PZC Docu met filmpjes van YouTube kijktip 'Tv-maken is meer dan werk, het is pure passie Henny Huisman (60) is een van de BN'ers die voor het programma Home is where the heart is, een dakloze in huis neemt in een poging diens leven weer op de rails te krijgen. Voor zijn eigen tv-activiteiten wenst hij hetzelfde: terug op koers, met volle kracht vooruit, door Monique Brandt kijken luisteren zaterdag, 19.55 uur weet hij niet. „Je pakt hem op met 28 handen, maar hij moet het uit eindelijk zelf doen. Door zijn ver halen besefte ik wel hoeveel geluk ik zelf heb gehad dat ik op het juis te moment in mijn leven rechtsaf ben geslagen. Het ongeluk kan je zomaar overkomen." Zelf kan hij terugblikken op een aanmerkelijk gelukkiger leven en carrière, met succesprogramma's als de Soundmixshow, de Mini Play- backshow, de Sterren Playbackshow, de Surpriseshow en Wie is wie. Hij was de man-die op tv van een scheet een goudstaaf kon maken. In de gouden jaren haalde de quiz master ongekende kijkcijfers. Dat eindigde toen hij in 2002 weg moest bij RTL. Later bij de EO haalde hij bepaald geen slechte re sultaten met Henny zoekt God en Korenslag. Zijn verblijf bij de Evan gelische Omroep was echter niet op alle vlakken een succes: de pu bliekslieveling van weleer werd op straat uitgescholden en zelfs be spuugd. En Here Jezus zeggen in plaats van onze Lieve Heer, viel ook al niet mee voor de kleinzoon van een koster. „Ik heb er alles er aan gedaan om Korenslag te behou den, heb er geluld als Brugman. Uiteindelijk ben ik er afgehaald. Het was met mij te 'frivool', von den ze. Er werd een echte EO'er opgezet, het zakte meteen als een ouwe onderbroek en werd van het scherm gehaald. Doodzonde." Al wordt er soms over gegniffeld omdat hij 'te graag' zou willen, 'ne ver nooit niet' zal hij onder stoe len of banken steken dat hij het de afgelopen jaren op werkgebied lie ver anders had gezien. Hij weet ook wel dat mensen denken dat hij alles zou doen voor een nieuw programma, maar ja, eigenlijk is dat ook zo. „Van mijn vrouw mag ik dat niet meer zeggen, dat ik graag meer op tv zou willen doen. Maar ik ben eerlijk en ik ga dus niet zeggen dat het niet zo is." Volgend jaar, als het precies dertig jaar geleden is dat hij voor het eerst op de buis verscheen in een programma van zijn ontdekker en tweede vader Joop van den Ende, speelt hij zichzelf als succesvolle quizmaster van de Mini Playback show. Producent Burny Bos gaat dan de in de jaren tachtig gesi tueerde speelfilm Later lach je erom draaien. De rolprent gaat over twee meisjes die hun droom waar willen maken: optreden in de Mi ni Playbackshow. Het is haast een symbolische terug keer naar de periode die hij nog steeds mist, ondanks alle drukte rond het bedenken van formats, praten met omroepen en, natuur lijk, de kleinkinderen. „Het is echt niet zo dat ik de hele tijd aan vroe Het was even wen nen, voor beide kan ten. De 22-jarige Su rinaamse Lorenzo, op zijn 12e in zijn eentje gedropt in Nederland, komt opeens terecht middenin een gezinsleven dat som migen weieens schertsend als 'sek tarisch' omschrijven. De riante wo ning van Henny Huisman in Bak- kum, gedeeld met het volledige ge zin van zijn dochter, paarden en een roedel voormalige asielhond jes, was voor hem zowel een warm bad als een vervreemdende- ervaring, zo zullen de kijkers van Home is where the hearts is merken. Wekelijks neemt in het nieuwe RTL-programma een bekende Ne derlander een thuisloze op. Na Huisman volgen nog Manuëla Kemp, John de Wolf en Patty Brard. Zij* proberen voor het oog van de camera het leven van de dakloze weer op de rit te krijgen. Lorenzo, een jongen die eenmaal in Nederland deels in pleeggezin nen en deels op straat opgroeide en£o op het foute pad raakte, koes terde zich in de gezelligheid van de Huismannetjes, maar had het daardoor ook wel eens moeilijk, al dus de pater familias. „Wij zijn echt een warme familie. In deze si tuatie schaamden we ons er bijna voor. Het maakte hem blij, maar ook verdrietig. Maar al zou hij er maar een procentje van meepik ken om positief te gebruiken in zijn eigen leven, dan is dat meege nomen. Het enige wat hij had, wa ren een paar foto's van zijn fami lie. Hij had schulden, geen werk. Ik hoopte hem wat zelfvertrou wen terug te geven. Het is uiteinde lijk een soort reallifesoap gewor den. Ook de kleinkinderen von den het allemaal reuze spannend: 'een echte dakloze in huis!"' Of Lorenzo ook wat is opgescho ten met zijn verblijf bij Huisman, Reageren? redactie.media@wegener.nl ger loop te denken, ab-so-luut niet! Kijk, ik had een prachtloop- baan, won alle prijzen die ik kon winnen, maar ik wil zelf beslissen wanneer het over is. Je zegt toch ook niet tegen een kunstenaar: 'jij bent nu 65 en je mag dus niet meer schilderen?' „Tv-maken is meer dan werk, het is pure passie. Je bent tegenwoor dig van de ouwe stempel als je tv-maken als een ambacht ziet. Maar dat is het wel. Ik zou graag weer bij een club willen horen en er samen voor gaan. Ik maakte op tv van een drol een gebakje, was gek op het bedenken, houd ik van. Ik ben een kerstboomoptuiger. Lampjes aan, engelenhaar erover voor de extra schittering. Dat zit nu eenmaal in me. Toveren. En al de bizarre dingen die dat weer op levert! Won een echtpaar een auto én een boot voor erachter, belden ze de maandag na de uitzending op: 'de_ auto heeft geen trekhaak'. Dat geloof je toch niet! Dat het te lefoonverkeer plat lag in Neder land door onze uitzending. Het po litieke debat in de Soundmixshow, mooi, mooi." Huisman hoopt dat 2012 zijn jaar wordt. „Negen van de tien formats die ik bedenk, zijn op mijn lijf ge schreven. Zo gaat dat nu eenmaal in mijn hoofd." Home is where the heart is, vanaf 15 januari, RTL 4, 20.00 uur. zaterdag 7 januari 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 97