Privatiseringsplan van voetbalclubs Sluis is kansrijk Inbouwperfectie tot het kleinste kabeltje Van geavanceerde alarm systemen, carkits, en lap topbevestigingen tot zwaailichten, taximeters en systemen voor kilometerregis tratie. Alles wat niet standaard in, op of aan een (bedrijfs)auto zit, kan IDP inbouwen. Klanten hoe ven vaak niet eens naar de werk plaats te komen, want met de ser vicebussen komen de specialisten van IDP gewoon aan huis of kan toor. 2oI zeeland Tegenvoorstel w Breskens gaat wethouder niet ver genoeg Frank Boeijen komt naar Oostburg agenda donderdag 5 januari 2012 mSSOSSSS^S^^BSSSmmmmmmmii^%^m^jg$&8£%Z8t>mmg3gx door Martijn de Koning OOSTBURC - Het privatiseringsvoor- stel van de gezamenlijke voetbal clubs in de gemeente Sluis heeft kans van slagen. Dat zegt sportwet houder Jan Schaalje. Ook de vere nigingen zelf zijn positief De veldverenigingen (tien voetbal clubs plus korfbalclub Breskens) kregen vorig jaar te horen dat Sluis een ton wil bezuinigen op onder houd van de sportparken. Een me dedeling van de gemeente dat de clubs voortaan zelf onder meer het maaiwerk en deels het onder houd van het groen moeten doen, viel echter in verkeerde aarde. De clubs, exclusief w Breskens, kwamen gezamenlijk met een te genvoorstel. Ze willen een coöpera tie oprichten voor het beheer en onderhoud van de sportcom plexen, in ruil voor een vaste ge meentelijke bijdrage. In een aantal gesprekken kwamen gemeente en clubs nader tot elkaar. „We moeten nog eens goed bekij ken of dat voorstel genoeg bezuini gingen met zich meebrengt", zegt Schaalje. „Maar ik heb goede hoop dat we er uitkomen." Overigens heeft de gemeente zelf ook nog wat posten gevonden die kunnen bijdragen aan de doelstelling om een ton te bezuinigen. Schaalje: „Het blijkt dat de ene vereniging 1300 euro aan stookkosten heeft, en een andere 11.000 euro. Als de clubs zelf op het energieverbruik letten, kan daar dus Ook nog flinke winst in zitten." Daarnaast bekijkt de gemeente of het beheer van het veld in Nieuw- vliet, waar geen club voetbalt, over gedragen kan worden aan de dorpsraad of de naastgelegen cam ping International. Rinus Kornelis, voorzitter van w Schocfndijke en één van de leden van een werkgroep die door de clubs is ingesteld, hoopt dat de coöperatie op 1 april kan begin nen. „Het gesprek dat we vlak voor kerst met de wethouder heb ben gehad, heeft de lucht behoor lijk geklaard." Kornelis doelt op de Valse start' van het overleg tussen gemeente en clubs. „Aanvankelijk bleek dat we allebei met andere cijfers reken den. We waren even bang dat ne gen maanden werk voor niets wa ren geweest." Schaalje erkent dat er aanvankelijk misverstanden wa ren over berekeningen. „Dat is op gelost. We kennen de uitgangspun ten nu allemaal." BRESKENS - Voetbalvereniging Bres kens vaart als enige een eigen koers in het privatiseringstraject van de veldclubs in de gemeente Sluis. De club ziet meer nadelen dan voordelen aan zo'n verregaan de vorm van samenwerking, ver telt voorzitter Hans Bakker. „Voor ons ontbreekt de noodzaak. Wij hebben zoveel vrijwilligers, dat we denken het straks in ons eentje wel te kunnen rooien." Binnen een samenwerkingsver band met zoveel clubs ligt boven dien altijd onenigheid op de loer, stelt Bakker. „Iedereen wil graag op vrijdag z'n veld gemaaid heb ben, om maar een voorbeeld te ge ven. En stel dat wij eind mei onze velden nog gemaaid willen heb ben, maar andere clubs niet, wat dan? Ik zeg niet dat het niet kan, maar moeilijk is het wel." De club kon zich, net als de ande re verenigingen, niet vinden in het eerste bezuinigingsvoorstel van de gemeente. „We zouden onze eigen mensen op een grasmaaier moe ten zetten en met bijlen en zagen de bosjes in moeten sturen. Dat gaan we dus niet doen", stelt Bak ker. De vereniging diende zelf een te- OOSTBURC - Zanger en liedjesschrij ver Frank Boeijen doet tijdens zijn pas begonnen tournee door Neder land ook Oostburg aan. Hij treedt vrijdag 4 mei vanaf 20.15 uur op in het Ledeltheater. Frank Boeijen timmert al een kwart eeuw aan de door Sheila van Doorsselaer Eigenaar Peter Vernimmen is een onverbeterlijke perfectionist. Hij noemde zijn bedrijf niet voor niets Inbouw Door Professionals. Als kind al, sleutelde hij aan fiet- Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: IDP Autoinbouw. sen en brommers en later, als vrachtwagenchauffeur, bouwde hij als hobby 27MC 'bakkies' in. Hij deed dat zo minutieus dat hij al van vele kilometers ver loepzui ver bereik had. En het bakkie was daarnaast ook nog eens prachtig weggewerkt in de cabine. Toen kort daarna de autotelefoon in zwang raakte en vervoerders die massaal lieten inbouwen, zag Ver nimmen het resultaat en dacht: „Dat kan beter." Vervolgens nam hij, in nauwe sa menspraak en met steun van echt genote Manuella, een boud be sluit; hij stopte als trucker en ging met een Brabantse compagnon gsm's inbouwen in vrachtwagens door heel Nederland. Later liet hij zich voor hetzelfde doel door KPN uitzenden vanuit Goes. „Het was een hectische tijd, maar geweldig. Na de gsm kwa- genvoorstel in. Die gaat een stuk minder ver dan die van de samen werkende clubs. Bakker: „Dat komt doordat wij nu al heel veel dingen doen die voor de gemeente een bezuiniging zijn. Wij hebben bijvoorbeeld iemand van Dethon in dienst, die hier allerlei klusjes opknapt die anders deels door de gemeente gedaan moeten worden. En die persoon betalen we uit ei gen zak. Al met al denk ik dat we voor de gemeente nu al 10.000 eu ro bezuinigen." Sportwethouder Jan Schaalje zei eerder tijdens een raadsvergade ring niet zoveel te kunnen met die reactie. „Ik moet immers een ton bezuinigen op de huidige situatie. Die moet dus veranderen." Schaalje reageerde toen op opmer kingen van de fraaie van Dorpsbe langen 8c Toerisme. Raadslid Liber Baarends verweet Schaalje gegoo chel met cijfers en slechte commu nicatie. Zo heeft w Breskens nog steeds geen reactie gehad op het te genvoorstel, dat begin oktober werd ingediend. Clubvoorzitter Bakker bevestigt dat. Volgens Schaalje wordt w Breskens op heel korte termijn uitgenodigd voor een gesprek. weg als artiest. Hij heeft 27 platen en cd's uitgebracht. Op zijn tour nee 2012 treedt hij op met de musi ci Ton Snijders, Martin de Wagter, Rens van der Zalm en Charles Nagtzaam. Het repertoire bestaat uit nieuw en oud werk. Meer agendanieuws op de website van deze krant. DONDERDAG 5 JANUARI 2012 AXEL Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, bil jarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bie den; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljar ten; Het Trefpunt, 13.00 uur; Biljarten; BRESKENS Coedertijt, 13.00 uur: Biljarten; Restaurant de Boeg, 19.30 uur: Bridge; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnas tiek; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaar ten bieden; HEIKANT 't Heike, 13.15 uur: Kaarten, volksdansen; HULST Reynaertcollege aan de Gildenstraat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hart patiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Ge heugentraining; 14.00 uur: Sjoelen; Blaau- we Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 10.00 uur: koffie drinken; 14.00 uur: Zangclub nooit Ge dacht; 19.00 uur: Kaarten; Welzijnscentrum De Lieve, 9.00 uur; Vrij bil jarten, computeren, pedicure, vluchtelin genwerk; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten, computeren, pedicure; 13.30 uur: Handwerken, koersbal; 19.00 uur: Line dance; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Viering in de ka pel; 14.00 uur: Zangers van Toen; LAMSWAARDE Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal; 14.00 uur: Sjoelen; Sportcentrum de Eenhoorn, 13.30 uur: Bridge; OSSENISSE men de navigatiesystemen, de alar men, de parkeersensoren, bedrijfs wageninrichting en ga zo maar door." Peter begon in 1995 in zijn eentje. Nu zijn ze met zijn vieren en kwa liteit staat bovenaan. „Het moét perfect zijn, ik kan ook niet an ders, zo zit ik in elkaar. Mijn han den kunnen alleen maar goed werk doen. Als ik wat inbouw, dan moet het net zo lang meegaan als de auto waar het in moet. Met offertes ben ik meestal de duurste, maar dan weet je wel dat je de bes te kwaliteit aan montage krijgt en niets minder. Ik zeg altijd dat een eventuele storing overal aan mag liggen, behalve aan de inbouw." Voor een bedrijf zijn het de kosten niet dat ze een reparatie moeten la ten uitvoeren, maar het feit dat een werknemer dan zijn werk tij delijk niet kan uitvoeren omdat de auto niet beschikbaar is, dat kost een bedrijf geld. „Wij begrijpen dat en daarom voeren we de werk zaamheden in een keer tot in per fectie uit. Anders komt een wagen hier de werkplaats niet uit. Ik zeg altijd, ik lever geen product, ik le ver kwaliteit. Ik hecht dan ook heel erg aan een goede relatie met mijn klanten." IDP heeft transporteurs (on der wie Tieleman) taxibedrij ven (Segers) gemeenten, Del ta en zowat alle Zeeuwse brandweerkorpsen als klant. „Mo menteel heeft de Terneuzense brandweer hier een gloednieuwe standaard rode Volkswagen T5 naar binnen gereden en twee da gen later rijdt er een manschapwa gen naar buiten, inclusief alle com municatiesystemen, sirene en zwaaibalk op het dak. Ook tank autospuiten krijgen we hier gere geld binnen waar we de nodige ap- IDP kan alles wat niet standaard in of op een (bedrijfs)auto zit tot in perfectie inbouwen Voormalige Willibrorduskerk, 14.00 - 17.00 uur: Kerststallenexpositie; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; SAS VAN GENT De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT-JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: Toneel; SLUISKIL Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljar ten,koersbal, linedance; TERNEUZEN De Veste, 11.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken, soos, sjoelen, canasta; 16.30 uur: repetitie koor; 17.30 uur: Bil jarten; 18.00 uur: Bridge; 19.00 uur: Knutselen; De Kameleon, 15.00 -18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint 12-16 jaar; 19.30 uur: Tekenclub voor volwasse nen; WESTDORPE Woonzorgcentrum Het Verlaet, 10.15 uur: Bewegen op muziek; 13.30 uur: Sjoelen, handwerken;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72