Zeeland Van Hulle gaat voor trilogie sport 141 Hans de Nooijer stopt bij JVOZ A1 Van der Hooft blijft bij Terneuzense Boys Patrick Sutin gaat door bij Hoofdplaat Finaledag 26e indoorsoccertoernooi Zeeuws-Vlaanderen :;B®!HiS5pQ(SS,, om er in alle opzichten iets van te maken. En ik ben altijd ge wend geweest om te knokken. Vandaar." Aanpassingsproblemen had Ngoumout nauwelijks. Bij ac tiviteiten van de kerk is hij stee vast van de partij. Ook voor ko ken draait hij zijn hand niet om, een vaardigheid die mannen uit Kameroen doorgaans niet beheer sen. Verder is hij bestuurslid van de volkstuinvereniging in 's-Gra venpolder. Daar wordt ook echt naar hem geluisterd. Eén keer werd hij minder serieus geno men. En wel toen Ngoumout pin da's probeerde te planten. „Dat was een grote mislukking. Daar werd toen hartelijk om gela chen." Uiteraard verlangt Ngoumout weieens terug naar Kameroen, waar hij sinds zijn vertrek naar Nederland enkele malen is terug geweest. Bij familiebezoek in Bel gië komen steevast Kameroense gerechten op fafel. „Dan voel je je weer helemaal thuis. Maar dat ben ik Nederland ook, al moet ik nog altijd wennen aan bepaalde dingen." Zo verbaast het Ngou mout nog steeds dat het bijna als verdacht wordt beschouwd wan neer hij onbaatzuchtig een klusje voor iemand verricht. „Dan wil len ze iets voor je terugdoen. En dat hoeft voor mij écht niet." Van één Nederlandse gewoonte heeft hij een afkeer. „Sinterklaas", klinkt het stellig. „Een onzinfeest. Veel te commercieel allemaal. Ik vind het helemaal niks om kleine kinderen zó voor de gek te hou den." Ngoumout had nooit gedacht dat hij de scheidsrechterij zou inrol len. Zelf voetballen bij Robur in Goes vond hij veel leuker. Onre gelmatige werktijden en een druk het gezin maakten dat hij zijn voetbalschoenen aan de wil gen hing. Toch wilde hij actief blijven in het voetbal. Een colle ga, David Aerebout, wees hem zo'n zeven jaar geleden pp een loopbaan als arbiter. „Dat wilde ik wel. Ik heb toen een cursus ge volgd. Op den duur kreeg ik er zo veel plezier in dat ik hogerop wil de." Als het aan Ngoumout ligt, fluit hij nog minstens twintig jaar. En dan het liefst op het hoogste amateurniveau. Een idool heeft hij niet, al genoot hij van Roelof Luinge. De oud-prof arbiter was onlangs te gast bij Kloetinge. „Hij is al dik in de vijf tig, maar hij was de beste man van het veld." Inmiddels fluit Ngoumout in groep 2. Daarin geeft hij leiding tot en met de eerste klasse. De Be velander omschrijft zichzelf als een strenge doch relaxte scheids rechter. „Dat past bij mijn karak ter. Ik hou er ook niet van om met kaarten te strooien. Als het moet, dan moet het, maar liever niet. Het eerste kwartier is cru ciaal. Je moet in de gaten krijgen wie de technische spelers zijn, wie voortdurend loopt te zeuren, hoe de trainer en de assis tent-scheidsrechter functioneren, noem maar op. Dat zet vaak de toon voor de wedstrijd. Ik ga ook niet te veel in discussie. Na af loop sta ik altijd open voor een toelichting, maar voor de rest moet er gevoetbald worden. Het is soms ook ondankbaar. Het ene moment ben je voor een bepaal de ploeg de beste scheidsrechter van de wereld, maar een paar we ken later stel je voor diezelfde gas ten niks meer voor." Ngoumout laat zich er niet door uit het veld slaan. Onlangs in het duel Klundert-Yerseke werd het hem echter te gortig. Op de web site van de Brabantse club werd Ngoumout in de sinterklaasperio de afgeschilderd als Zwarte Piet die dankzij zijn discutabele beslis singen Yerseke de zege zou heb ben bezorgd. „Dat pikte ik niet. Ik heb de KN VB er van de op de hoogte ge steld. Ik ga ervan uit dat dit nog een staartje krijgt, want dit kan echt niet. Klundert heeft inmid dels zijn excuses aangeboden, maar je kunt je afvragen wat die waard zijn." René van Stee MIDDELBURG Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) en Hans de Nooijer, de trai ner van de Ai, gaan aan het eind van het seizoen uit elkaar. De Nooijer is bezig aan zijn eerste seizoen en staat met zijn ploeg op de achtste plaats in de vierde divi sie. De Nooijer wil weer aan de slag bij een seniorenelftal. Gérard de Nooijer (geen familie) volgt Hans de Nooijer op. In de krant van gisteren (vrijdag) staat in het artikel over de fusie van Walcherse duivensportvereni gingen (pagina 30) vermeld dat De Combinatie over het enige inkorf- centrum boven de Westerschelde beschikt. Dat is niet juist. De Combinatie heeft geen inkorfcentrum. Dat is al lange tijd het geval bij postduiven vereniging Zeelandia in Middel burg-Zuid. In die situatie komt geen verandering. TERNEUZEN Eddy van der Hooft is ook volgend seizoen hoofdtrainer van voetbal club Terneuzense Boys. Zijn assistent Jaap Pijpelink blijft eveneens bij de zaterdag-tweede klasser. Van der Hooft is aan zijn eerste sei zoen bezig bij de Boys. De ploeg gaat aan kop van de tweede klasse met het fraaie totaal van 34 punten uit dertien wedstrijden. HOOFDPLAAT Patrick Sutin blijft trainer van voet balclub Hoofdplaat. Hij is bezig aan het derde seizoen bij de zon- dag-vijfdeklasser. Het bestuur en de spelers zijn tevreden over Sutin, hoewel de ploeg in het rechterrij- tje staat. Secretaris Menno Heijens: „We hebben een jonge selectie die veel moet leren. Dat het wat min der gaat, ligt niet aan Sutin." door IReimé van Stee IJZENDIJKE - Als zeventienjarig ventje stond Dwight van Hulle met Aardenburg al eens in de hal ve finale van het Fast indoorsoccer toernooi Zeeuws-Vlaanderen. Het missen van de eindstrijd deed hem indertijd niet zo heel veel. De revanche kwam jaren later. Liefst tot twee keer toe. In 2004 won de IJzendijkenaar het toernooi met Breskens en in 2007 met Terneuzen, het jaar waarin hij ook tot beste speler werd gekozen en hij de Esad Osmanovski-trofee in ontvangst mocht nemen. „In derdaad een aardig palmares", zegt de 30-jarige Van Hulle daarover. En daar is het tot dusverre niet bij gebleven. „Met de D'tjes van Aar denburg heb ik ook een keer ge wonnen. We versloegen Terneu zen in de finale met 2-1. Ik scoorde toen beide doelpunten." Vandaag gaat Van Hulle met Aar denburg, dat in de voorronde geen enkel punt verspeelde, op jacht naar zijn derde scalp. Bij een 'eind zege treedt hij in de voetsporen van Arno Zwegërs, tegenwoordig trainer van Schoondijke en de eni ge speler die het soccertoernooi met drie verschillende ploegen op zijn naam schreef (HW'24, Sluis kil en Breskens). Zwegers was in 2007 teamgenoot van Van Hulle bij Breskens. „Dat zou heel fraai zijn, maar ik schaar ons niet onder de absolute favorieten. We hebben een mooie ploeg, maar teams als Terneuzen, HW'24 en RCS schat ik toch iets hoger in." Met Aardenburg, waar net als dit jaar spelers als Steven de Croock, Bart van den Hemel, Jelle de Vreeze en Emanuel Marechel hun opwachting maakten, ging Van Hulle in 2010 onderuit in de finale tegen RCS. „Het werd 3-2. Die wedstrijd duurde net iets te lang. RCS boog toen in de slotfase een 2-0-achterstand om in een 3-2-ze- ge. Onze basis was iets te smal. RCS had een uitstekend team met met minstens zéven jongens die niks voor elkaar onderdeden", haalt Van Hulle zich die eindstrijd voor de geest. Hij baalde stevig. „Vooral omdat het toernooi dat Dwight van Hulle (links) in actie tegen Philippine tijdens de voorrondes van het Fast indoorsoccertoernooi Zeeuws-Vlaanderen. foto Peter Nicolai jaar van een heel hoog niveau was. Winnen zou toen echt geweldig zijn geweest." In 2004 maakte Breskens, waar toentertijd ook spelers als Angelo Cornelis, Mark van Kouteren, Esad Osmanovski en Mario de Fouw (te vens Van Huiles medespeler in de finale met Terneuzen in 2007) deel van uitmaakten, zijn favorietenrol waar. „We wonnen in de finale vrij eenvoudig met 3-0 van HW'24. Ik scoorde ook nog. Toch liep het bijna fout, want in de hal ve finale hadden we shoot-outs no dig tegen Corn Boys." De anticlimax volgde een kleine elf maanden later: Esad Osmanovs ki overleed aan de gevolgen van een hartstilstand op de training bij Breskens. „Een absoluut diepte punt in m'n sportloopbaan. Af schuwelijk. Dan tellen andere din gen niet meer. Ook een soccerzege niet." Met Terneuzen, waarin ook Niels Gommers, Jarno Waebeke, Mario de Fouw, Hiram Collin, Tim Faas- sen en Daryl Rawidjan speelden, boekte Van Hulle in 2007 een sim pele eindzege. Hoek 2 werd in de finale met 3-0 verslagen. „De bete re ploegen lieten dat jaar steekjes* vallen. Dat was een meevaller. Los daarvan hadden wij het sterkste team. En met alle respect voor Hoek 2, maar zo'n ploeg hoorde ei genlijk niet in de finale thuis. Dan verlang je wel eens terug naar de tijden dat ze met hun sterkste team kwamen. Ik zou dat toejui chen, want het is goed voor het toernooi en voor de ambiance in - de zaal." Van Hulle maakte in 2007 zes goals - waaronder ook in de fi nale - en werd bovendien speler van het toernooi. „Het was zo'n dag dat alles op z'n plek viel." Net als in 2004 volgde er later dat jaar wederom een anticlimax. Een sportieve welteverstaan. Terneu zen degradeerde uit de eerste klas se, nadat de ploeg in de winter^ stop nog fier aan kop stond. „On voorstelbaar. Zeker omdat we er echt van overtuigd waren dat we na de winterstop om de ereplaat sen zouden gaan meedoen." zaterdag 7 januari 2012 Vandaag vindt in sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen de finaledag van hetIndoorsoccertoernooi plaats. Vanaf 9.00 uur worder||e poulewedstrijden gespeeld en de finale staat om 17.49 uur op het programma. Poule 1 Terneuzen SDO'63 Biervliet Hontenisse Poule 2 RCS Hoek 2 IJzendijke Philippine Poule3 HW'24 Terneuzense Boys Breskens Graauw Poule 4 meer,info is te vinden op: http://www.soccerzeeland.ni/ Terneuzen Sluiskil m beloften Club Brqgg^ >V Zaamslag V? Breskens 1x ,v rcs w riaw. 1x vanaf 9.00 uur pp| AZW - Terneuzense Boys om 14.25 uur vanaf 15.00 uur vanaf 16.45 uur (sddêiq© - Terneuzen - Hontenisse om 17.17 uur QBsfestta pDaate om 17.33 uur om 17.49 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41