Hoop op Blauwe Vlag Brouwersdam Nieuw duintje wordt volgende week weer opgeruimd SCHOUWEN-DUIVELAND 20% auping Stranden krijgen dit voorjaar douches en twee nieuwe paviljoens almanak Castankers door storm in botsing Cadeautje 4 Gratis badjas 5% 5% Auping Plaza Poortvliet ZATERDAG 7 januari 2012 25 door Tom van demi Nouwelarod ZIERIKZEE - Door het plaatsen van een grote, permanente reddings- post op het strand bij de Brouwers- dam hoopt Schouwen-Duiveland in aanmerking te komen voor toe kenning van een nieuwe Blauwe Vlag. De Strand reddingsbrigade Wester- schouwen was afgelopen zomer voor het eerst aanwezig aan de Brouwersdam. De vrijwilligers za ten toen in een container. Dit tijde lijke onderkomen wordt nu bij de duinovergang Wilhelminahoeve geplaatst. De permanente post die daar altijd stond, verhuist naar de Brouwersdam. „Aan de dam gebeurt veel en er gaat daar de komende jaren nog veel meer gebeuren," verklaart wet houder Verseput de verhuizing. De grote post kan volgens hem bij de Wilhelminahoeve worden ge mist omdat er enkele honderden meters verderop nog een grote staat. Met de nieuwe post aan de dam denkt Verseput te voldoen aan de eisen van de Blauwe Vlag. De regio telt sinds jaar en dag ze ven Blauwe Vlaggen. Het dundoek wordt vooral door Duitse toeristen gewaardeerd, omdat het staat voor 'schoon' en 'veilig'. De vlag wap pert op de stranden van de Jan van Renesseweg, de Wilhelmina-" hoeve en de Rotonde van Westen- schouwen. Ook de jachthavens van Den Osse, Scharendijke en Bruinisse hebben dit Europees keurmerk. De gemeente laat dit voorjaar bij de drukste duinovergangen gratis te gebruiken douches plaatsen, vijf tien in totaal. De horeca sloopt bij de Jan van Renesseweg twee strandpaviljoens en vervangt ze door nieuwe. Ook heeft Verseput bij Rijkswaterstaat een aanvraag lo pen voor zandsuppletie bij De Ro tonde Westenschouwen. „Maar het is nog even de vraag of dat dit jaar gaat lukken." Tip? redactie@pzc.nl De Hulstenaar kreeg deze week een leuke mededeling op de werkvloer. Bij wijze van bedankje kreeg hij van een bedrijf een leuk schort opge stuurd. Nu is hij zelf niet zo'n keu kenprinsmaar zijn partner kookt de sterren van de Hulsterse hemel. „Nou, daar is ze vast blij mee", riep hij, zich zichtbaar verheugend op de blik die hem bij thuiskomst ten deel zou vallen. Een collega zette hem echter meteen op zijn plek. Hij haal de daarvoor iets uit de oude doos. „Ja ja, nu heb je praatjes, hè. Maar die doos met erotische artikelen uit Walsoorden, die je een paar jaar gele den kreeg, heeft jouw eega helemaal nooit gezien, hè. Die stond drie maanden later nóg op je bureau!" THOIEN - De aanvaring tussen twee tankers op het Schelde-Rijn- kanaal ter hoogte van Tholen is veroorzaakt door de harde wind. Daardoor raakte in de nacht van woensdag op donderdag een Ne derlands containerschip uit koers en botste tegen een Duitse gastan ker. Bij de aanvaring is geen lading vrijgekomen. Jachtperiode damherten is halverwege 26 en 27 wat zand uit de weg laten ruimen. Er ligt nu nog een dunne laag zand, maar daar is veilig overheen te rijden. Ook de berg zand die op de parkeerplaatsen is geblazen wordt volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat nog op geruimd. Omdat dat minder prioriteit heeft, begint de aannemer volgende week aan die klus. foto Dirk-Jan Gjeltema SCHARENDIJKE - Het stormachtige weer van de afgelopen dagen heeft de aanzet van de Brouwersdam flink op z'n kop gezet. Aan de Schouwse kant, ter hoogte van Beachclub Per ry's, heeft de wind bijna een nieuwe duin op geworpen. Om de parallelweg en de opgang naar het strand toegankelijk te houden, heeft wegbeheerder Rijkswaterstaat gisteren alvast Linnenkast voordeel Bedtextiel bij besteding boven 200 - Matras 4- *- &tedbodem voordeel Omranding hoofdbord h voordeel uw t aankoop qeven wij dus nu stapelvoordeel i Auping nights, Better days Paasdijkweg 33, Poortvliet 0166 619100 -www.aupingplaza-poortvliet.nl Trekking,10 januari

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 109