zeeland j 19 'Woonwagencentrum Sas over twee jaar weg' Agrariërs bespreken wel en wee op Boerenvrijdag Rennie van Regenmortel Verkoop school Handellaan aan trainingsbedrijf Vorige eigenaresse strooit zout over taartjes van nieuwe bakker donderdag 5 januari 2012 Je zit warm en droog, maar wel altijd alleen in je cabine. Veel mensen kunnen dat niet. Daar heb ik echter geen probleem mee. Het is wel rus tig." Rennie van Regenmortel werkt al 41 jaar aan de weg. voor nodig. De cabine is ook wat luxueuzer, met airco en zo. Maar deze kan wel tien jaar mee en die andere moet er al na vijf tot zes jaar uit." Voor een buitenstaander lijkt het wellicht saai, maar voor Rennie niet. „Je bent vrij, zit nooit de hele dag op dezelfde plaats. Er is afwis- WÊBmmÊmmmiÊBmmmmmmaaasm Uit het exploot dd. 30-12-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Lalla Meryem Azekraoui, wonend te 4511 GP Breskens, aan Ramadan Mossaad El Sayed, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is bete kend het namens requirante opge maakt verzoekschrift tot echtscheiding, hetwelk is ingediend ter griffie van de rechtbank Middelburg, waarbij tevens is aangezegd dat gerequireerde via een advocaat uiterlijk 18-04-2011 een verweerschrift dan wel een verzoek tot uitstel daar toe kan indienen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651 E: deurwaarders@ vandamme-holland.nl MEEST GELEZEN 1. Ongeval op sluizencomplex. 2. DNA Zeeuws-Vlaanderen is lief.... 3. Einde reparaties hagelschade in... WEBLOGS Weblogs van PZC-verslaggevers over politiek, voetbal, cultuur en atletiek op www.pzc.nl/blogs TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto seling genoeg, ander werk, een an dere omgeving. Je zit warm en droog, maar wel altijd alleen in je cabine. Veel mensen kunnen dat niet. Daar heb ik echter geen pro bleem mee. Het is wel rustig." Nooit spijt gehad van zijn keuze? „Mijn zus heeft me vroeger ooit ge- foto Mark Neelemans vraagd voor het bedrijf van haar man. Ik heb het aanbod netjes af geslagen", zegt hij glimlachend. „Ik doe dit liever, ben nu vrijer dan op kantoor." Hij helpt mij de wals af Het asfalt gloeit onder mijn voeten. Even la ter walst hij de afdrukken van mijn schoenen plat. TERNEUZEN - Het gebouw van de zomer vorig jaar gesloten Zonne- school aan de Handellaan 5 in Ter- neuzen komt in handen van een bedrijf dat trainingen geeft en per sonen en groepen coacht. Het col lege van B en W heeft dit meege deeld aan de gemeenteraad. Ter- neuzen was eerst van plan het pand te slopen. De onderhoudstoe- stand is slecht. Mevrouw L. Bakels, eigenaresse van het trainings- en coachingsbedrijf, deed echter een bod dat B en W niet konden wei geren. Zij is bereid het schoolge bouw over te nemen voor r85.ooo euro kosten koper. De gemeente raad mag er nog op reageren. door Raymond de Frel SAS VAN GENT - Het woonwagen- centrum aan de Tweekwartweg in Sas van Gent is binnen nu en twee jaar opgeheven. Wethouder Co van Schaik van de gemeente Terneuzen verwacht dat alle bewoners dan een plekje heb ben op de uitgebreide woonwagen centra in Westdorpe en Koewacht. De planologische procedures voor die uitbreidingen zijn weer opge pakt en er worden duidelijke af spraken gemaakt met bewoners. De centra moeten uitbreiden, om dat de gemeente een plek moet aanbieden aan de bewoners van het het woonwagencentrum in Sas van Gent. „Dat moest aanvan kelijk wijken om de industrie (Car- gill en Nedalco) uitbreidingsmoge lijkheden te geven. Daar horen we echter helemaal niets meer van. Het woonwagencentrum zou er dus zelfs kunnen blijven. Maar goed, dit traject is in gang gezet en er zijn al heel veel bewoners naar Westdorpe verhuisd, dus zetten we het nu ook door", aldus Van Schaik. Het infrastructurele werk voor vier woonwagen- en drie woning- bouwkavels tussen het huidige woonwagencentrum aan de Bern- hardstraat en Vissersverkorting in Westdorpe is grotendeels uitge voerd, maar toch wordt er in het gebied nog niet gebouwd. Toen op 1 oktober 2010 de Wet Algemene Bepalingen Omgevingsrecht (WA- BO) in werking trad, was er met de bewoners nog geen overeen stemming over de te bouwen woonwagenwoningen. Er kon daar om geen vergunning worden aan gevraagd. Dat betekende dat de pla nologische procedure opnieuw moest, meldt het college aan de ge meenteraad. De uitbreiding in Koe wacht werd ernstig vertraagd door archeologische vondsten. door Sheila van Doorsselaer PAAL - Agrariërs uit de regio kun nen, onder het genot van pot en pint, het wel en wee in hun branche bespreken tijdens de eer ste Boerenvrijdag. In café In het Zicht der Schelde in Paal zijn de landbouwers welkom om eens ge zellig bij te praten onder elkaar. Initiatiefnemers van de Boerenvrij dag zijn de achterneven Piet (uit Nieuw Namen) en René (uit Hulst) Boënne. „Vroeger", vertelt Piet, „kwamen akkerbouwers el kaar geregeld tegen op boeren- markten in de streek. Tot zo'n vijf tien jaar geleden troffen boeren en handelaren elkaar daar, maar sinds die boerenmarkten ter ziele zijn ge gaan, zien we elkaar veel minder. Natuurlijk zien we elkaar nog wel bij lezingen en andere vakgerela teerde bijeenkomsten, maar eigen lijk nooit zonder plichtplegingen. Natuurlijk gaan wij ook gewoon geregeld uit maar met 'burgers' is het toch lastiger praten over boe- renaangelegenheden. Vandaar de Boerenvrijdag." De Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie (ZLTO) steunt het ini tiatief, zo zijn er onder meer flyers gedrukt. De eerste Boerenvrijdag is vrijdagavond 13 januari vanaf 19 uur. Het is de bedoeling zo drie tot vier keer bij elkaar te komen. Boënne: „Altijd na seizoensafslui tingen, zoals na de oogst of na het zaai- en pootseizoen, dan is het wat minder druk." Vooraf opgeven voor de Boeren vrijdag is niet nodig, iedereen mag vrijblijvend binnenstappen in In het Zicht der Schelde. De Boënnes hopen op een grote opkomst want: hoe meer boeren, hoe meer vreugd. door Martijn de Koning MALDEGEM (B) - Wie net voor kerst gebakjes kocht bij bakkerij Nicolas in Maldegem, net over de grens bij Eede, heeft ze waarschijnlijk met een vies gezicht in de vuilnisem mer gegooid. De taartjes smaakten erg zout; met dank aan de vorige eigenaresse van de zaak. Zij deed de bakkerswinkel aan de Westeindestraat afgelopen zomer, na het overlijden van haar man, over aan Nicolas Boelens en bleef zelf boven de zaak wonen. Boelens kreeg afgelopen maand op eens verschillende klachten over de smaak van de gebakjes. De bak ker had meteen het vermoeden dat zijn bovenbuurvrouw daar iets mee te maken had. Boelens en de oud-eigenaresse van de zaak lagen al een poosje met elkaar in de clinch. „Ik kreeg het vermoeden dat ze jaloers was dat de zaak ook zonder haar goed loopt", vertelt Boelens. De bakker schakelde een detecti vebureau in. Die plaatste camera's in de bakkerij. Op beelden daar van was te zien dat de bovenbuur vrouw 's nachts de zaak binnen kwam en iets op de taartjes strooi de. Geconfronteerd met de beelden be kende ze meteen. De advocaat van Boelens wil de vrouw nu aankla gen voor stalking, pesterijen en be schadiging van andermans eigen dom. De vrouw moet zich binnen kort voor de rechter verantwoor den. Boelens, die nu ook de binnen deur van de bakkerij op slot doet, voelt zich er extra vervelend onder omdat de voormalige echtgenoot van de dader vijftien jaar geleden zijn leermeester was. [§§g§je!!i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71