Schaatsbaan was nu wel succesvol WALCHEREN Vreugdevuur verwarmt Koudekerke Vita Event tevreden over 'ijsfabriek' Vlissingen en Winterstaed Middelburg Nieuwe vergunning De Mikke Winterfair voor goede doelen almanak Slachthuis MAANDAG 9 januari 2012 13 Op de knieën voor museum op schaal 16 en 17 :1§Ë door Maurits Sep VLISSINGEN - Dat Middelburgers in de winter graag komen schaatsen op de Markt, is al jaren bekend. In Vlissingen was de belangstelling voorgaande jaren maar matig. Dit jaar, met een schaatsbaan in een oude Scheldefabriek, bonden de Vlissingers wel de ijzers onder. „We hebben op sommige dagen de deuren van de Zware Plaatwer kerij zelfs moeten sluiten en men sen moeten vragen later terug te komen, zo druk was het dan", ver telt Patrick Gabriëlse van Vita Event, dat de twee schaatsbanen exploiteert. Hij schat het totale bezoekers aantal in 'de ijsfabriek' in Vlissin gen op tienduizend in 3,5 week. Dat is een enorm aantal vergele ken met de drie vóórgaande jaren, toen de baan op het Bellamypark en bij het circus stond. „Toen was het geen groot succes." Hij hoopt dat de gemeente volgend jaar weer" de Zware Plaatwerkerij aanbiedt. „Het concept van een ijsbaan in een fabriek werkte heel goed." En het was een goede aanvulling op de baan in Middelburg. Die staat traditiegetrouw op de Markt. „Een heel ander concept, maar beide werken uitstekend. We zien in Middelburg andere mensen dan in Vlissingen. Er is dus genoeg belang stelling voor twee banen zo dicht bij elkaar." De ijsbaan in Middelburg heeft zo'n 13.000 schaatsers getrokken. Dat is net zo veel als twee jaar gele den, maar ruim meer dan vorig jaar. Gabriëlse: „In 2010 hadden we last van het weer met al die sneeuw. Dit jaar hebben we ook last gehad van het weer, omdat het veel regende en waaide. De boven laag ontdooide daardoor soms. De machine moest extra werken. Of we ons geld terugverdiend hebben weet ik daarom niet: de stroomre kening moet nog komen." Maar een succes was de baan wel weer, benadrukt hij. En opmerke lijk was dat de drukte goed te be heersen was. „Enerzijds omdat we een week langer hebben gestaan, en anderzijds omdat mensen het blijkbaar zelf reguleren, 's Och tends komen de kleinste kinderen, 's middags die van 8 tot 16 jaar en 's avonds de 16-plussers. Dat gaat vanzelf zo en het werkt goed." Ook over het evenement Win terstaed Middelburg is hij tevre den. „De Scandinavische muzieka vond moesten we door het slechte weer afzeggen, maar bijvoorbeeld de sprookjesavond was erg popu lair." Ondernemers hebben goed meegewerkt aan het initiatief en Vita Event wil het volgend jaar graag uitbreiden. door Maurits Sep MIDDELBURG Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke in Middelburg heeft van het ministerie van Economische Za ken, Landbouw en Innovatie een nieuwe vergunning voor vijf jaar gekregen. De Mikke had een ver gunning voor onbepaalde tijd maar moest een nieuwe aanvragen door de invoering van de nieuwe Flora- en Faunawet. „We moesten voldoen aan allerlei strenge eisen en regels, maar daar aan voldeden we al. We hoefden al leen wat formuleringen in onze sta tuten te wijzigen", zegt beheerster Coby Louwerse. Zij treedt op 1 juli terug als beheerster omdat ze 65 wordt, maar blijft actief voor De Mikke. pagina 14: Nu wordt de schooiekster vrij gelaten MELISKERKE Een winterfair in Meliskerke heeft zaterdag 2857.70 euro opgebracht voor goede doelen. De markt was georganiseerd door bewoners van de Jan Vaderstraat en werd in die straat gehouden. De opbrengst van de winterfair gaat naar KWF- kankerbestrijding/Alpe d'HuZes, Artsen zonder Grenzen en naar een hulpprogramma voor de over stroming in de Filippijnen. Tip? redactie@pzc.nl Die parmantige maar niet meer zo jonge dame uit Vlissingen had het plan opgevat om wat extra te gaan bewegen. In de huis-aan-huis krant werd een leuke cursus Taiji 55+ aan bevolen. Het zou gaan om een activi teit die bestaat uit langzame en sier lijke bewegingen. Dan moet je niet te lang nadenken maar meteen het aanmeldingsformu lier invullen en inleveren. Ze moest het brengen naar een kantoor aan het Slachthuisplein. Dat stond duide lijk vermeld. Ze wist niet waar dat was maar ze zou het onderweg wél vragen. Straat in straat uitniemand kon haar helpen. Haar wandeltocht verliep steeds langzamer. Tot ze bij het stadhuis kwam. Toen viel het kwartje. t KOUDEKERKE - Het mag dan een koude zaterdagavond zijn in Kou dekerke, luttele seconden nadat de brandweer de enorme stapel kerst bomen in de fik heeft gestoken, verspreidt zich, een warme gloed over bedrijventerrein Karreveld. De uitwisseling van nieuwjaars wensen en de glühwein, chocola demelk en broodjes worst doen de rest. Zoals elk jaar verzamelden vele honderden Koudekerkenaren zich op de eerste zaterdag van het nieu we jaar aan de rand van het dorp om elkaar het allerbeste toe te wensen. Een grote stoet kinderen en ouders liep vanaf het Dorps plein met lampionnen naar een grasveld tussen het dorp en de rondweg. Daar lag een immense stapel kerstbomen klaar als brand stof voor een vreugdevuur. Het is een mooie traditie geworden in Koudekerke. Die zelfs mensen van buiten het dorp aantrekt. Het is er dan ook altijd druk en gezellig. De ondernemersvereniging zorgde voor eten en drinken, de brand weer voor een veilig verloop van de avond. Die stak het vreugde vuur aan en spoot tegelijkertijd met bluswater, want de stevige wind joeg het vuur snel op en blies roodgloeiende roetdeeltjes ver door de donkere nacht. Zoals elk jaar dromden Koudekerkenaren zaterdagavond samen bij een groot vreugdevuur om elkaar gelukkig nieuwjaar te wensen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13