zeeland 13 Dijk bij Stavenisse beschadigd Pensioenpijn Peijs zet Bijzondere Zeeuwen van 2011 liet zonnetje commentaar in Nieuw in de PZC: uw (groof)ouder of baby in de schijnwerper Lerarenstaking Penning voor Stoter en biljartbestuur Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto zaterdag 7 januari 2012 De pijn moet nu wor den genomen. Uit stel maakt de pen sioenfondsen niet gezond.'Aldus de De Nederland- sche Bank. De toezichthouder zal niet toestaan dat fondsen er nog langer op speculeren dat het wel goed komt. Deze aan- pak is hard nodig. Het is voor ie dereen duidelijk dat er te lang te weinig premie is betaald om zekerheid te hebben. De pen sioenen zijn afhankelijk ge maakt van bomen die tot in de hemel moeten groeien. Om dit te corrigeren zullen werkne mers meer premie moeten beta len. Sparen of bijverzekeren kan ook. Maar gepensioneer den kunnen geen kant op. Hier op reageert DNB simpel: 'Het is niet anders'. Dit toont de on macht. De centrale bank is niet in staat de weg terug te wijzen naar een pensioensysteem dat rechthebbenden zekerheid biedt. Zou de politiek het wél kunnen? Het antwoord van mi nister Henk Kamp belooft wei nig goeds. Hij zet zijn kaarten op een groeiende economie. Dat kennen we nu wel. na en Zeeland door projecten met uitwis selingsstudenten. Johnny Beerens uit Breskens, voor zijn kunstwerken met het thema 'Tussen land en water Onderwijs en wetenschap Herman Bergwerf uit Wemeldinge, lan delijk winnaar internationale milieu- en wetenschapsolympiade Inespo Lyssa Tejero uit Hulst, Zeeuws voor- leeskampioen 2011 Citty van Aart uit Wilhelminadorp, win naar Benelux Make-Up Talent Award 2011 Evelien Dieleman uit Hulst/ Rotterdam, winnaar Dutch Marketing Thesis Award Christianne de Jong uit Hulst, winnaar Onderzoeksprijs 2010, uitgereikt in 2011 Sport Godfried Roemeratoe en trainer Gé- rard de Nooijer, D1-team van de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland, Zeeuwse sportploeg van het jaar 2010, gekozen in 2011. Anneke den Hollander-Stek uit Nisse, liep voor de 40ste achtereenvolgende keer de Nijmeegse Vierdaagse Marco van de Boogaart uit Clinge, zil ver op de tijdrit in de 5e divisie tijdens Special Olympics in Athene Danny Koens en Megan van de Hove Kapelle, Nederlands kampioen Latin in de open klasse Coen Minderhoud uit Domburg, Zeeuws kampioen ringrijden Johnny Hoogerland uit Yerseke, drager van de bolletjestrui tijdens de Tour de France Bijzonder Zeeuws en overig Melissa Poppe, Willemijn Louws en Za- rah van der Putten uit Grijpskerke en Mid delburg, winnaars gouden award van de International Award for Young People Maarten Kempen en Henk van den Doel van videoproductiebedrijf Thumbed uit Middelburg en Vlissingen, winnaar prijs voor beste cinematografie en voor beste lange film en winnaar publieksprijs op het All Sports Los Angeles Filmfestival met de film Flip a Coin Peter Daane uit Vlissingen, beste De PZC bericht al decennia over mensen die vieren dat ze zestig jaar getrouwd zijn. Het nadeel was al tijd dat deze berichten slechts in één editie verschenen, terwijl de kinderen die naar Goes zijn verhuisd, natuurlijk ook graag de foto van hun Terneuzen- se ouders in de krant zien. Daarom zetten we de jubilarissen één keer per week allemaal tegelijk in het zonnetje: de eerste aflevering is van daag te zien op pagina 35: Mensen. Viert u, of vieren uw (groot)ouders hun 60-, 65- of 70-jarig huwelijk? Mail een foto van het echtpaar, met de vol gende gegevens: namen, leeftijden, woonplaats, huwelijksdatum, aantal (klein)kinderen en de manier waarop ze elkaar hebben leren kennen, naar eindredactie@pzc.nl Op de pagina Mensen willen we ook een beeld geven van de nieuwe Zeeuwen. Heeft u een baby verwel komd? Mail een foto met naam, na men van de ouders, broers en zussen, geboorte- en woonplaats, geboorteda tum en eventueel geboortegewicht en -lengte naar eindredactie@pzc.nl Zeeuwse bolusbakker Helm Brouwer en Patty Brouwer uit Westkapelle, Zeeuws kampioen sjezenrij- den Admir Hamstra uit Goes, redder van moeder en kind die te water waren ge raakt Water Katja Roose uit Vlissingen/ Den Haag, Europees kampioene en First world ran king 2011 course racing (kitesurfen) Kees Bubberman uit Middelburg, win naar Zilveren Knuppel, voor zijn bijdrage aan de biercultuur in Nederland Jeffry Schrijver uit Kapelle, Nederlands vijverkampioen, landelijke huiskeuring Ne derlandse bond Aqua Terra Adriaan Dronkers uit Westkapelle, eer ste plaats Nationale Topcompetitie Kust- vissen in de categorie junioren Kees Meijer uit Goes van Lamb Weston Meijer in Kruiningen, winnaar Golden Ice Crystal Award, een initiatief van Quick Frozen Foods International Ma gazine MIDDELBURG - Zeeuwse leraren van middelbare scholen doen maan dag niet mee aan de driedaagse sta king, waartoe de vakbond Leraren in Actie oproept. Ook vakbond Ab- vakabo FNV heeft leden opgeroe pen om maandag te staken. De bonden protesteren onder meer tegen het voorstel van het ministerie van Onderwijs om het aantal lesuren in het middelbaar onderwijs te verhogen. De meeste Zeeuwse leraren zijn lid van de Al gemene Onderwijsbond (AOb). Die vraagt leden om op 26 januari het werk neer te leggen. door Cornelleke Blok STAVENISSE - Het woeste water van donderdag heeft de dijk langs de Oosterschelde bij Stavenisse be schadigd. Er is een stuk asfalt met een omvang van enkele vierkante meters uitgeslagen. Dat hebben medewerkers van het Waterschap Scheldestromen gister ochtend bij laagwater geconsta teerd. „Waarschijnlijk is er een scheurtje in het asfalt gekomen, doordat het water er steeds over en in stroomde", zegt dijkgraaf Toin Poppelaars. De beschadiging zorgt volgens het waterschap niet voor een gevaarlij ke situatie. Gistermiddag is een noodreparatie uitgevoerd. Daarbij werden nieuwe breukstenen ge stort. In het voorjaar, als het beter weer is, wordt een nieuwe laag as falt aangebracht. Het stuk dijk staat op de nominatie om in 2013 en 2014 aangepakt te worden. „Dit dijkvlak heeft onze bijzondere aan dacht", verzekert Poppelaars. Medewerkers van het waterschap inspecteerden alle dijken rondom de Oosterschelde, maar vonden geen andere beschadigingen. Het waterschap zette donderdag in de uren voor hoogwater onge veer vijftig extra dijkbewakers in om de dijken rondom de Ooster schelde in de gaten te houden. De noordwestenwind, waardoor het water opgestuwd werd, in combi natie met windkracht 9, Tnaakte extra waakzaamheid noodzakelijk. Ze hebben Zeeland op de kaart gezet en dat verdient een beloning. En dus kre gen Pieter Stoter en het bestuur van de stichting Biljart Evenement Sluiskil Terneuzen tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst de Com- missarispenning, een erkenning van bijzondere verdiensten. Er waren redenen te over om Sto ter de vorig jaar ingestelde Com missarispenning te geven. Hij heeft zich tien jaar lang - met ande ren - ingespannen om de Tour de France naar Zeeland te halen. Een streven dat in 2010 resulteerde in de glanzende doortocht van de etappe Rotterdam-Brussel. Voor malig Delta-directeur Stoter was ook voorzitter van de raad van toe zicht van het Zeeuws Museum en- van de Stichting Verpleeg- en Rust huizen Zeeland. De stichting Biljart Evenement Sluiskil Terneuzen kreeg in de per soon van voorzitter Meerten Dal- linga de penning omdat het in 2010 het wereldkampioenschap driebanden heeft georganiseerd. Volgens commissaris van de konin gin Karla Peijs wordt Sluiskil nu in één adem genoemd met wereldste den als Tokio, Bogota, Las Vegas en Lausanne, waar dit evenement eerder plaatshad. In de marge van de Nieuwjaars bijeenkomst van de provincie Zeeland heeft commissaris van de koningin Karla Peijs een aan tal Zeeuwen ontvangen die zich het afgelopen jaar hebben onderscheiden. - Het Zeeuws Jaar van het Water was aanlei ding om in de lijst van Sier- Zeeuwen een speciale waterca tegorie op te nemen. Cultuur Ada van Hoof uit Westkapelle, schrijfster van het boek 44 Sem Kilsdonk uit Middelburg, winnaar Poem Award International en eerste prijs internationale gedichtenwedstrijd Poem Express voor basisschoolleerlingen Gait Klein Kromhof uit Terneuzen, win naar Dutch Blues Award, mondharmonica speler Champagne Charlie Dimp Nelemans uit Middelburg, bevor deren van de culturele relatie tussen Chi VIDEO Zeeuwse dierenpolitie heeft handen vol aan meldingen. Zie video op: www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl De Commissarispenning, een vorig jaar ingestelde on derscheiding, ging naar Meerten Dallinga (links) en Pie ter Stoter. Ze hebben Zeeland op de kaart gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3