Irritatie over leegstand Zes heerlijk swingende designs Heb jij al een favoriet? 7 RvS eens met bredere snelwegen Chaos bij examens op Politieacademie Nederlanders zijn veel somberder geworden Apparaat voor hart toont defect donderdag 5 januari 2012 APELDOORN - Het is een chaos bij de examens op de Politieacademie in Apeldoorn, vinden de politie bonden NPB en ACP. Er zijn er in december vorig jaar zeker honder den uitgesteld. Dat komt omdat er door bezuinigingen een flink te kort aan examinatoren is ontstaan, meldden de vakorganisaties. Minister Ivo Opstelten (Justitie) en de korpsbeheerders vonden dat er een eind moest komen aan de meest voorkomende bijbaan van veel politieambtenaren: examina tor bij de Politieacademie. Daar door worden veel examens op het allerlaatste moment afgelast. Vol gens voorzitter Han Busker (NPB) leiden de problemen tot grote on zekerheid en druk onder studen ten. De examens stapelen zich op terwijl de opleiding verdergaat. De politiekorpsen gaan op korte termijn voldoende examinatoren voor de Politieacademie leveren, liet het ministerie van Veiligheid en Justitie weten. Nederlanders vinden lege kantoren de grootste mis stand. Dat zegt het Sociaal Cultureel Planbureau na on derzoek over de stemming in het land. Leegstand van kantoren als grootste misstand? Onderzoeker Josje den Ridder: „Het gaat hier niet om de grootste ergernis in de hele samenleving. Maar als je vraagt wat mensen vin den van de inrichting van de leefomgeving en de natuur, komt dit het sterkst naar voren. Het is geen onderwerp waar men zich constant mee bezighoudt. Maar vooral als mensen lege kantoren langs de snelweg zien, ergeren ve len zich; ze vinden dat daar beter huizen hadden kunnen staan. Bij voorbeeld omdat ze zelf geen leu ke woning kunnen vinden of beta len. Mensen hebben het gevoel dat er ondanks de leegstand nog veel kantoren worden gebouwd." Tweederde van bevolking vindt wel dat het de verkeerde kant op gaat? „Dan heb je het over thema's als verharding, verhuftering, criminali teit, integratie, veiligheid en Euro pese integratie. Over die onderwer pen maakt de overgrote meerder heid zich steeds meer zorgen. Ver geleken met een jaar geleden blijkt uit ons onderzoek dat Nederlan ders veel somberder zijn gewor den over de maatschappij en de manier waarop de politiek deze problemen aanpakt. We denken ook negatiever over de Europese Unie en over financiële steun aan landen die het moeilijk hebben." We trekken ons verder terug achter de dijken? „Dat zou ik zo niet zeggen, want het onderzoek geeft vooral de sfeer in het land weer. Men is be zorgder over de toekomst, maar Nederlanders zijn beslist niet al leen met zichzelf bezig. Leuke bu ren, een prettige en veilige omge ving vinden mensen belangrijker dan de manier waarop de buurt of wijk is ingericht, of er bomen en planten staan." De natuur vinden we niet zo belang rijk? „We zien dat vooral mensen met lagere inkomens en aanhangers van de coalitiepartijen WD, CDA en PW vinden, dat economische belangen voorrang moeten krijgen boven natuurbelangen." Hoe dan ook: economie is allesover heersend geworden? „Mensen maken zich de meeste zorgen over de economie. De rest is daar toch ondergeschikt aan." DEN HAAG - Cardiologen roepen 1500 hartpatiënten terug voor con trole in het ziekenhuis. Er is een fout ontdekt in het type defibrilla tor dat bij hen is geïmplanteerd. De verbindingsdraad (elektrode) van deze medische apparatuur voor het hart kan bij slijtage een extra, onbedoelde schok geven. In sommige gevallen reageert het ap paraat helemaal niet meer op ab normale hartritmes. Dat laatste is gevaarlijk voor men sen die last hebben van hartrit mestoornissen zegt Monique Pe ters, directeur van de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie. Een eventuele hartstilstand wordt dan niet voorkomen. De ongewenste extra schok aan het hart geeft voor al een rotgevoel, aldus Peters. Boosdoeners zijn de 'Riata-leads', modellen 8F en 7F van het Ameri kaanse bedrijf St. Jude Medical. De kans op een defect is volgens de fa brikant heel klein. De patiënten die een defibrillator met de bewus te 'Riata-lead' dragen, ontvangen een brief van hun cardioloog. DEN HAAG - De Raad van State be sloot gisteren dat snelwegen tus sen Schiphol, Amsterdam en Al- mere mogen worden uitgebreid, zoals minister Schultz van Haegen (Infrastructuur) wilde. Bezwaren van 41 particulieren, bedrijven en organisaties zijn van tafel geveegd. De minister wil onder meer delen van de Ai, Ai, A6, A9 en Aio ver breden. Ook gaan vijf grote ver keersknooppunten op de schop en worden 100 bruggen en viaducten aangepast. De verkeersproblemen zijn volgens de minister slecht voor de economische ontwikke ling van de Randstad. Daarnaast bepaalde de Raad van State gisteren dat de provincie Utrecht nijlganzen die overlast en schade veroorzaken, mag laten van gen en vergassen. Dat mag niet met brandganzen, Canadese en grauwe ganzen. Faunabescher ming had een zaak aangespannen tegen de provincie. De hoogste be stuursrechter is het met de provin cie eens dat nijlganzen niet onder de Europese Vogelrichtlijn vallen, aangezien deze vogels niet van na ture in Nederland voorkomen maar door toedoen van de mens in het land terecht zijn gekomen. Daarom hebben ze geen bescherm de status. De Raad van State heeft gisteren kritiek geuit op het besluit van het kabinet om de tijdelijke crisis- en herstelwet permanent te maken. Over de effecten van de tijdelijke wet is nog maar heel weinig be kend en er is ook geen analyse van effecten van de permanente wet. De wet maakt het mogelijk wegen sneller aan te leggen door bezwaar procedures in te korten. De Raad van State wijst erop dat de wet per manent wordt gemaakt zonder een evaluatie af te wachten. Ver der is nog niet duidelijk wat de re gels gaan betekenen voor de rechts positie van burgers, de rechtszeker heid en de rechtsgelijkheid. Decennia geleden waren relaxstoelen nog kolossale stoelen met beperkte mogelijkheden. Pas een halve eeuw later wordt de twist® geïntroduceerd. Een revolutionaire stoel! Een ongekend slanke stoel met een spraakmakend design. Deze stoel zonder grote hendels en zichtbare mechanieken overtreft qua comfort al zijn voorgangers. Het Nieuwe Relaxen is begonnen. Vraag de modellenwaaier aan via 0341 - 26 06 76, via www.twistcollection.nl of kom proefzitten bij één van onze dealers. Breda, Grenssteen 15 Goes, Albert Plesmanweg ic Waalwijk, Prof. Zeemanweg 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7