binnenland 17 weekendcompany® 49,50 Meer vijftigplussers aan de studie PIANO'S Benoeming maakt Eijk dankbaar Bezoek geeft Beatrix energie 'Wij leven mee met de drie gezinnen van wie het leven in één klap ontwricht is' SP: toch maar geen vragen Songfestival ACUSTICA Prikkeldraad over fietspad 3-daagse hotelactie Amersfoort Vaaacti& 7acmiulm, 0.01a. zaterdag 7 januari 2012 Fons Hertog, burgemeester van Huizen DEN HAAG - Het aantal vijftigplus sers dat aan een studie begint, neemt toe. Zowel hoog- als laagop geleiden gaan weer de schoolban ken in om zich te laten omscho len. Dat blijkt uit een rondgang langs de vereniging van universitei ten VSNU, de HBO- en MBO- -raad. Bijna de helft van de 13.895 mbo' ers van vijftig jaar of ouder is dit schooljaar aan zijn opleiding be gonnen. „Het aantal nieuwe stu denten neemt alleen maar toe", be nadrukt een woordvoerder van de MBO-raad. Het huidige aantal in schrijvingen is drie keer zo hoog als in oktober 2005. Het aantal beschikbare banen op de arbeidsmarkt ligt niet voor het oprapen. „Werknemers die plotse ling ontslagen zijn, hebben het moeilijk om nieuw werk te vin den", zegt een woordvoerder van MKB Nederland. „Het aantal werk lozen stijgt namelijk, nog steeds. Wel is een verschuiving te zien, want op bepaalde vakgebieden zijn hard mensen nodig. Daar lig gen ook kansen voor vijftigplus sers. Zij moeten ook eens iets an ders overwegen." Uit de cijfers van de MBO-raad blijkt ook dat ouderen die zich la ten omscholen vooral kiezen voor banen in de zorg of in de techniek. Economische opleidingen hebben de laatste jaren verhoudingsgewijs moeten inboeten aan populariteit. DEN HAAG - SP-Kamerlid Jasper van Dijk vraagt toch maar geen op heldering van minister Marja van Bijsterveldt (Media) over de ogen schijnlijk 'oneerlijke' kandidaten- selectie voor het Songfestival. Volgens een woordvoerder heeft dat geen zin, omdat niet te bewij zen valt dat producent John de Mol zijn protegees uit talenten jacht The Voice of Holland mogelijk heeft voorgetrokken. Vier van de zes kandidaten die strijden om Ne derland straks te mogen vertegen woordigen deden vorig seizoen mee aan De Mols kijkcijferhit. De socialisten leken gisteren ge schrokken van alle ophef die Van Dijk veroorzaakte door zijn aan kondiging in het AD om Kamer vragen te stellen. Een furieuze De Mol sneerde dat hij 'verbijsterd' is dat er politici zijn die zich met het onderwerp bemoeien. met Silent-System dag en nacht pianospelen Korte Huifakkerstraat 2, Breda - 076 560 24 23 wwv.acustica.nl OOSTEIND - Drie jongens, twee van ïo en één van 14 jaar, uit Oosteind hebben het prikkeldraad over het Kerkepad in hun woonplaats ge spannen waardoor woensdag een vrouw uit Dongen gewond raakte. De moeder van een van de jon gens heeft de politie gisteren ge meld dat haar zoon (10) en twee andere kinderen, broers van el kaar, verantwoordelijk zijn voor dat incident. Zij verklaarde dat haar zoon niet was betrokken bij het incident op donderdag, waar bij een fietser ten val kwam. Het is niet duidelijk of de broers daar iets mee te maken hadden. Wim Eijk UTRECHT - Aartsbisschop Wim Eijk noemt het een hele eer dat hij door paus Benedictus XVI is be noemd tot kardinaal. „Ik ben dank baar voor deze benoeming, maar het is ook een opgave. Er zit een hele taak aan vast, zoals deelne men aan vergaderingen in Rome." Eijk zei dat hij donderdag al telefo nisch op de hoogte was gesteld van de benoeming. Hoe de aarts bisschop zich gaat voorbereiden op zijn functie als 'prins van de kerk', kon hij nog niet zeggen. „Ik heb nog een hoop op dit vlak te ontdekken." Eijk zegt dat er aanvankelijk niet veel gaat veranderen voor hem. Hij blijft naast aartsbisschop ook voorzitter van de Nederlandse bis schoppenconferentie. In de func tie van kardinaal zal Eijk de paus onder meer adviseren. „Mijn vak gebied van de medische ethiek kan wel tot zijn recht komen." Op 18 februari wordt Eijk in Rome verwacht. Dan zal de paus 22 nieu we kardinalen creëren. Eenmaal benoemd tot kardinaal, zoals Ad Si- monis eerder, dan is dat voor het leven. Wim Eijk wordt de achtste Neder landse kardinaal. Eijk noemt het bijzonder dat hij straks de nieuwe paus mee mag kiezen. „Het is niet niks om te behoren tot het kiesge rechtigde kardinalencollege van de hele wereld." door Hans Jacobs ABU DHABfi - De zelfbenoemde ko ninklijke waarzeggers wisten het vorig jaar zeker. Het voor maart ge plande staatsbezoek van koningin Beatrix aan Luxemburg zou onge twijfeld haar vijftigste en laatste be zoek zijn. Als eerste staatsbezoek van Beatrix gold in 1981 immers ook het groothertogdom waarover haar overgrootvader nog heeft ge regeerd. De cirkel zou daarmee rond zijn: een mooi moment om met zo'n rond getal de kroon aan de wilgen te hangen, zo werd ge dacht. Maar dat was buiten de koningin zelf gerekend. Die had andere plan nen. Althans, het kabinet wilde dat ze eerst naar de Golf ging. En dus is niet Luxemburg maar de Verenigde Arabische Emiraten morgen de bestemming van het vijftigste staatsbezoek van de ko ningin, die daarmee het aantal van 28 staatsbezoeken van haar moe der royaal overtreft. Meteen aansluitend op de visite aan Abu Dhabi en Dubai - de twee belangrijkste van de in totaal zeven die samen de federatie vor men - gaat Beatrix ook naar Oman. Daar heeft ze nog wat goed te maken nadat vórig jaar op het laatste moment de visite werd uit gesteld vanwege politieke onrust. Staatsbezoeken geven energie, heeft Beatrix wel eens gezegd aan het einde van weer een reis. De ko ningin houdt niet van half werk en tot verbazing van haar gasthe ren wil ze tijdens zo'n bezoek in zo kort mogelijke tijd zo veel mo gelijk zien en doen. In de Golfstaten betekent dat de komende dagen deuren openen voor het Nederlandse bedrijfsle ven, dat met een door minister Verhagen aangevoerde grote dele gatie meekomt. Met de koningin in de buurt verlopen gesprekken met hoogwaardigheidsbekleders nu eenmaal wat makkelijker. Het staatsbezoek is met zijn tijd meegegaan. In Oman is er nog wel een plechtige ontvangst, maar in Abu Dhabi is het soberheid troef Het zakendoen heeft in de loop der tijden een veel prominentere plek gekregen. De resultaten zijn niet meteen in geld uit te drukken, maar volgens VNO-NCW voor man Bernard Wientjes zijn er wel degelijk tastbare voordelen van de aanwezigheid van de koningin. Niet voor niets dat hij moord en brand schreeuwde toen de politiek tot tweemaal toe een stokje wilde steken voor het bezoek aan Oman, een land waar het bedrijfsleven grote belangen heeft. Die belangen moeten net als in Abu Dhabi en Dubai worden uitgebouwd, en daarbij is een koninklijk zetje in de rug - ook Willem-Alexander en Maxima zijn erbij om het effect nog te vergroten - zeer welkom. De woning waarin het drama zich afspeelde. foto Sander Koning/ANP "i/ 2 overnachtingen 2/ 2 x ontbijtbuffet Van der Valk Amersfoort-Leusden i/ 4-sterrenhote.' bij Amersfoort 10, Gratis draadloos internet Geldig t/m 29 februari 2012 Van€J2TOT EBÏSSffl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7