Nieuwe plannen voor ringwalburg Lammetjes knuffelen op kaasboerderij Mariekerke WALCHEREN 20% auping Souburgse stichting werkt aan digitale presentatie, aantrekkelijkere toegang en praktischer gebruik 4 Gratis badjas 5% Kat beschoten met luchtbuks almanak Auping Plaza Poortvliet Cadeautje ZATERDAG 7 januari 2012 25 Afscheid van huisartsenechtpaar Westkapelle 27 door Maurits Sep OOST-SOUBURG - De Stichting Vrienden van de Karolingische Burg in Oost-Souburg komt op korte termijn met een nieuwe reeks plannen voor de historische ringwalburg. De stichting heeft ideeën voor een digitale presentatie over de geschie denis van de burg, die bijvoor beeld gebruikt kan worden op een website, in een lesprogramma of in een applicatie voor mobiele tele foons met internet. Verder wil de stichting de toegang en de poort tot de ringwalburg verder ver fraaien, contacten leggen met vere nigingen die iets op het terrein wil len organiseren en de technische inrichting voor evenementen ver der verbeteren, zegt voorzitter Ko Hamelink. De Vrienden van de Karolingische Burg heeft vorig jaar een gesprek gehad met een groot aantal fractie voorzitters uit de Vlissingse ge meenteraad. Daarna is verder nage dacht over de mogelijkheden die de burg biedt. In het eerste kwar taal van dit jaar moet de inventari satie worden afgerond en moeten concrete plannen op papier ko men. Die worden weer voorgelegd aan de gemeenteraad. Aanleiding is een voorstel dat CDA-fractievoorzitter en Soubur ger Rijnco Jan Suurmond in juni vorig jaar lanceerde. Hij vindt dat er veel te weinig met de burg ge beurt en ziet allerlei mogelijkhe den: verdeel het cirkelvormige ter rein in vier kwarten en bouw in twee ervan tribunes, in een derde een scheepsmodel en leg in het vierde parkeerplaatsen aan. „We gaan niet het plan van Suur mond uitwerken", benadrukt Ha melink met een glimlach. „Het is ook niet zo dat hij ons wakker heeft geschud; we waren al wak ker. Maar we willen het moment wel aangrijpen om nieuwe stap pen te zetten." Volgens Hamelink wil de stichting enerzijds de historische belangen van de ringwalburg beschermen maar anderzijds ook het gebied praktisch gebruiken. Matras bedbodem Linnenkast voordeel voordeel Bedtextiel voordeel bij besteding boven 200.- Omranding hoofdbord voordeel Op uw totale r aankoop i geven wij dus nu ^^stapélvoordee^ door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een live geboorte zit er vandaag niet meer in, anders had Jan de Korte dat wel gemerkt aan zijn schapen, maar op zijn kaasboerderij in Mariekerke zijn wel tientallen pasgeboren lamme tjes om te knuffelen. De boer zet voor de negende keer de deuren open voor een lamme tjesdag. Eén keer kon het niet door gaan vanwege een schapenziekte, maar het Schmallenbergvirus dat momenteel rondwaart in het land, heeft zijn bedrijf niet getroffen. „Bovendien is het niet overdraag baar op mensen, dus er zouden so wieso geen risico's zijn." De Korte wil mensen duidelijk ma ken dat het juist heel gezónd is om langs te komen. En dan vooral in de boerderijwinkel. „Geen kaas zo gezond als schapenkaas. Er zitten andere eiwitten en vetten in dan in kaas van koeienmelk, waardoor je er zo veel van kunt eten als je wilt. Het helpt patiënten met artro se, astma en reuma en het is rem mend voor bepaalde kankersoor ten. Schapen kunnen zelf immers ook nooit kanker krijgen. Wij ho ren van onze klanten dat ze zich veel beter voelen." pagina 26: 'Met elk gezond lam ben ik nu extra blij' Tweehonderd lammetjes zijn er momenteel op kaasboerderij Mariekerke. Ze hebben een hoog knuffelgehalte, merkt ook Julia. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl Auping nights, Better days Paasdijkweg 33, Poortvliet 0166 619100 - www.aupingplaza-poortvliet.nl De Hulstenaar kreeg deze week een leuke mededeling op de werkvloer. Bij wijze van bedankje kreeg hij van een bedrijf een leuk schort. Nu is hij zelf niet zon keukenprins, maar zijn partner kookt de sterren van de Hul- sterse hemel. „Daar is ze vast blij mee", riep hij, zich zichtbaar verheu gend op de blik die hem thuis ten deel zou vallen. Een Temeuzense col lega zette hem meteen op zijn plek. Hij haalde daarvoor iets uit de oude doos. „Ja ja, nu heb je praatjes, hè. Maar die doos met erotische artike len uit Walsoorden, die je een paar jaar geleden kreeg, heeft jouw eega helemaal nooit gezien, hè. Die stond drie maanden later nóg op jouw bu reau!" ZIERIKZEE - In de Bagijnestraat in Zierikzee is donderdag een kat be schoten met een luchtbuks. Het dier heeft het overleefd. Baasje John de Vlieger is geschokt. „Het idee dat een van onze naaste bu ren gericht op onze lieve kat heeft geschoten maakt mij misselijk." De Vlieger deed bij de politie aan gifte van dierenmishandeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25