spectrum 6 _L OverNieuw is een tweewekelijkse serie over nieuwe architectuur in Zeeland. Op meerdere fronten, 's Ochtends vindt u een reportage in deze krant, 's avonds kunt u op Omroep Zeeland de nieuwe architectuur ook in een filmversie zien. Programmamaker Rebecca van Wittene en architect Johan de Koning zijn in samenwerking met het Centrum voor Beeldende Kunst de drijvende krachten achter OverNieuw: zij: maakten de filmdocumentaires. Vandaag aflevering 4: over wegen, bruggen en tunnels. 'Zaterdag 7 januari 2012 Als er één provincie in Neder land is, waar je niet gewoon van A naar B zou moeten gaan, dan is het Zeeland wel. Waar kom je zoveel levend water tegen, waar is de einder elke keer weer een wollig wolkenschilderij? De entree vanaf de Brabantse wal is veelbe lovend. Na alle afslagen naar Bergen op Zoom maak je vanuit de zandige bebos sing een stevige bocht: het eindeloze pol derland knalt opeens op je voorruit. Wauw. Maar, jammer genoeg, blijft het bij dat ene moment Afgezien van de Oosterscheldeke- ring zijn vrijwel alle wegén, bruggen en dammen in het deltagebied functionele verbindingslijnen, die zijn aangelegd zon der dat de Zeeuwse eindeloosheid in het hoofd van de ontwerpers een rol heeft ge speeld. Het sprekendste voorbeeld - met afstand - Is dé Zeelandbrug. Van beide kan ten bezien - zowel de Schouwse als de Ho - velandsé - Vormen de 54 pijlers een fantas tisch strak bouwpatroon in de Oosterschel- de. Maar eenmaal óp de brug is het meteen uit met de pret, tenzij je Hoog en droog in een bus :of een vrachtwagen zit. De vang rails aan beide zijden ontnemen alle veelbe lovende vergezichten. door Jan van Dantme foto's Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66