5 spectrum Gelukkig Nieuwjaar! laag water RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE Zaterdag 7 januari 2012 ten laten zien". Hierna volgde zijn naam, twee mobiele telefoonnummers en een mooie teke ning van een kerstman. Ik trof hem aan de deur. „Dag mevrouw. Ik ben een Marokkaan." Hij haalde zijn identiteitskaart van de krant tevoorschijn en hield hem onder mijn neus. „Ik sta iedere ochtend om vier uur op, ik heb twee krantenwijken. Voordat ik naar school ga, breng ik de kranten rond en ik krijg nooit klachten!" Ik gaf hem een lekkere bonus. Hij vertelde aan me dat zijn doelgerichte actie hem als bezorger van twee kranten in totaal achthonderd euro had opgebracht! Persoonlijk contact! Wat een schrandere, kleine zakenman. Hij zorgde ervoor dat hij niet zou on dergaan in de chaos van de grote stad. Hij verde digde zijn arbeidsveld en zorgde dat er geen on gure elementen met zijn verdiende fooitje van door zouden gaan. En zo wisten zijn klantjes meteen wie hun krant in de bus stopten! In het vervolg kan ik naar hem zwaaien en vragen hoe het met hem gaat Gisteren werd ik vroeg in de nacht wak ker, klaarwakker. Ik zapte een beetje langs de tv-zenders en bleef hangen bij een kookprogramma op de BBC. Vijf jonge koks moesten voor een strenge jury een duif plukken, villen, schoonmaken en oven-klaar maken. De vrouwelijke topkok van de jury en de meesterkok naast haar stonden er met hun neus bovenop. De camera liet naast het geploeter van de jonge koks voortdurend tussen shots zien van de kritische blikken van de twee beoordelaars. Ik keek vanuit mijn bed ademloos naar het gepluk aan de duivenveren en het ge doe om die dooie duif panklaar te maken. Een jonge, mollige meid werd weggestuurd. Zij had de duif geheel ten onrechte van zijn pukkelige buitenste huid ontdaan. Dat was niet goed. Met neerhangende schouders verliet het meisje de keuken waarin dit alles zich afspeelde. De vier overblijvende jongens mochten zich nu op het vullen van een inktvis werpen. Het was een griezelig gerecht waarvan de meesterkok vertelde dat dit het favoriete gerecht van zijn dochter was. Hij had het klaargemaakt ter gele genheid van haar eerste communie! Toén de leerlingen al transpirerend de klus hadden ge klaard, ging de meesterkok met més en vork de diverse prestaties langs en proefde met een heel zuinig mondje van al die hoogst onaantrekkelijk opgediende gevulde inktvissen, wiens onschul dige tentakeltjes ter versiering bovenop lagen! De jongens hadden de eindstreep gehaald en mochten de rest van hun leven verder koken. Uitgeput draaide ik de televisie uit, totaal ont daan van de enorme hoeveelheid soorten bezig heden waarmee je je arbeidsleven kunt door brengen. En ik dacht aan het kleine Marokkaan se jongetje, die de krant bezorgt in de flat waar ik mijn werkadres heb. Twee weken voor het jaareinde kregen de bewo ners een briefin de bus: „Beste abonnee, binnen kort kom ik langs met de kerstkaarten voor een kleine bijdrage en om u fijne kerstdagen en een gelukkig 2012 te wensen. Ik schrijf u deze brief, omdat er elk jaar weer fraude wordt gepleegd door mensen met zelfgemaakte kaarten. Ik ver zoek u daarom om mij naar mijn legitimatiebe wijs te vragen. Ook kan ik mijn kranten-looplijs-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65