met dolfijnen 31 reizen j Verenigd i j Je hoeft niet te kunnen zwemmen om te spelen met een dolfijn of te kuieren over de zeebodem. Llndy Jense bezocht het tropisch paradijs Discovery Cove in Florida. FLORIDA Miami In Orlando en omgeving bevindt zich een aantal grote publiekstrekkers. VERENIGDE STATEN T FLORIDA infographic CRW reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 7 januari 2012 Vouw je handen voor je en dolfijn Tyler legt zijn snuit erop voor een kusje, foto's Discovery Cove ons kunstjes doen met het jonge mannetje Tyler. Als je met je voeten stampt, spettert hij met zijn staart en als je je handen gevou wen voor je houdt, legt hij zijn snuit erop zodat je Tyler een kus kunt geven. Klik! Fo tografen die verderop in de lagune staan, leg gen het ontroerende tafereel vast zodat je la ter thuis nog eens fullcolour kunt nagenie ten. Dan wordt Tyler vervangen door Astra. Een voor een gaan we met haar zwemmen: met een hand om haar rugvin en een ande re tegen haar gladde en stevige flank, laat je je simpelweg voortslepen. Wie niet kan zwemmen (wat in Amerika voor zowat de helft van de bevolking geldt), wordt door As- tra op een ondiep plekje opgehaald. Spelen met dolfijnen is het hoogtepunt van het vermaak dat Discovery Cove te bieden heeft, maar er is genoeg te doen om een he le dag mee te vullen. Temidden van de we reldstad Orlando kun je hier, afgeschermd van de drukke buitenwereld, een dag genie ten van zon, strand en snorkelen. Discovery Cove is een tropisch toneeldecor waar je zonder meer in gelooft, met schitterend ge maakte koraalriffen, perfect geplaatste rots partijen en onder toezicht vervaardigd 'zee water' waarvoor precies de goede mix van water en tonnen zout wordt gebruikt. Een mooi dagje pauze voor toeristen die willen uitpuffen van hun vermoeiende tour langs de vele attractieparken die Florida telt, van Walt Disney World tot Universal Studios. Het is niet goedkoop, maar je krijgt wel een aparte en plezierige ervaring voor de stapels dollars die je neertelt. Of de dolfijnen er zelf ook lol aan hebben? Die vraag had onze trai ner wel verwacht. „Het zijn slimme dierën", zegt hij. „Als ze geen zin hebben, doen ze heus niet met onze spelletjes mee." Reserveren is in Discovery Cove verplicht, want per dag worden niet meer dan zo'n ï.ooo badgasten toegelaten. Zo worden de stranden nooit onprettig vol en hoeft nie mand lang op de maaltijd te wachten. Bij de ontvangst 's morgens in Discovery Cove lijkt het of je in de enorme hal van een wellnesscentrum staat. Iedere badgast krijgt een pasje met een ter plekke gemaakte foto omgehangen en mag in het resort een pas send hesje of wetsuit uitzoeken. Smeren met een goede zonnebrandcrème is niet overbodig. Vervolgens is het kiezen wat je het eerst gaat doen: dobberen in de lauw warme rivier die rond het hele resort loopt, wandelen tussen de roggen of snorkelen in het tropische bassin? Helemaal nieuw is de attractie Sea Venture, een wandeling over de zeebodem. Wederom hoefje de zwem kunst niet te beheersen: bezoekers krijgen een grote duikershelm op de schouders en lopen enkele meters diep over een pad dat ze dwars door scholen tropische vissen voert. De ervaring is tekenend voor Discovery Cove: een exotisch avontuur on der professionele begeleiding, zonder kwal len of loszwemmende haaien en met daar bij een cola en een hamburger onder hand bereik. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl igggsgi Zachtjes kabbelt het azuurblauwe zeewater aan de rand van het ha gelwitte strand. Als je een paar stappen in het koele water zet, komt een school roggen majestu eus voorbijgezeild. Ze laten zich bijna aaien. Wie zich, voorzien van duikbril en snorkel, verder in het water waagt, waant zich in een reusachtig tropisch aquarium. Scholen zilveren vissen dansen voorbij en op een paar meter diepte schieten kleurige exempla ren heen en weer. Haaien zwemmen in het volle zicht, veilig weggestopt achter een wand van dik glas. Het is prachtig. En het kan nog mooier, in het Discovery Cove resort in Orlando, Florida, In dit waterpara dijs kun je zwemmen met dolfijnen. Met kleine groepjes tegelijk worden bezoe kers het water ingeleid, waar een dolfijnen trainer ze opwacht. De dolfijnentrainer laat Met of in de buurt van dolfijnen zwem men, kan op veel bestemmingen in de wereld. Denk daarbij aan Curacao, Mexico, Hawaii, Malta, Turkije en Egypte. Er zijn reisbureau's die gespecialiseerd zijn in dolfijnenreizen. Houd er wel reke ning mee dat zwemmen met dolfijnen overal een flink bedrag kost. :s bodem wandelt. Discovery Cove ligt in Orlando in de Amerikaanse staat Florida. De beste reistijd naar Florida is van november tot april. Arkefly vliegt rechtstreeks op Orlando. Kosten: Een dagje all-inclusive Discovery Cove kost, inclusief zwemmen met dolfijnen, ruim 200 dollar (155 euro). Sea Venture is daarbovenop zo'n 60 dollar (45 euro) per persoon. Wie de professionele foto's mee naar huis wil nemen, is voor een complete set op cd nog eens zo'n 130 dollar (100 euro) kwijt. www.discoverycove.com LOCATIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 91