Romney heeft nog lange weg te gaan Marrea 9 Verkiezingen spelen grote rol bij wapengekletter tegen Iraanse regime Miniem verschil met Rick Santorum in lowa Drie dagen uitwaaien op Texel 'Drie dagen shoppen in gezellig Deventer www.marrea.nl donderdag 5 januari 2012 We starten het jaar met twee supervoordelige arrangementen in twee nieuwe Fletcher hotels. Gaat u uitwaaien opTexel of shoppen in Deventer? Boek nu het volgende kennismakings arrangement voor maar 79,00 p.p.! Rick Santorum was na de eerste voorverkiezing in lo wa de morele winnaar. Mo gelijk krijgt hij nu ook meer geld in zijn campagnekas om de strijd vol te houden. door onze correspondent Hanneke Keultjes Ondanks zijn nipte over winning in lowa wacht Mitt Romney nog een lange strijd om de nominatie van zijn partij voor de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten in november te winnen, zo toonden de eerste voorverkiezingen aan. Zelden was het zó spannend in lowa. Om de vier jaar staat de schijnwerper van de wereld voor één dag gericht op de kleine plattelandsstaat in het midden van de VS, als daar de strijd om het Witte Huis losbarst. Maar dit keer wist de schijnwerper niet waar het zijn lichtbundel op moest richten: Mitt Romney of Rick Santorum. Na de caucus in lowa, een reeks partijbijeenkomsten waarin kie zers hun favoriet bepalen, wissel den de twee Republikeinse presi dentskandidaten urenlang stuiver tje. Dan stond Santorum met vier stemmen voor, dan weer nam Romney met zestien stemmen de leiding. Op het allerspannendste moment stond Santorum met slechts één stem voor. Maar na een lange uitslagenavond en -nacht won Romney, met acht stemmen. De oud-gouverneur van Massachusetts had 30.015 stem men, de oud-senator namens Pennsylvania bleef op 30.007 stem men steken. Het lange wachten was te wijten aan een communicatiefout, vol gens het partijbestuur in lowa had één van de 1774 kiesdistricten de stemmen nog niet doorgegeven. Maar het desbetreffende district had de gegevens wél gemeld, ver telden bestuurders Edith en Caro lyn. De dames lagen al te slapen Mitt Romney wint lowa Mitt Romney wint met minimaal ver schil, 8 stemmen, van Rick Santorum de Republikeinse 'caucus' in lowa voor de nominatie als presidentskandidaat. Percentage stemmen A Rick Santorum Newt Gingrich infographic CN bron Partijvoorzitter lowa en waren zich van geen kwaad be wust. Wakker gebeld door journa listen van CNN herhaalden zij de cijfers van hun district live op de buis. En na een snelle rekensom bleek dat Romney gewonnen te hebben. Toch is de morele overwinning voor Santorum die de tweede plaats veroverde. Voor de oud-se nator voor de staat Pennsylvania, is het goede resultaat in lowa voor al van belang voor zijn campagne kas. Met meer geld kan hij de strijd langer volhouden. Waarne mers verwachten dat Santorum in de komende tijd veel geld zal krij gen van mensen die denken dat hij Romney van de Republikeinse kandidatuur kan afhouden. Twee weken geleden kon hij nog geen huiskamer vol krijgen en werd hij uitgelachen omdat hij zijn campagne stug doorzette. De afgelopen dagen werden zijn bij eenkomsten massaal bezocht. De verkiezingskaravaan trekt nu verder naar de oostelijke staat New Hampshire, waar op 10 janua ri de eerste voorverkiezing (prima ry) wordt gehouden. In het veel minder conservatieve en gelovige New Hampshire maakt Santorum weinig kans. In de peilingen gaat Romney daar soeverein aan kop. Een van de kandidaten zal er niet meer bij zijn: Michèle Bachmann eindigde als laatste in lowa en staakte haar campagne gisteren, zo meldde ze in een persconferentie. zie onze website:buitenland Collectie bizarre uitspraken van Michele Bachmann smmmmmm door Carel Coseling schepen van welk land dan ook Daarnaast is Iran in de Arabisc door Carel Goseling DEN HAAG - Opnieuw laait het wa pengekletter in en om Iran op. Het begon vorige week toen het Amerikaanse vliegdekschip USS John S. Stennis, gestationeerd in Bahrein, de Perzische Golf uitvoer. Dat gebeurde op het moment dat Iran langs de zuidkust een grote marine- en luchtmachtoefening hield. Teheran beschuldigde de VS direct van spionage. Volgens Was hington ging het echter om een al geplande trip. Het vliegdekschip zal, zo heeft Amerika gemeld, op enig moment ook weer de Perzi sche Golf binnenvaren. Daar is de Stennis toe gerechtigd op grond van internationale maritieme con venties en internationale wetge ving die een vrije doorvaart garan deren, stelt Washington. Iran dacht daar heel anders over. Generaal Ataollah Salehi, opperbe velhebber van het Iraanse leger waarschuwde de Amerikaanse ma rine het vliegdekschip niet te laten terugkeren naar de Perzische Golf Het Iraanse parlement wil volgen de week besluiten dat militaire schepen van welk land dan ook voortaan toestemming nodig heb ben van de Iraanse marine om door de Straat van Hormuz de Per zische Golf in of uit te varen. Is die toestemming er niet, dan zal de Iraanse krijgsmacht het betrokken schip tot stoppen dwingen. Vorige week dreigde het Iraanse re gime de Straat van Hormuz af te sluiten als het Westen de olie-ex- port van het land zou aantasten, bijvoorbeeld door een boycot als straf voor Iraanse pogingen om stiekem een atoomwapen te ont wikkelen. Aan de waarschuwing inzake de Stennis is eenzelfde voorwaarde verbonden. Pas als Iraanse 'rechten' bedreigd worden, zal tot actie worden overgegaan. Teheran heeft een aantal redenen voor zijn straffe taal. Zo zijn er in maart parlementsverkiezingen in Iran. Het regime van president Ahmadinejad staat onder grote druk. De Iraniërs zijn ontevreden. Zelfs binnen de kliek van machti ge moslimgeestelijken is er kritiek op het beleid. Dus grijpt de presi dent naar een vertrouwd recept: uithalen naar het Westen. Daarnaast is Iran in de Arabische wereld geïsoleerd. De ayatollahs hebben niet geprofiteerd van de Arabische lente. In Syrië, Irans eni ge echte bondgenoot, heerst al maanden een burgeroorlog. Daar naast zijn er de westerse sancties die de Iraanse economie steeds harder treffen en het internatio naal zakendoen steeds moeilijker maken. Zelfs traditionele be schermheren Rusland en China nemen afstand van de ayatollahs. In het westerse kamp roeren met name de VS en Frankrijk de trom. In november kiezen de Amerika nen een nieuwe president. De kan didaten kunnen punten scoren door aartsvijand Iran de oren te wassen. De Fransen kiezen ko mend voorjaar al een nieuw staats hoofd. President Sarkozy staat er in de peilingen slecht voor. Een pleidooi voor een olie-embargo van Iran klinkt dan stoer en kan de nodige stemmen opleveren. De Stennis zal terugkeren naar de Golf, dat staat vast. Vraag is wat Iran dan doet. Een kamikazepiloot is zo gevonden. Maar de gevolgen zullen voor Iran vernietigend zijn: Het arrangement: Welkomstdrankje 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x luxe 3-gangen diner op de dag van aankomst Informatiepakket van de omgeving Boeken via www.marrea.nl/WEG057 3-sterren Fletcher Hotel Gilde ligt in het hart van de gezellige stad Deventer. Dit authenthieke en historische pand wordt omringd door een prachtige stadstuin en heeft de ambiance uit een rijk verleden, waarin het gediend heeft als klooster en ziekenhuis. Door de prachtige galerijen, authentieke glas-in-lood ramen en sfeervolle trappen voel je de sfeer van het verleden. Het hotel beschikt over een gezellige bar en een rustieke binnentuin met terras. Maak in de stad een mooie wande ling door het bekende en eeuwenoude Bergkwartier. Ga shoppen in de uitverkoop en rust daarna even uit op de promenade bij rivier de IJssel en geniet van het prachtige uitzicht hier. Ook een aanrader is een relaxdagje inThermen Bussloo, dat op maar 15 km afstand ligt. Het arrangement: Welkomstdrankje 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x versnapering in onze gezellige bar met keuze uit: koffie/thee met gebak óf bier/wijn met bittergarnituur Informatiepakket van de omgeving Fles wijn bij vertrek Boeken via www.marrea.nl/WEG058 Prijs voor beide arrangementen: Van C 159,00 voor 79,00 Prijs p.p. o.b.v. 2-persoonskamer exclusief toeristenbelasting. Toeslag op vrijdag- en zaterdagnacht 5,00 p.p.p.n. Deze arrangementen zijn geldig t/m 31 maart 2012. In het leukste dorp van Texel, De Koog, ligt het gezellige 3-sterren Fletcher Hotel-Restaurant De Cooghen. Het hotel beschikt over ruime, modern ingericht kamers, een culinair restaurant en een sfeervol terras. Op loopafstand vindt u de duinen, het strand en de zee. Vanuit het hotel kunt u lange fiets- en wandeltochten maken en het mooie waddeneiland verkennen. Bezoek Ecomare, ga de zee op met een garnalenkotter en bezoek de dorpjes op het eiland. Na zo'n actieve dag kunt u heerlijk bijkomen in het Wellness Center in het hotel met stoombad, infrarood- cabine, sauna en solarium. boek online of bel 0571 27 77 44 we nemen graag de tijd voor meer uitleg vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9