over groene pistes 17 reizen I-I "I De Tiroler Alpen worden snel geassocieerd met wintersport. Maar ook in de zomer zijn de hotels open en werken de kabelbanen. Alexander Reeuwijk genoot van de zon op de alpenweide. reizen@wegener.nl |§j| 024-3650360 Zaterdag 7 januari 2012 ...TSJECHIË DUITSLAND SL Inn Wenen OOSTENRIJK Innsbruck H£)N ITALIË SLOVENIË infographic CRW Ze zien er mooi uit, maar de spleten in de gletsjer zijn levensgevaarlijk. Net buiten Innsbruck, haaks op de vallei waardoor de rivier de Inn stroomt, liggen tal van da len. Een daarvan is het Pitztal, waar het plaatsje Jerzens op een hoogte van 1.100 meter een ideaal vertrek punt is voor een wandelweekeinde. Ons eer ste doel is de Hochzeiger, een bergtop van 2.560 meter. De eerste etappe smokkelen we, want naast het hotel is het opstappunt van de Hochzeiger Bergbahn, een cabinelift die de bergtoeristen naar boven brengt. - We zweven over wat 's winters de witte ski piste is. Daarna gaan we te voet op weg naar de Hochzeiger. We wandelen ontspannen door de alpenweiden van het Natuurgebied Riegetal. De lucht is fris en geurt naar hars van de dennenbomen. In het gras staan paar se en gele bloemetjes, de koebellen klingelen en rondom de weiden zien we de hoge grijze pieken met eeuwige sneeuw. Aan weerszij den van het Pitztal rijzen zo'n honderd top pen op van meer dan 3.000 meter. Het is een volmaakt alpendecor. Langzaam wordt het pad smaller en steiler, het terrein minder groen en de tocht zwaar der. Een steenarend glijdt door de lucht. Hij speurt naar marmotten, die zich echter goed verborgen houden tussen de rotsen. Na twee uur wandelen arriveren we bij onze eerste tussenstop, een bergmeertje. De meegebrach te lunch met rauwe ham, kaas en versgebak ken brood is heerlijk. Berglucht maakt honge rig. Vervolgens begint het zwaarste deel van de tocht: de 'beklimming' van de top van Hochzeiger over de Ferdinand Wohlfarter Steig, een pad met een steile afgrond aan de ene en een krijtwand aan de andere zijde. Het metalen kruis op de top van de Hochzei ger, het eindpunt van onze tocht, is bijna de hele route te zien. De laatste honderden me ters voeren over een kam met dalen aan weerszijden. Het is lastig om je op het smalle pad te concentreren met zulke mooie verge zichten links en rechts. Als we uiteindelijk de top bereiken en de berg is bedwongen, voelt dat als een overwinning. Eenmaal terug in het dal vieren we de prestatie met warme Apfelstrudel met vanillesaus. Het Pitztal is op gezinnen ingericht. Veel van de wandelroutes zijn ook geschikt voor kin deren. Daarnaast bieden de meeste hotels gratis kinderopvang aan. Ideaal voor wie een keer een zware wandeltocht wil maken of een dagje wil mountainbiken. jerzens heeft ook een avonturenpark, waar kinderen op een veilige manier kunnen spelen op hoogte. Gezekerd aan een stalen kabel en met hel men op, klauteren, kruipen, klimmen en roetsjen ze als volleerde kletteraars tussen de bomen. Wie tussen de bomen, tientallen me ters boven de grond hulp nodig heeft, krijgt assistentie van een van de medewerkers. Voor een meer educatief uitstapje kun je naar het Naturparkhaus Kaunergrat, waar een tentoonstelling is ingericht over de ge schiedenis van het gebied. Foto's van planten en dieren en een opgezette steenarend, mar mot en steenbok spreken tot de verbeelding. Een bioloog legt uit dat het Pitztal unieke, maar kwetsbare, ecologische plekken kent. In het Naturparkhaus kun je ook lunchen op een panoramaterras met fabelachtig uitzicht. De laatste dag van ons lange weekeinde staat in het teken van de spannendste wandeling. Helemaal aan het eind van het Pitztal is een gletsjergebied, waar in de winter vooral tour skiërs actief zijn. Maar ook in de zomer is het mogelijk de Pitzpanoramabahn, met 3.440 meter dé hoogste kabelbaan van Oostenrijk, te nemen. Het eindstation is de Hinterer Brunnenkogel, met het hoogste café van Oos tenrijk. Zodra we de gondel verlaten, worden we bijna uit onze jas geblazen door de harde wind. Wolken razen voorbij en de hoogste pieken van Tirol zijn in sneeuwnevels ge huld. Via de verrekijker zien we bergbeklim mers een poging ondernemen de 3.774 meter hoge Wildspitze, te bedwingen. Een kabelbaanstation lager loop ik, samen met een gids, de gletsjer op. De helderblau we gletsjerspleten ogen vriendelijk, maar zijn dodelijk. De berggids gooit ter illustratie een grote kei in een van de spleten. Pas enkele se conden later horen we een plons. Met stijg- ijzers onder mijn bergschoenen lopen we over de enorme grijze ijstong richting het dal. Als we de gletsjer achter ons hebben gela ten, volgen we een rivier van smeltwater rich ting Jerzens. Gelukkig biedt ons hotel alle winterse faciliteiten ook tijdens de zomer aan. Dus we verruilen de wandelplunje voor een badjas en dalen afin het saunacomplex. Een lekkere afsluiter van een weekeinde in de bergen. W Reageren? red acti ereize n wege n er.n I DUITSLAND Reütte Landeck 9 Wst '™sbn,ck foto's Alexander Reeuwijk Transavia vliegt rechtstreeks van Schiphol naar Innsbruck. Innsbruck is per trein en auto ook goed te bereiken. Jerzens ligt op een uur rijden van Inns bruck. Deze reis werd mede mo gelijk gemaakt door TVB Pitztal. www.pitztal.com www.austria.info/ni www.kaunergrat.at www.alpincenter-pitztal.com LOCATIE BESTEMMING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77