Bedenkingen Veerhaven ongegrond Nog 3 dagen! ZEEUWS-VLAANDEREN 'Mooier weer konden we niet hebben' 20% auping Vier zienswijzen op Structuurvisie Binnenstad, maar college ziet geen aanleiding tot wijzigingen Winkeliers Sluis: strijd om titel beste binnenstad 'Brand auto wellicht aangestoken' Gratis badjas 5®/o 5% 5% Auping Plaza Poortvliet mm? ZATERDAG 7 januari 2012 25 Schapenhouder is nu blij met elk gezond lam 26 en 27 door Raymond de Frel TERNEUZEN - De herinrichting van de Veerhaven in Terneuzen lijkt een stukje dichterbij. Het college van B en W legt vier zienswijzen over de ontwikkeling in de haven naast zich neer. De familie Muller diende op per soonlijke titel en namens de bedrij ven Muller Marine Holding en Muller Maritime Holding beden kingen in op de Structuurvisie Bin nenstad Terneuzen. De Vereniging Scheldekadebelangen Terneuzen deed hetzelfde. In die structuurvisie wordt de ge wenste ruimtelijke ontwikkeling van de binnenstad aangegeven. Zo ook voor de Veerhaven. De Mul- lers denken onder meer dat een restaurant op de westelijke haven- pier in combinatie met de scheep vaart op de Westerschelde tot on veilige situaties kan leiden. Het col lege stelt dat hier rekening mee wordt gehouden. Het kan zijn dat het restaurant nog iets wordt ver schoven. Ook twee nieuwe woon torens ter hoogte van brasserie Westbeer kunnen nadelig zijn voor de scheepvaart. Met name de verlichting in de torens kan belem merend zijn voor navigatie aan boord van de schepen. Het college denkt dat het zo'n vaart niet zal lo pen, omdat er nu ook al veel ver lichting langs het water is. De Vereniging Scheldekadebelan gen keert zich onomwonden tegen markante hoogbouw bij de Veerha ven, omdat die het uitzicht van de bewoners van de Scheldekade be lemmert. Het college denkt dat het uitzicht van de bewoners door de twee woontorens bij Westbeer alleen schuin naar links enigszins verandert. Overige bebouwing blijft volgens de plannen kleinscha lig- De raadscommissie Omgeving ver gadert dinsdag om 19.30 uur over de structuurvisie in het Terneuzen- se stadhuis. BIERVLIET - Het is een mooie traditie, tegen het einde van de kerstvakantie alle kerstbo men verbranden. In Biervliet is die traditie een jaar geleden voor het eerst sinds tijden weer opgepakt. Gisteravond was het opnieuw 'bal', met meer bomen. „Nu 125, vorig jaar 74", vertelde één van de organisatoren Johan de Reu. „Het is goed om zoiets te doen, voor de saamhorigheid van het dorp." Hij schatte het aantal kijkers op z'n 150. Het weer hielp goed mee. De Reu: „Alles is prachtig opge brand. Er stond weinig wind. Niemand zal er last van gehad hebben." De vrijwilllige brand weer was aanwezig, voor het geval er toch iets mis zou gaan. Gisteravond gingen ook in Westdorpe en Vogelwaarde kerstbomen in vlammen op. Sluiskil is vanavond aan zet. De laatste kerstboomverbrandingen zijn volgen de week; woensdag in Hoek en Zaamslag; en donderdag in Koewacht. foto Peter Nicolai ini ii iiiiiwiiiiiiiiiiiiinr i 'iiifi'in SLUIS - De middenstandsvereni ging vart Sluis wil meedoen aan de wedstrijd voor de verkiezing van de beste binnenstad van Neder land. Bij die verkiezing wordt de binnen stad bekeken vanuit het gezichts punt van de consument en de win kelier. Alle facetten die het functioneren van de binnenstad bepalen, zoals veiligheid, bereikbaarheid en aan trekkelijkheid worden in beeld ge bracht. Eerder won Bergen op Zoom de ti tel en dat leverde een stijging van meer dan twintig procent van het aantal bezoekers op. TERNEUZEN - De politie doet onder zoek naar een felle autobrand in de Schuberthof in Terneuzen. Een geparkeerde personenauto vat te in de nacht van donderdag op vrijdag rond 2.30 uur vlam. De brand ontstond aan de voorzijde van de wagen. De auto brandde he lemaal uit. De politie sluit brand stichting niet uit. bij besteding boven 200.- Matras bedbodem voordeel Omranding hoofdbord voordeel *^*4* vouiucc ♦_*--* Bedtextiel v VWffTTTf Cf Linnenkast voordeel Op uw totale aankoop geven wij dus nu stapelvoordeel Auping nights, Better days Paasdijkweg 33, Poortvliet 0166 619100 - www.aupingplaza-poortvliet.nl Trekking 10 januari Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 117