De COLOFON h f - PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl naam slaat op het geselen dat men hier veel en graag deed. In de achttiende eeuw begon men vanuit Engeland duizenden gevan genen, zakkenrollers, struikro vers, daklozen, mensen die een brood gestolen hadden, Ieren en Schotten die bepaalde politieke ideeën hadden, per schip naar Au stralië te vervoeren. Als je niet naar de bewindsvoerders luister de, kon je gegeseld worden. Ieder een die in de buurt was, moest toekijken. Er was ook een dokter bij die keek of je genoeg op je rug gesla gen was. Zo ja, dan kon je op je billen of kuiten krijgen. Niet dat het geselen echt hielp. Het maak te de meeste gedetineerden die het zagen alleen maar woedend en wraakzuchtig. Australië heeft een verschrikke lijk verleden, maar de meeste mensen zijn er nu welvarend en behulpzaam en ze houden van buiten zijn, surfen, vissen, zeilen, zwemmen en met z'n allen barbe cuen in een park. Het bier drinkt men meestal regelrecht uit de fles. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Personeelsadvertenties: 055-5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda Familieberichten: !8- 0139 999 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonriees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te hóuden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming vóór het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja. ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28) -□ een djsorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (NA2S) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor €18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 TelefoonnummerEmailadres. Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om met In hel colofon treft una Vanavond wordt bekendge maakt wie zich dit jaar de meest creatieve ondernemer van Zee land mag noemen. De PZC por tretteert de drie kanshebbers. Waarom zijn zij genomineerd? door Ondine van der Vleuten Elk jaar reikt de Kamer van Koophandel Zuidwest-Ne derland de Prijs Creatief Ondernemerschap uit. Dit jaar werden vijftig bedrijven voor gedragen. Na een uitgebreide selec tie en screening kwamen drie kan didaten bovendrijven: Murre Tech niek uit Krabbendijke (eigenaar en directeur Jan Murre), O'Moda Schoenen uit Zierikzee (van de broers Lourus en Wilhelm Ver ton) en de Automotions Groep uit Goes (Jeroen Gelok en Lennard van Oeveren). Ondernemingen moeten, om in aanmerking te ko men, allereerst een sterke basis hebben. 'Eendagsvliegen' of bedrij ven die financieel wankel zijn, ko men niet in aanmerking. Maar het belangrijkste criterium is dat de be drijven vernieuwend en creatief zijn in de bedrijfsvoering. De on derneming moet door zijn innova tieve aanpak binnen de eigen branche als pionier worden be schouwd, daarin opvallende presta ties leveren en een vooraanstaan de positie innemen. In Theater De Mythe in Goes maakt de jury vanavond tijdens de netwerkbijeenkomst van het Zeeuwse bedrijfsleven bekend wie de winnaar is. De jury is samenge steld uit leden van het Algemeen Bestuur van de Kamer van Koop handel Zuidwest-Nederland. De prijs bestaat uit een bronzen beeld en een oorkonde. Het is de 29e keer dat de prestigieuze prijs wordt uitgereikt. Breed actief in autobranche: (ver)koop, lease, verzeke ringonderhoud, reparatie, autoschade, dealerschappen. 500 man personeel, 24 bedrijven in zuidwest-Nederland. door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - De stichting Event- Safe is op zoek naar nieuwe vrijwil ligers. Evënt-Safe is een organisatie die medische begeleiding biedt bij evenementen zoals havendagen of het Bevrijdingsfestival Zeeland. Het afgelopen jaar werd Event-Sa fe ingeschakeld bij onder meer de Giro-finish in Middelburg, het Re- mia-festival, de Havendagen Zierik zee, Vlissingen Maritiem, de Triathlon Zeeland en de Taptoe Zeeland. Voor 2012 staat deelname aan Rescue Vlissingen op het pro gramma, dat naar verwachting 75.000 bezoekers zal trekken. Wie interesse heeft om het team van Event-Safe te versterken, kan op kosten van Event-Safe een Oranje Kruis-cursus EHBO vol gen, bij de organisatie voor be- drijfshulpvereniging BHV Trai ning Zeeland. Daarnaast zijn er maandelijkse contactavonden. Op die avonden wordt de parate kennis van de vrij willigers over diverse onderwer pen bijgespijkerd. Zo komen on der meer drugs en de organisatie van evenementen aan bod. Volgens de organisatie zijn er in principe wel veel mensen die het leuk zouden vinden om dit soort vrijwilligerswerk te doen, maar schrikken de kosten van een ehbo- cursus af Om die reden betaalt Event-Safe de. kosten voor aspirant-vrijwilli gers. Informatie: 06-54682690 of www.even t-safe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2