Sven Nijs Michel Schrier wint halve van Rockanje 's Lands Welvaren zwaar in mineur ort 129 Hopman Cup voor Tsjechië Judoka's behalen podiumplaatsen Hoogerland elfde in Egmond-Pier-Egmond Toernooizeges Tsonga en Murray Wellens in ziekenhuis met hartproblemen maandag 9 januari 2012 Sven Nys veroverde in Hooglede-G'rts voor de achtste keer de Belgische titel. In Tsjechië werd Zdenek Sty- bar voor de zesde keer kampioen. 'In de voorlaatste ronde ging ik bij de zandafdaling over de kop. Ho pelijk staat die val niet op camera' Lars Boom, Nederlands kampioen veldrijden door Sjaak Sinke ROCKANJE - Na een kilometer had Michel Schrier (Dynamica) al het rijk alleen in de halve marathon van Rockanje. Toch was de over winning van de atleet uit Vlissin- gen geen makje. „De negen kilometer over mul zand tegen de wind in zorgde voor een pittige wedstrijd", liet Schrier na afloop weten. Nadat de finish in een smal laantje van de nodige paardendrollen was gerei nigd kon Schrier de winnende tijd van uur 17 minuten en 27 secon den neerzetten. Hij werd de opvol ger van Remy Vasseur, die vorig jaar won. „Ik heb een behoorlijke trainingsachterstand", wist Schrier, die na een achillespeesbles sure opgelopen in de Warande cross in Tilburg, weinig heeft kun nen trainen. In maart hoopt hij goed te kunnen presteren in de Ci ty-Pier-City-loop in Den Haag en op het NK halve marathon in Ven- lo. Achter Schrier finishte Ronnie Duinkerken (Rotterdam Atletiek) als tweede in 1.18.33 en Niels Koole (Dynamica) werd derde in 1.20.58. Zijn vrouw Chantal deed daar niet voor onder en werd derde overall bij de vrouwen in 1.41.10, op ruim tien minuten van de winnares Vanessa Hartman (Voorne Atle tiek) en twee minuten achter Frau- ke van Boekel (Typhoon) die 1.38.20 op de klok wist te zetten. De nieuwe opzet van de halve van Rockanje haalde het niet bij de ve le edities daarvoor. Er was geen prijzengeld meer, in het Badhotel was geen douchegelegenheid zoals vroeger in de sporthal. De finish was in een onooglijk laantje waar ook nog eens veel autoverkeer doorheen kwam. door joop van den Oudenhoven DEVENTER - Het Topteam 's Lands Welvaren haalde uit het dubbele biljartprogramma welgeteld nul punten. Het hadden er vier kun nen zijn. Tegen The City TT en Your Event Live werd het twee keer 2-4. Teamleider Peter de Bree was te leurgesteld na afloop. „Hoe is het mogelijk. Twee keer hebben we de winst voor het grijpen en twee keer staan we hier met lege han den." Dat de Middelburger baalde was te begrijpen. In de eerste wed strijd tegen The City TT/Blitz Op tiek startte Ian van Krieken met een knappe zege in drie beurten in het 47/2 tegen Freek Ottenhof. Van Krieken ging met 146 uit. Het was een veelbelovende start maar de koude douche volgde al snel en onverwacht. Frédéric Caudron stond op 149 na drie beurten en moest er nog 1. Twqe kansen liet hij onbenut en tegen stander Micha van Bochem maak te het knap met 119 uit. Op Ad Koorevaar hoeft de Bevelandse for matie niet meer te rekenen, die raakt dit seizoen geen pepernoot en ging ook nu weer af tegen los Bongers in het bandstoten. Tegen Your Event Life poetste Caudron zijn blazoen weer op met een goede overwinning op Peter Volleberg. Nu moest Van Krieken ondanks een goede wedstrijd bui gen voor Raymund Swertz, die in drie beurten klaar was. Ook nu ging Koorevaar in een slecht duel ten onder. Peter de Bree: „Dit is een vreselijke tegen valler. Ad Koorevaar heeft zich voorlopig teruggetrokken vpor het team. Maar even kijken hoe we dat opvangen." PERTH Voor de eerste keer in achttien jaar heeft Tsjechië in Perth de Hopman Cup gewonnen. De triomf tegen Frankrijk in het officieuze WK voor gemengde landenteams was al na twee partijen in het enkelspel een feit. Wimbledonkampioene Pe tra Kvitova en- Tomas Berdych brachten de winstpunten binnen. Daardoor was het afsluitende duel in het gemengddubbel niet meer nodig: 2-0. Kvitova versloeg Marion Bartoli en Berdych was te sterk voor Richard Gasquet. GILZE Tijdens het io+23-toernooi van Ju dovereniging Gilze is Ranisanth Yeasingham (Geelhoed) uit Vlissin- gen kampioen geworden in de aspi rantenklasse tot 17 jaar (-60 kilo). In dezelfde poule behaalde clubge noot Liam Mulder uit Souburg een bronzen plak. Bij de junioren tot 20 jaar greep Tess Cornelius (ss F. de Boevere) uit Oostburg net naast het goud. Na een spannende finale verloor de Zeeuws-Vlaamse met een yuko verschil. Bij de semi-aspi- ranten tot 15 jaar verdiende Kiara Mulder uit Souburg ook zilver. EGMOND Rob van der Niet heeft: zaterdag de veertiende editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond op zijn naam gebracht. De 22-jarige renner van het SwABo Cyclingteam ver sloeg na een wedstrijd over 36 kilo meter Sander Lormans in de sprint. De Belg Kevin van Hoovels finishte als derde. Johnny Hooger land eindigde als elfde, op een klei ne twee minuten van de winnaar. Voormalig Zierikzeeënaar Ramses Bekkenk werd 32e. Bij de vrouwen won Lucinda Brand. DOHA Jo-Wilfried Tsonga heeft de hoofd prijs veroverd bij het tennistoer nooi in Doha. In een Franse onder onsje versloeg hij zijn landgenoot Gaël Monfils met 7-5 6-3. Het was voor Tsonga zijn achtste ti tel op de ATP Tour. Vorig jaar zege vierde hij in Wenen en Metz. Andy Murray won zonder enige moeite het tennistoernooi in Bris bane. De als eerste geplaatste Schot won in de finale van de Oekraïner Aleksandr Dolgopolov. Na 66 minu ten was het 6-16-3. ANTWERPEN Bart Wellens is in de nacht van za terdag op zondag, aan de voora- vaond van het Belgisch kampioen schap, opgenomen in het zieken huis van Antwerpen. De Belgische veldrijder heeft ernstige proble men aan zijn hartspier. Zijn toe stand is onder controle en stabiel. De problemen bij Wellens (33) be gonnen zaterdagmiddag. De veldrij der kreeg koorts, die snel opliep. In het ziekenhuis vreesde men even voor zijn leven, maar het gevaar is inmiddels geweken. Marianne Vos neemt eenzaam en alleen een heuveltje op het parkoers in Huijbergen. foto Toussainit Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29