Een prinsessenleven spectrum 8 Beschuit met muisjes Doopjurk van tradities c Zaterdag 7 januari 2012 in beeld Hier houden prinses Mar griet en haar man hun zoon Maurits ten doop. De plechtigheid vond in sep tember 1968 plaats in de Grote Kerk in hun woon plaats Apeldoorn. „In deze doopjurk zijn ook al onze kleinkinderen gedoopt." Haar kinderen en kleinkin deren wonen in Amster dam, Wassenaar en Noord- wijk, maar de prinses en haar man zijn verknocht aan Apeldoorn. Daar woon den ze eerst in een vleugel van Paleis Het Loo, in 1975 verhuisden ze naar een nieuw huis vlakbij het pa leis. „Het culturele aaqbod in de Randstad spreekt me erg aan, maar mij krijg je echt niet weg uit de na tuur", zegt ze, terwijl ze wijst op haar grote tuin midden in het bos. „Geluk kig komen de kinderen en kleinkinderen vaak langs, zodat ik de kleintjes kan vertellen over de vossen en de dassen in de min." Feest op paleis Soestdijk bij de geboorte van prinses Christina. Prins Bernhard eet samen met zijn oudste drie dochters beschuit met muisjes, ter gelegenheid van de blijde ge beurtenis in februari 1947. „Je ziet dat we zo merjurkjes dragen, wat natuurlijk een beetje vreemd is, midden in de winter. Ik weet nog dat het toen heel koud was. Ik denk dat het jurkjes waren uit de tijd dat we in Cana da woonden, want in die tijd was er in Ne derland nog gebrek aan alles. Van de geboor te van mijn zusje herinner ik me dat er aller lei mensen langskwamen om kraamcadeau- tjes te brengen. Maar ik betwijfel of die her innering uit mijn eigen geheugen komt of dat die is ingegeven door het Polygoonjour naal. Want in gedachten hoor ik ook het commentaar bij de beelden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68