PZC Vijf minuten echt kou lijden Met z'n allen het water in Migranten vaker in Middelburgse school criminaliteit Zeeland discrimineert docente UW MENING 435 reacties Wereldreis Laura Dekker is prestatie van formaat Holleeder vrij in januari Gevreesd virus in Zeeland Tandartsbezoek duurder 'President moet aftreden' 12 zaterdag 7 januari 2012 Bart Roelse dook maar liefst twee keer in het water bij Vlissingen. foto Marcelle Davidse IN BEELD Het nieuwe jaar is begonnen en daarmee zijn ook weer de ver schillende nieuwjaarsduiken ge weest. In de kou, met slechts zwemkle- ding aan, snel het water inrennen om er daarna nog sneller uit te sprinten. En dat alles afronden met een kop erwtensoep of andere warme lekkernijen. Voor Bart Roelse (55) uit Vlissingen, voorzitter van de zwemclub ZwemmenLangsWalche- ren en organisator van de Nieuwjaars duik in Vlissingen, was het dit jaar de der- De traditionele Nieuwjaarsduik kende dit jaar 89 locaties in Nederland. De nieuwjaarsduiken trokken op 1 januari 2012 een recordaantal deelnemers van 37.000, dat is zo'n 12.000 meer dan het jaar daarvoor. In Vlissingen deden dit jaar ongeveer 300 mensen mee met de Nieuwjaarsduik. door Rob Nobels de keer dat hij meedeed met de duik in zijn stad: „Het is echt enorm gezellig, je voelt gewoon een verbondenheid met mensen die net zo gek zijn als jij." Roelse zwemt zelf al vele jaren, maar het komt door zijn zoon en de buurjongen dat hij toch eens de gok waagde om met nieuwjaar het water in te rennen. „Geluk kig heb ik veel met water, dus erg is het zeker niet. En als je in je achterhoofd houdt dat het koud gaat worden, dan valt het reuze mee." Waar voor velen één duik genoeg is, geldt dat voor Roelse abso luut niet. „De eerste keer ren je met ieder een mee, maar wanneer de rest snel naar de warme kleren en de soep rent, sprint ik er samen met de buurjongen nog een keer in. Na die eerste keer is je lichaam toch al gewend aan de kou en na de twee de keer voelt het wel lekker aan." De recente nieuwjaarsduik was volgens Roelse zeker een succes. „In het begin, toen ik zelf nog slechts toeschouwer was, dook je met maar twintig personen de zee in. Nu zijn er honderden duikers en nog een veelvoud daarvan aan toeschou wers. Het saamhorigheidsgevoel komt dan wel naar boven. Zoals het gezegde luidt: 'Hoe meer zielen, hoe meer vreugd.'" Of hij nog lang last heeft van de koud? „Je bent eigenlijk zo kort in de zee, dat ga je echt niet uren daarna nog voe len. Je rent er even in, spattert wat, en rent er weer uit. Dat duurt misschien vijf minuten. Daarna nog even afdrogen en omkleden en binnen tien minuten zit je weer in je warme, droge kleding. Sippend aan de glühwein. Je krijgt pas last van de kou en je botten als je zeker een kwartier lang echt zwemt in het koude zeewater. Die last kan dan wel een hele dag duren." Verkleed ging hij niet, maar de organisa tie wil volgend jaar gaan promoten met een wedstrijd voor de meest ludiek ver klede duiker. „Bij veel nieuwjaarsduiken heb je dat al, dus wij willen daar volgend jaar ook eens aan beginnen." 'Oud en Nieuw was rustig. Maar daar zijn toch ook wat arrestaties voor nodig geweest' René Roep, burgemeester van Vlissingen. Dijkbewaking rond Oosterschelde www.pzc.nl/video eens ■HHH9H 57% nnppn<; 42°/ MEEST GELEZEN OP WWW.PZC.NL 1. Finish in zicht voor zeilmeisje Laura Dekker 2. Zeeland Seaports speelt sleu telrol bij doorstart Zalco 3. André Kuipers fotografeert Zeeland IN BINNEN- EN BUITENLAND Willem Holleeder (53) komt volgens het Openbaar Ministerie 'zoals het er nu naar uitziet' eind januari vrij. Hij heeft er dan zes jaar celstraf opzitten wegens afpersing en mishandeling van vastgoedhandelaren. Daarmee heeft hij tweederde van zijn straf van negen jaar achter de rug. Arbeidsmigranten komen in Zeeland steeds vaker in de criminaliteit te recht Dat blijkt uit cijfers van de Zeeuwse politie. In 2006 maakten 'moelanders' (uit Midden- en Oost-Europa) 1 procent uit van het aantal verdachten dat in Zeeland werd doorgestuurd naar het OM. In juni 2011 was dat 4 procent. Bij twee schapenhoude rijen in Zeeuws-Vlaan- deren, in Zuidzande en Westdorpe, is het ge vreesde Schmallenberg- virus aangetroffen. Bij twee van de vijf houde- rijen die zich meldden, is het virus aangetrof fen, op één niet Ande ren worden nog onder zocht foto Mark Neelemans Tandartsbezoekers lopen in 2012 grote kans op een financiële tegenvaller. Ze zullen in veel gevallen moeten bijbetalen, ook al heb ben ze een tandartsdekking afgesloten bij hun zorgverzekeraar. Zo is de verwachting van zorgverzekeraars op basis van tarieven lijsten die tandartsen hebben gepubliceerd. De Middelburgse scholengemeen schap Nehalennia discrimineert een docente Frans door haar een lager sa laris te bieden dan twee mannelijke collega's. Ook hebben vrouwen er minder pro motiekansen dan mannen. Dat con cludeert de Commissie Gelijke Behan deling (CGB). De Duitse president Christian Wulff moet aftreden. Dat eist oppositiepartij Die Linke. De partij vindt dat het staatshoofd zijn ambt enorm heeft beschadigd. Wulff heeft meerdere journalisten bedreigd. Ook Duit se media eisen dat hij opstapt Het OM is een vooronderzoek begonnen. MAANDAG 9 JANUARI Uitreiking Prijs Creatief Onder nemerschap door KvK Zuid west-Nederland in Goes. DINSDAG 10 JANUARI Zonder lidmaatschap meezin gen met koor Praise the Lord in de Adullamkerk in Waarde. WOENSDAG 11 JANUARI Terneuzens Dictee voor groe pen 7 en 8 door burgemeester Jan Lonink bij De Rede. DONDERDAG 12 JANUARI Zeeuws Orkest begint met Nieuwjaars Prom Concert in Scheldetheater in Terneuzen. VRIJDAG 13 JANUARI Schoonmaakactie georgani seerd voor strandje bij zeedijk bij Borrendamme. ZATERDAG 14 JANUARI Snertwandeltocht door wan delsportvereniging 't Zand in Middelburg voor 36e keer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72