de Zee zeeland 127 Doktersechtpaar zal Westkapellenaren missen File en ongevallen op A58 bij Arnemuiden Goes' Landsbankigeld naar grote projecten Slaaphuisjes op Sluise strand pas volgend jaar zaterdag 7 januari 2012 Dichter bij de Zee. Dichter bij de zee kan men niet wonen en wanneer ik kijk naaf het wonderschone uitzicht over de eindeloze zee Weet ik, Vlissingen heeft alles mee Een stad met een hart, een stad met verleden een stad met een toekomst Waarvoor onze zeehelden hebben gestreden Je weet hier is het goed, hier is mijn 'stee' En wordt haast vanzelf 'Dichter bij de Zee'. Dicht(er) bij de zee Ik sta in't gelid Stram, bepokt Beukende golven Striemende wind Ik wijk met (Netty Vromans) Kinderen zoeken krabben Boeien hellen Het water sluipt hoger Duwt wier voor zich uit De zonnebaadster Verlegt haar badlaken De zon verweert Mijn houten kop Vocht dringt in mij Probeert mij te scheuren Om verder door te dringen 0 r ^Tothetitenigeoeuren Dat op 'n dag Ik breek /O O'n mijn stomp 0 Getrokken wordt door Carla van de Merbel WESTKAPELLE - Ruim 32 jaar waren ze betrokken bij het wel en wee van Westkapelle. Ze hielpen bij de geboorten van zo'n vijfhonderd kinderen in het dorp en begeleid den veel ziektes en sterfgevallen. Het huisartsenechtpaar Frans én Christine van Eede-Hidskes is sinds 1 januari officieel gestopt met zijn praktijk aan de Van Ca- sembrootstraat. Gisteren was er een afscheidsreceptie in Westkapel le Herrijst. Het is voor Frans en Christine van Eede-Hidskes een week van ge mengde gevoelens. Aan de ene kant zijn ze blij af te zijn van de druk en verantwoordelijkheid die een huisartsenpraktijk in een toe ristenplaats met zich meebrengt. Aan de andere kant zullen ze het werk en de mensen missen. „Westkapellenaren hebben een open karakter, zijn nuchter, recht door zee en werken hard", zegt Frans van Eede. „Het is heel plezie rig om daarmee te werken. Je bouwt een enorme band op met de mensen. Het is moeilijk om dat los te laten." Frans en Christine van Eede-Hids kes namen op 1 juli 1979 de West- kappelse huisartsenpraktijk van dokter Berghauser-Pont over. Ze kwamen van buiten Zeeland en hadden net hun opleidingen afge rond. Aanvankelijk was de praktijk in het kruisgebouw, naast de huidi ge woning met praktijk. In 1986 bouwden ze een praktijkruimte aan hun huis, op nummer 24. Het huisartsenechtpaar blijft daar wonen. De dokters zijn blij het nu wat rustiger aan te kunnen gaan doen. Vooral de nachtdiensten gin gen zwaar vallen. Toch stoppen ze (nog) niet met werken. Christine blijft zich inzetten voor de consul tatiebureaus in Veere en blijft nog één dag in de week werken in de huisartsenpraktijk die is overgeno men door het doktersechtpaar He- ij mans-Van der Ham en op ter mijn verhuist naar De Casem- brootstraat 10. Frans (bijna 62) werkt onder meer nog als kader arts ouderen bij Stichting Werkt voor Ouderen. Ik leid de stroming Af het land Breek de branding Houd vast het zand Schepen glijden voorbij Dag en nacht Een trimmer Doorsnijdt de rijen Met moeite foto Riem Schrier om voordrachten te houden bij evenementen. Ook voor de biblio theek zelf zal er af en toe een op dracht zijn om een gedicht te schrijven. De Nood: „Het is geen officiële stadsdichter zoals in Mid delburg, maar je krijgt er wel voor betaald. Hoe het er precies uit komt te zien, gaan we binnenkort vaststellen." Stemmen kan nog tot 19 januari op www.dichterbijdezee.nl. Hier zijn ook de vijf genomineerde ge dichten terug te lezen. Dichter bij de Zee De dichtwedstrijd 'Dichter bij de Zee' is een initiatief van Biblio theek 't Spui in Vlissingen. Het idee ontstond nadat er eerde re jaren al een fotowedstrijd gé- houden werd. Hieruit is het idee voor een foto boek mét gedichten voortgeko men. Zesendertig respondenten stuur den gedichten op. Hieruit zijn Vijf finalisten geselecteerd. ledereen moest drie gedichten op sturen, waarvan er één met het the- ma 'Dichter bij dé Zee'. Stemmen kan tot 19 januari via de website www.dichterbijdezee.nl. De winnaar wordt op de Landelij ke Gedichtendag, 26 januari, be kend gemaakt. De winnaar wordt voor twee jaar aangesteld om gedichten te schrij ven, maar ook om voordrachten te houden voor verschillende evene menten, zoals festivals en openin gen. Wie de bekendmaking wil wonen moet voor 22 januari reserveren via activiteit@spui.nl. Reserveren is gratis. De avond begint om 20.00 uur in de bibliotheek in Vlis singen. ARNEMUIDEN - Op de A58 bij Arne muiden zijn gisterochtend drie on gelukken gebeurd. Door een ongeval ontstond rond half zeven een file. Een 30-jarige Vlissingse automobilist raakte door onbekende oorzaak in een slip en belandde via de vangrail midden op de weg. Hij schampte daarbij ook nog een vrachtwagen. De man raakte niet gewond. De vrachtwagenchauffeur en een collega-chauffeur hielpen de Vlis- singer uit zijn auto. Met pylonen en de zwaailichten van hun vracht wagens waarschuwden ze de ande re weggebruikers dat er een perso nenauto midden op de snelweg stond. Een 25-jarige automobilist uit Ar nemuiden merkte dit toch te laat op en reed bovenop de stilstaande auto van de Vlissinger. De Arne- muidenaar raakte gewond en werd met de ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Door het ongeval ontstond een file tussen Nieuw- en Sint Joos- land en Arnemuiden. Een automo biliste had dat echter niet in de ga ten en botste op de laatste auto. Daarbij raakten drie auto's bescha digd. De bestuurders van die wa gens raakten niet gewond. door luc öggel GOES - Goes wil de teruggekomen Landsbanki-miljoenen voor een groot deel gebruiken om tekorten op de grote projecten te dichten. Volgens wethouder Loes Meeuwis- se zal het college dat bij de presen tatie van de jaarrekening, rond mei/juni, aan de raad voorstellen. Goes had 12 miljoen euro uitstaan bij de omgevallen IJslandse bank Landsbanki en hield er rekening mee daar nooit meer iets van te rug te zien. Na langdurige rechtsza ken is bepaald dat overheden toch moeten worden terugbetaald. Gis teren is bijna vier miljoen gestort. Bij het opstellen van het college programma in 2010 is volgens de wethouder afgesproken om als er geld zou terugkomen, minstens vijf miljoen euro toe voegen aan de reserve grote projecten. „Daar zitten tekorten op en die zijn in middels ook weer groter gewor den", zegt Meeuwisse. Concreet gaat het om de toekom stige extra afslag van de A58 en de daarmee samenhangende zuidelij ke verbindingsweg en ook de spoorproblematiek. Nu de spoor- bak er niet meer komt, zal Goes op zoek moeten naar een andere oplossing voor het terugdringen van geluids- en trillingshinder. OOSTBURG - De proef met slaap huisjes op het strand in de ge meente Sluis vindt definitief pas plaats in 2013. Een vurige wens van de gemeenteraad om nog ko mende zomer te beginnen, kan niet gerealiseerd worden. Dat schrijven B en W aan de raad. Het bestemmingsplan moet wor den aangepast en dat kost een jaar. De boel gedogen zou tot niet te weerleggen klachten kunnen lei den. Het college heeft inmiddels een 'adviesgroep strandontwikke- ling' aangesteld: een groep deskun digen met vertegenwoordigers van Horeca Nederland, Recron, water schap en welstandscommissie, een landschapsarchitect en een advi seur op het gebied van toerisme. Christine en Frans van Eede-Hidskes. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27