cultuur 19 De Pit biedt Pop Rocks Optreden Marisela CBK Zeeland en PZC zoeken mooiste poster Zeeuwse cultuur luidt het nieuwe jaar in agenda Vilt objecten Van Hooven in hal van rechtbank 'iz, - zaterdag 7 januari 2012 Bespreking van pas verschenen Zeeuwse boeken: T www.pzc.nl/zeelandgeboekt Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG Burgh-Haamstede Nieuwjaarsbijeenkomst ouderenbond Anbo. Met optreden Endrik en Jannekee. Dorpshuis De Schutse, 13.30 uur. Kerstboomverbranding. Veld aan Vlasakkers, 19.00 uur. Dreischor Nieuwjaarsreceptie. Dorpshuis, 19.30 uur. Koudekerke Lampionoptocht en kerstboomverbran ding op bedrijventerrein.Karreveld (19.30 uur). Vertrek optocht om 19.00 uur op het Dorpsplein. Middelburg Nieuwjaarsreceptie gemeente. Burgerzaal stadhuis aan de Markt, 16.00-18.00 uur. ZONDAG Hulst Circus Reinardi. Den Dullaert, 14.30 uur Vlissingen Spaans-Nederlandse kerkdiensten vie ring van de dag Drie Koningen. Gratis toe gang. Lieve Vrouwekerk, Singel 106, 13.00 uur. PODIUM ZATERDAG 7 JANUARI Goes De Zeeuwse cabaretière Katinka Pol derman met 'Polderman tuigt af. Uitverkocht De Mythe, 20.00 uur Optreden The Ploctones feat. Andreas Schaerer. 't Beest, 20.30 uur Middelburg 'Chasing the impossible', theatercon cert van Elske DeWall. Stadsschouwburg, 20.00 uur Terneuzen Jeans 21. Grown up! Scheldetheater, 20.00 uur Concert Monsters of Pop (met leden van After Forever en Ayreon) en Prinz Klauz. De Pit, 21.00 uur Vlissingen Nieuwjaarsconcert Harmonieorkest Ons Genoegen m.m.v. Popkoor Flash back. St. Jacobskerk, 19.30 uur Pianoconcert door Sylvia Hinder. Toe gang gratis, 't Speelhuus Ter Reede, 19.30 uur. Westdorpe Eerste voorronde Steenworp. Chillsoos, 20.00 uur Zierikzee Nieuwjaarsparty Bad Hair Day. Brogum, 21.00 uur ZONDAG Middelburg Openbare repetitie nieuwjaarsconcert Het Zeeuws Orkest. Zeeuwse Concertzaal, 14.00 uur 'Spangas Live!', familiemusical (9+). Stadsschouwburg, 15.00 en 19.00 uur •Optreden van de band Rock Ses sion, Café 't Schuttershof, 17.00 uur. Oostburg Nieuwjaarsconcert Big Swing Band o.l.v. Jacky Eddyn. Ledeltheater, 15.00 uur Terneuzen Open Haard concert door het Hexa gon Ensemble. Aansluitend buffet en con cert van violist Mathieu van Bellen en pia nist Jaap Kooi. Benefietconcert voor Por- gy en Bess. Porgy en Bess, 15.00 uur Muis en Leeuw met 'Dromen mag!' Scheldetheater, 20.00 uur Vlissiugen Optreden Molly Malone. Panta Rhei, 17.00 uur Concert door het saxofoonkwartet van het Conservatorium te Gent. Entree 17,50 euro. Atrium Ter Reede, 11.00 uur. Argentijns Tango Cafe met DJ Guiller- mo. Entree 4 euro. Cine Cafe, 16.00 uur. Wolphaartsdijk Nieuwjaarsconcert Advendo-EMM, dorpshuis, 15.00 uur MIDDELBURG - 'Wie iets met cultuur van doen heeft in Zeeland had een reden gisteravond even zijn neus te laten zien in De Vleeshal in Middel burg. Theaferproductiehuis Zeelandia, het Zeeuws Museum en De Vleeshal/Kabinetten, cen trum voor hedendaagse kunst zelf hielden tradi tiegetrouw hun gezamenlijke nieuwjaarsreceptie. Derhalve stonden de drie directeuren: Henk Schoute, Marjan de Ruiter en Lorenzo Benedetti gisteravond weer met z'n drieën bij de ingang om de gasten te verwelkomen. Bij het vertrek was er voor ieder een goodybag met info-materi- aal over voorstellingen en exposities in 2012. Op de foto: beeldend kunstenaar Kees de Valk is blij met het presentje. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Singer-songwriter Marisela uit Venezuela treedt van middag van 16.00 tot 17.30 uur op in de Drukkerij in Middelburg. Zij oogstte succes met haar eerste al bum en de single She Confidential. De zangeres brengt easy listening repertoire. Marisela wordt begeleid door bas sist Jordy de Werd, gitarist David Egter van Wissekerke en Ruben Mol op cajon. TERNEUZEN - Wie zegt dat pop niet rockt, kan vanavond tijdens het op treden van Monsters of Pop in De Pit in Terneuzen op andere gedach ten worden gebracht. „We serveren de grootste pophits op een bedje van metal. Onder meer Genesis, Michael Jackson, Anita Meijer, maar ook A-HA, Chris Isaac, ABBA en Wham krij gen een ragfijne (hard)rockgitaar- behandeling", aldus programmeur Emillio Verschueren van De Pit. De show van Monsters of Pop (NL) brengt optredens met leden van After Forever, Vengeance en Ayreon met in het voorprogram ma Prinz Klauz uit Bakel, Hij brengt nummers van onder meeer Volbeat, Godsmack, Shinedown maar ook eigen interpretaties van Scorpions, Bob Seger en Foo Figh ters. Na die supportact is het de beurt aan de echte Monsters of Pop, of wel André Borgman, Luuk van Gerven, Rodney Blaze en Erik Stout. De optredens in De Pit vanavond beginnen om 21.00 uur. MIDDELBURG - Heieen van Hooven exposeert in de hal van de recht bank in Middelburg haar objecten van vilt. Zij put de inspiratie voor haar werk uit bloemen, bomen, de zee, wieren, schelpen, paalhoof den, juttersvondsten, zand-en rots woestijnen. Verder spreken andere landen en culturen Van Hooven zeer aan. Haar werk is tot 28 fe bruari te zien tijdens openingsu ren van de rechtbank. MIDDELBURG - Het Centrum voor beeldende kunsten, vormgeving en architectuur CBK Zeeland houdt in samenwerking met de PZC dit jaar voor de vijfde keer een zoektocht naar de beste Zeeuwse poster van het afgelopen jaar. Dat gebeurt onder de titel WE HANGEN. Vorig jaar ging de publieksprijs naar 'Benieuwd naar buitenschool se opvang?' van Kinderopvang de Bevelanden,-Walcheren en -Zeeuws-Vlaanderen. De vakjury koos voor de poster 'Zeeuwse Rid ders' van Jacomien Kodde. CBK Zeeland roept iedereen op die in 2011 een poster ontworpen heeft en aan de geldende voor waarden voldoet, hun posters vóór vrijdag 20 januari in twee voud in te zenden. Alle posters worden bij CBK Zeeland aan de Balans 17 in Middelburg tentoonge steld van vrijdag 30 maart tot en met vrijdag 20 april 2011. De PZC organiseert de digitale stemming voor de publieksprijs. Vanaf 30 maart 2012 kunnen be langstellenden via de website van de PZC of door middel van een stemformulier bij de expositie bij CBK Zeeland hun stem uitbren gen. Een onafhankelijke vakjury zal te vens uit alle inzendingen een win naar kiezen. Om mee te dingen dient de poster ontworpen te zijn door een vorm gever die in Zeeland werkzaam is, of het dient een poster te betreffen die voor een bedrijf of instelling in Zeeland is gemaakt. Als minimaal formaat geldt A3 en maximaal Ao. De inzendingen kunnen gestuurd worden naar CBK Zeeland, t.a.v. Thom Schaar, Balans 17, 4331 BL Middelburg. De posters kunnen op dat adres ook worden afgegeven, van maan- dat tot en met vrijdag tussen 9.00 en 17.00 uur. De vakjury van 'WE HANGEN' koos vorig jaar de poster 'Zeeuwse Ridders' van Jacomien Kodde als winnaar. -<nO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19