werken 139 zaterdag 7 januari 2012 Natascha (links) en Eva oefenen op elkaar tijdens de opleiding tot doktersassistente. foto's Dzaak Verkeste der huisarts is, ben ik er mee opge groeid en er zo ingerold", zegt Eva. „Je kunt hiermee op heel veel plaatsen terechtkomen", zegt Na tascha. „Ziekenhuizen, huisartsen, maar ook bijvoorbeeld de Arbo- dienst of de GGD Je wordt heel breed opgeleid. Ik wist altijd wel dat ik iets in de zorg wilde doen. Verpleegkundige leek me wat min der, omdat je dan veel bezig bent met het wassen van mensen. Nu bied je de mensen heel veel zorg aan en ben je een, eerste aanspreek punt voor hen. Dat spreekt mij aan." „Een dag is nooit hetzelfde, elke keer doe je wel andere handelin gen of sta je mensen op een ande re manier te woord", vult Eva aan. Door de opleiding kun je ook op verschillende plaatsen te recht, dus er zit veel afwisseling in, zegt Eva. „Je moet wel stevig in je schoenen staan, omdat er wel eens patiënten langskomen die bijvoor beeld heel heftig kunnen reage ren." „En soms krijg je ook te maken met kindermishandeling. Dan moet je aan hef einde van de werk dag toch een knop omdraaien zo dat je geen slapeloze nachten hebt. Dat kan af en toe wel moeilijk zijn." Wat verdient het en wat kost het? Als beginnend doktersassistent zul je, mits je gediplomeerd bent, een salaris ontvangen van 1725 euro. Na acht jaar werkervaring zït je op het maximum, met een salaris van 2428 euro. Het basissalaris van een beginnend praktijkondersteuner is 2212 euro. Na negen jaar ervaring loopt dat op tot 3028 euro. Deze getallen zijn gebaseerd op de CAO van 2011De salarissen zijn bruto. De verdere gespecialiseerde assistenten hebben een hoger mini mum en maximum. Natuurlijk moet je ook betalen voor de opleiding zelf. Het lesgeld bedraagt jaarlijks 1043 euro als je achttien jaar of ouder bent. Daar komen nog kosten bij voor de aanschaf van boeken (667,25 euro) en het dienstenpakket van de school (303,30 euro). Bron: ROC Zeeland Stuur uw tips naar: redactie@pzc.nl ...en bloed prikken. Sommige vaardigheden trainen de leerlingen op elkaar, maar er zijn ook nep-ledematen beschikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51