zeeland 127 Nijlkrokodil Familie Antes wil beginnen met een zijdemuseum Stevige discussie in raad Borsele over bezuinigingen op de regiotaxi Man aangehouden voor huiselijk geweld Bedenkingen Veerhaven ongegrond Sluis strijdt om titel beste binnenstad Slaaphuisjes op Sluise strand pas in 2013 Seaking-heli's redden 37 personen op zee zaterdag 7 januari 2012 ZEEUWSE DEUREN Bekijk de video van de kunstenaar Eduard Arutjnian, die Zeeuwse deu ren maakte voor een Parijse galerie. EN VERDER 1AH Goes op zondag open 2. Man uit Kloetinge 50 euro armer 3. Bijna 28.000 euro vuurwerkschade STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto YERSEKE In een woning aan de Rozenlaan in Yerseke is donderdag omstreeks vier uur in de ochtend een 25-jari- ge man aangehouden. De man wordt ervan verdacht zijn partner, een 20-jarige vrouw, in de ze woning te hebben bedreigd. De Yersekenaar is ingesloten. De vrouw heeft donderdagmiddag aan gifte gedaan van bedreiging, mis handeling en vrijheidsberoving. TERNEUZEN De herinrichting van de Veerhaven in Terneuzen lijkt een stukje dich terbij. Het college van B en W legt vier zienswijzen naast zich neer. De familie Muller diende die op persoonlijke titel en namens haar bedrijven in; Vereniging Scheldeka- debelangen Terneuzen deed het zelfde. De Mullers denken dat een restaurant op de westelijke haven- pier in combinatie met de scheep vaart op de Westerschelde tot on veilige situaties kan leiden. De Ver eniging Scheldekadebelangen keert zich tegen markante hoogbouw bij de Veerhaven, omdat dit het uit zicht van de bewoners van de Scheldekade belemmert. SLUIS De middenstandsvereniging van Sluis wil meedoen aan de wed strijd voor de verkiezing van de beste binnenstad van Nederland. Bij die verkiezing wordt de binnen stad bekeken vanuit het gezichts punt van de consument en de win kelier. Alle facetten die het functio neren van de binnenstad bepalen, zoals veiligheid, bereikbaarheid en aantrekkelijkheid worden in beeld gebracht. Eerder won Bergen op Zoom de ti tel en dat leverde een stijging van ruim twintig procent van het aan tal bezoekers op. Goes deed in 2011 mee, haalde het zelfs tot de lijst van genomineerden, maar werd het uiteindelijk niet. OOSTBURG De proef met slaaphuisjes op het strand in de gemeente Sluis vindt definitief pas plaats in 2013. Een vu rige wens van de gemeenteraad om nog komende zomer te begin nen, kan niet gerealiseerd worden. Dat schrijven B en W aan de raad. Het bestemmingsplan moet wor den aangepast en dat kost een jaar. De boel gedogen zou tot niet te weerleggen klachten kunnen lei den. Het college heeft nu een ad viesgroep aangesteld met deskundi gen van onder meer Horeca Neder land, Recron en waterschap. KOKSIJDE De Seaking-helikopters van de Bel gische luchtmacht in Koksijde zijn vorig jaar 165 keer in actie geko men op zee. Er zijn 37 personen mee gered die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het jaar 2012 wordt één van de laatste jaren voor de sinds 1976 actieve Seakings. NH-90 heli's nemen hun rol over. Jeroen (links) en Johan Antes in de mijnschacht met replica's van de sabeltandtijger en de kortsnuitbeer. foto's Ronald den Dekker door Frank van Cooten T ohan Antes, oprichter van Ber- I kenhof s Tropical Zoo in Kwa- I dendamme, heeft serieuze plannen voor de oprichting van een zijdemuseum in de Zak van Zuid-Beveland. Als favoriete locatie noemt hij het Fort Ellewoutsdijk. Hij heeft al ge sprekken gevoerd met Natuurmo numenten. „Deze organisatie staat niet onwelwillend tegenover onze plannen." De familie Antes heeft de collectie overgenomen van Johan van Ape- ren van Zijdemuseum en vlinder tuin De Schans in Oud Gastel. Van Aperen slaagde er niet in voldoen de vrijwilligers te vinden om het museum voort te zetten. Van Aperen opende het museum vijftien jaar geleden. Hij had de col lectie Mosmans-van Hal overgeno men van het failliete zijdemuseum in Wouw. De collectie bestaat uit ongeveer 550 stukken. Vooral zijden kle ding, maar ook proeflappen van weverijen en handschoenen. De collectie is momenteel opgeslagen in een grote zeecontainer in Kwa- dendamme. Johan Antes neemt regelmatig een kijkje in de container. „Het is een prachtige collectie en zonde om het in de zeecontainer te laten staan. Er is natuurlijk een link met ons bedrijf maar we kiezen be wust niet voor het onderbrengen van de collectie in Tropical Zoo." Antes is ervan overtuigd dat er nog steeds een markt is voor een zijdemuseum. „Dat is een welko me aanvulling op het aanbod in de Zak van Zuid-Beveland. Fort El lewoutsdijk is hier een perfecte lo catie voor." Dirk Claessen van Zephyr Wildlife in Hasselt maakt levensechte replica's van dieren. Hij levert er vijfendertig tot veertig aan de Tropical Zoo waaronder een nijlkrokodil van vijf meter, neushoorns, olifanten en giraffen. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele streeft naar een zo'n groot mo gelijk draagvlak bij wijzigingen op het gebied van maatschappelijke ondersteuning. Wethouder Conny Miermans ver zekerde dat de gemeenteraad. Tus sen haar en Marga van de Plasse (CDA) was donderdagavond een stevige discussie over de bezuini gen op de regiotaxi en het collec tief vervoer. Voor het gebruik van de regiotaxi is het plan een inkomensgrens van honderdvijftig procent van het so ciaal minimum in te voeren. Wie boven deze grens zit, betaalt 1,30 euro per kilometer voor de regio- taxi in plaats van het huidige tarief van achttien eurocent. Van de Plasse heeft daar grote moeite mee. Het verschil is ge woon te groot, zei ze donderdaga vond in de raadsvergadering. „Het mag niet zo zijn dat de ene gebrui ker voor bijna niets reist en de an dere het tienvoudige gaat betalen." Ze diende een motie in om een sterke tweedeling in de tarieven te voorkomen. „In het huidige digita le tijdperk moet het toch mogelijk zijn maatwerk te leveren. Ieder in dividu is anders. Het moet daarom mogelijk zijn verschillende tarie ven te gaan hanteren. Het verschil tussen achttien eurocent en 1,30 euro is te groot." Van de Plasse stelde voor de motie te sturen aan alle gemeenteraden in de Oosterschelderegio, in over leg te treden met de belangenorga nisaties en alles in het werk te stel len 'om tot een maatschappelijk aanvaardbare regeling te komen'. Wethouder Conny Miermans vond de motie echter overbodig. De gemeente voert alleen maar re gelingen door die op voldoende maatschappelijk draagvlak kun nen rekenen. Door deze toezeg ging trok Van de Plasse haar motie in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 127