Felle kritiek op justitie 301 zeeland Onderwijsproject over de burgerlijke stand H6t gUllï Gr OITI W3t llGt Snelrecht jaarwisseling Zeeuwse dierenpolitie heeft dagtaak aan nalopen van alle meldingen Veerboot weer in de vaart Redmond O'Hanlon naar Middelburg zaterdag 7 januari 2012 door Emile Calon MIDDELBURG - De advocaten E. Smit, D. Olie en B. Vermeirssen hadden gisteren forse kritiek op het Openbaar Ministerie. Volgens hen slaat het OM door als het gaat om de aanpak van mensen die zijn opgepakt tijdens de jaarwisse ling. Smit vergeleek het optreden met een op hol geslagen paard en stelde ook dat drie Vlissingse jon geren die met molotovcocktails hadden gegooid door het OM zijn gecriminaliseerd. De drie (19, 21 en 24) hadden de 31e december een aantal flessen ge vuld met benzine. Ze wilden die molotovcocktails tijdens de jaar wisseling gebruiken als een soort alternatief vuurwerk. Op weg naar het ouderlijk huis van een van hen staken ze drie van die cock tails aan en gooiden ze op een kruising, tegen de muur van een basisschool en in een brandgang. Een buurtbewoonster waarschuw de de politie en greep ook een brandblusser om het vuur in de brandgang te blussen. De jongeren werden opgepakt en zaten in to taal vijf dagen vast. Een van hen vertelde gisteren tegen politierech ter A. Geelhoed dat hij een aantal dagen tussen echte criminelen zat en een vreselijke tijd heeft gehad. Officier van justitie M. Fimerius hield het trio voor dat ze op pad waren met verboden wapens en dat die school wel had kunnen af branden. Ze eiste tegen elk van hen een celstraf van 30 dagen waar van 25 voorwaardelijk, 140 uur werkstraf, 24 uur huisarrest tijdens de komende jaarwisseling en ver plicht vuurwerkresten ruimen op 1 januari volgend jaar. De drie stelden dat ze zeer ge schrokken waren over de gevolgen van hun daden en dat ze zich niet gerealiseerd hadden dat wat ze de den zulke gevolgen kan hebben. Ook uitten ze hun excuses. Geelhoed veroordeelde hen tot elk een werkstraf van 170 uur waar van 30 voorwaardelijk en huis arrest tijdens de komende jaarwis seling. Ze stelde dat alle drie ern stig in de fout waren gegaan door die wapens te gebruiken. Eerder de dag werd een andere Vlissinger (21) veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden, een werkstraf van 160 uur en huisarrest tijdens de jaar wisseling omdat hij in de nieuw jaarsnacht in Goes een portier van een club had mishandeld. door Corneiieke Blok MIDDELBURG - Leerlingen van basis scholen en middelbare scholen kun nen online leren over de burgerlij ke stand met het nieuwe onderwijs project 'Allemaal op papier'. Het project wordt gecoördineerd door het Zeeuws Archief in Middelburg, het Regionaal Archief Tilburg, het Noord-Hollands Archief en de Groene Hart Archieven. Op de website www.allemaaloppa- pier.nl is allerlei archiefmateriaal te vinden over onder meer de Franse tijd, namen, beroepen, migranten en stambomen. Er is ook informa tie specifiek voor Zeeland te vin den. De aanleiding voor het project was het 200-jarig bestaan van de burger lijke stand, vorig jaar. „Kinderen moeten op school leren omgaan met bronnen. Wij willen ze op een aantrekkelijke en toegankelijke ma nier toegang geven tot het materi aal", zegt Anneke van Waarden van het Zeeuws Archief. „Zo kun nen kinderen leren hoe bronnen er uit zien en welke informatie ze er uit kunnen halen." Leerkrachten kunnen de website bijvoorbeeld gebruiken bij lessen geschiedenis of maatschappijleer. „Lessen waarin burgerschapszin en inzicht in de eigen omgeving aan bod komen." De onderwijsservicebus, een mo biele schoolmediatheek die door de provincie rijdt, wordt ook aandacht besteed aan de nieuwe website. Het is nog niet duidelijk hoeveel en welke Zeeuwse scholen de website gaan gebruiken. De Zeeuwse dierenpolitie is drie agenten en een coördi nator sterk. Afgaand op de vele meldingen blijkt hun in zet geen luxe. Maar ook mis bruik ligt op de loer. door Marcel Modde Het is officieel zijn tweede dag in functie als dieren- agent. En nu al komt Wil fred Wilde om in het werk. „Donderdag ben ik vijf gevallen langsgegaan. Dat kost best veel tijd. Je wilt in eerste instantie de ei genaar spreken. Als het even kan ook foto's maken van de dieren zelf En eenmaal terug op bureau moet van die zaken ook nog rap port worden opgemaakt. Wanneer je nagaat dat ik in m'n eentje de Bevelanden, Schouwen-Duiveland én Tholen moet behappen, dan is dat best pittig ja." Na tien jaar 'gewone' Zeeuwse po litie heeft de 39-jarige hoofdagent eindelijk de specialiteit te pakken waar hij stiekem al lang van droomde. „Ik heb eerst voor Defen sie onder andere in Eritrea geze ten. Daar ving ik ook al honden op. En vroeger sleepte ik als kleine jongen alles mee naar huis wat zwak en zielig was. Dus ik heb wel wat met dieren." Wilde wil voor het weekeinde aan breekt eerst een melding natrek ken over verwaarloosde honden. Een fokker in een Bevelands dorp zou het zo nauw niet nemen en pups zonder voldoende eten en drinken in de regen in een buiten- kooi rond laten lopen. De melder claimt een pup te hebben gekocht die/achteraf een aangeboren heup ziekte blijkt te hebben. Het gevolg van doorfokken met ongezonde dieren, verklaart Wilde de relevan tie in deze kwestie. Onderweg naar dat adres, wil de politieman eerst nog even pools hoogte nemen bij vier pony's die hij donderdag op een modderige dijkje aantrof Hoewel hij de eige naar had gemaand de dieren zo snel mogelijk over te brengen naar een drogere wei, staan ze 24 uur la ter nog steeds diep in het slik. Bij Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto AANDACHT EN BEGELEIDING BIJ: - GEWENSTE VERANDERINGEN IN UW LEVEN - HET LOSLATEN VAN ANGSTEN OF SPANNINGEN Bel uw COACH IN AANDACHT 0118-216591 Ook behandeling die (bewuste) ontspanning bieden. VLISSINGEN - De Fast Ferries varen met ingang van 16 januari weer volgens een normale winterdienst- regeling met twee boten. Eén van de boten moest na een aanvaring op 21 november uit de vaart worden genomen. Reparatie heeft een week langer geduurd dan verwacht. De eerste boot uit Breskens ver trekt van maandag t/m vrijdag om 6.13 uur en vanaf Vlissingen van maandag t/m vrijdag om 5.48 uur. MIDDELBURG - De Britse schrijver, wereldreiziger en televisiemaker Redmond O'Hanlon komt naar Middelburg. Vrijdag 3 februari is hij om 16.00 uur te gast in boek handel de Drvkkery. Daar spreekt hij met Alexander Reeuwijk, met wie hij samen het boek Darwin, Wallace en anderen schreef O'Hanlon werd in Nederland be kend in de Beagle-serie over Dar win. Momenteel vertoont de VPRO elke zondag O'Hanlons Hel den, een serie waarin de Brit op zoek gaat naar 19e- eeuwse onder zoekers en avonturiers. Redmond O'Hanlon Gelooft u dat het einde van de we reld nabij is? Zie de video op: www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl VIDEO Wilfred Wilde is één van de drie Zeeuwse dierenpolitieagenten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 130