klassen door bezuinigingen 5% 5% auping BEVELANDEN/THOLEN Amicitia in Kioetinge gaat weer leven FtondMl tekort °fenbaar ondcrwiis dre«t Cadeautje 20% Auping Plaza Poortvliet Gastankers door storm in botsing almanak ZATERDAG 7 januari 2012 25 Matras bedbodem voordeel Bedtextiel Omranding hoofdbord voordeel Linnenkast voordeel Op uw totale aankoop geven wij dus nu stapelvoordeel Auping nights, Better days Paasdijkweg 33, Poortvliet 0166 619100 - www.aupingplaza-poortvliet.nl THOLEN - De aanvaring tussen twee tankers op het Schelde-Rijn- kanaal ter hoogte van Tholen is veroorzaakt door de harde wind. Daardoor raakte in de nacht van woensdag op donderdag een Ne derlands containerschip uit koers en botste tegen een Duitse gastan ker. Volgens het Korps Landelijke Politiediensten bleef het bij averij: wat krassen en een deuk. Er is geen lading vrijgekomen bij de aanvaring, beide schepen konden na een korte inspectie van de wa- terpolitie hun weg vervolgen. Het containerschip ligt inmiddels in Antwerpen, de Duitse tanker bij Tiel. door Nadia Berkelder GOES - De openbare basisscholen in de gemeente Goes en op Noord-Beveland hebben komend jaar minder leerkrachten en grote re klassen. Het schoolbestuur .moet bezuinigen, omdat anders een financieel tekort dreigt. De scholen kampen met een terug lopend aantal leerlingen. Ze heb ben het leerlingental in vijf jaar tijd met driehonderd zien krim pen van zestienhonderd naar der tienhonderd. De stichting Nobego, het overkoepelend bestuur, heeft twaalf basisscholen onder zich. De stichting dreigde in 2012 op een te kort van 265.000 euro af te steve nen. Dat is afgewend door te bezui nigen en door de komst van leer lingen van het 'asielzoekerscen trum - die brengen ook geld met zich mee. „Ik hoop en verwacht dat onze leerlingen niets van de maatregelen merken", zegt direc teur Jos Ernst van Nobego. „Maar we moeten de kosten beheersen en kijken of we de norm voor de groepen, de klassengrootte, kun nen oprekken. Die lag bij ons trou wens redelijk laag. Ik denk dat de kwaliteit van het onderwijs ge waarborgd blijft. We hebben overi gens geen keuze: we moeten wel. Als we niet ingrijpen, is er straks geen onderwijs meer. Daar moet je niet aan denken." Er vallen geen gedwongen ontsla gen, verwacht Ernst. Toch onder zoekt het schoolbestuur of het no dig is om een sociaal plan op te stellen voor het personeel. „En we nemen in het vervolg mensen zo veel mogelijk op tijdelijke basis aan, zodat we geen verplichtingen hebben in de toekomst." Volgens Ernst speelt het probleem bij 'bijna elk schoolbestuur'. „Wij zijn niet zo heel bijzonder." De protestants-christelijke basis scholen op Zuid-Beveland, vere nigd in de de Alpha Scholengroep, hebben nog geen last van teruglo pende leerlingentallen, zegt be stuursvoorzitter Ad Vis. „Ons leer lingental is eigenlijk al jaren sta biel. Of er sprake is van concurren tiestrijd? Natuurlijk is er concur rentie, dat houdt je als- school scherp, maar we zijn niet met een strijd om de leerling bezig." Maar ook op de christelijke scho len is dit jaar bezuinigd vanwege bezuinigingen door de rijksover heid, zegt Vis. „We zijn bijna drie volledige leerkrachten kwijt. Dat hebben we kunnen oplossen door natuurlijk verloop. We verwach ten in de toekomst ook wel min der leerlingen: ik denk dat we nog een jaar stabiel blijven en dat de in stroom daarna daalt." De Hulstenaar kreeg deze week een leuke mededeling op de werkvloer. Bij wijze van bedankje kreeg hij van een bedrijf een leuk schort opge stuurd. Nu is hij zelf niet zo'n keu kenprins, maar zijn partner kookt de sterren van de Hulsterse hemel. „Nou, daar is ze vast blij mee", riep hij, zich zichtbaar verheugend op de blik die hem bij thuiskomst ten deel Tip? redactie@pzc.nl zou vallen. Een collega zette hem echter meteen op zijn plek. Hij haalde daarvoor iets uit de oude doos. „Ja ja, nu heb je praatjes, hè. Maar die doos met erotische artike len uit Walsoorden, die je een paar jaar geleden kreeg, heeft jouw eega helemaal nooit gezien, hè. Die stond drie maanden later nóg op je bu reau!" KLOETINGE - Inwoners van Kioetinge die na een lange werkweek of 'gewoon' zin hebben om een biertje of iets anders te drinken op het eigen dorp, kunnen voortaan elke vrijdag vanaf 16.00 uur terecht in dorps huis Amicitia. Gisteren kon dat voor het eerst. De bor relmiddag is een initiatief van de nieuwe beheerder Meindert Storm. Hij wil van het dorpshuis weer een ech te ontmoetingsplaats maken en zijn jarenlange ervaring als kantinebeheerder bij de voetbal komt daarbij goed van pas. Het interieur van Amicitia heeft de afgelopen maanden een flinke facelift gehad en oogt nu een stuk sfeervoller. De slechte akoestiek in de grote zaal zal ook nog worden aangepakt. Het stichtingsbestuur en de Vereniging Dorpsbelangen Kioetinge (VDK) zijn blij met de nieuwe aanpak. VDK-voorzitter Marinus Vuijk liet weten dat er ook een plan is voor een periodieke maaltijdavond voor ouderen en eenzamen. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 125