Omzet alle Zeeuwse visafslagen gedaald 221 zeeland 05 06 07 I Uw goede voornemen is 300 waard!' Zeilmeisje: 'Vaarwel Nederland' prominent Ontdek de grootste collectie banken bij de zitspecialist! Scherpe afname Breskens en Colijnsplaat Bon voor een gratis brochure BZW pleit voor kerncentrale en containerisatie brieven donderdag 5 januari 2012 door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Zeeuwse vismijnen hebben vorig jaar allemaal een la gere omzet gedraaid. In Vlissingen is dat vooral te wijten aan een klei nere aanvoer van tong. In Colijns plaat en Breskens zijn veel minder garnalen omgezet. De Vlissingse visafslag wist de da ling nog beperkt te houden, tot 1,1 miljoen euro. De omzet kwam uit op 27,4 miljoen euro, terwijl de tel ler in 2010 nog opliep tot 28,5 mil joen euro, wat één van de beste re sultaten ooit was. De visaanvoer in tonnen was in 2011 groter dan in 2010; 7439 tegen 7170 ton. De ge middelde kiloprijs daalde evenwel van 3,99 naar 3,68 euro. Vlissingen moet het met name van tong hebben. Zowel de aan voer als de prijs van tong daalde, respectievelijk met 150 tot 1625 ton en met 60 eurocent tot 9,80 euro per kilo. Schol is juist meer aange voerd tegen een iets hogere prijs van 1,29 euro; dat was in 2010 1,20 euro. De scholvisserij heeft zich dus hersteld na een heel slechte start begin 2011, toen zelfs vis van wege een te lage kiloprijs moest worden doorgedraaid. Breskens - evenals Vlissingen on derdeel van de Zeeuwse Visveiling - boerde sterk achteruit, van 10,6 miljoen euro in 2010 naar 6,8 mil joen euro in 2011. Dit is het slecht ste resultaat in jaren. De garnalen- aanvoer kelderde van 2077 ton in 2010 naar 926 ton afgelopen jaar. Vissers op kleinere kotters die nor maal na de zömer achter de garna len gaan, hielden dit snel voor ge zien, omdat de prijs superlaag was. Colijnsplaat zag daardoor ook de omzet wegzakken, van 3,7 miljoen in 2010 naar 2,4 miljoen euro het afgelopen jaar. In Stellendam, net in Zuid-Holland op Goeree-Over- flakkee, nam de omzet van de vis mijn af van 22,2 miljoen euro in 2010 naar 20,4 miljoen euro. Co lijnsplaat en Stellendam behoren tot de United Fish Auctions (Ufa). In Stellendam zijn afgelopen jaar vier aanvoerders gestopt. De hoge gasolieprijzen (nu ruim 60 euro cent per liter) dreigen meer kotter- vissers fataal te worden. door Ton van den Nouweland Na het behalen van de ti tel jongste solozeiler rond de wereld, gaat 'zeilmeisje' Laura Dek ker in Nieuw-Zeeland wonen. Dat heeft haar vader Dick Dekker gisteren verteld: „Laura komt niet meer terug naar Den Osse. Ze is helemaal klaar met Nederland." De rechter plaatste Laura Dekker in 2010 onder toezicht van Jeugd zorg, waardoor zij haar wereldreis moest uitstellen. Onderweg ont trok ze zich aan de leerplicht. De zestienjarige zeilster verwacht tussen 20 en 30 januari haar boot Guppy - een 11,5 meter lange Jan- neau - af te meren op Sint Maar ten. Daar liet ze op 20 januari 2011 haar reis beginnen. Laura Dekker is dan de jongste mens die solo rond de wereld zeil de. Daarmee breekt ze het record van de Australische Jessica Watson, die haar reis een paar da gen voor haar zeventiende verjaar dag voltooide. Dekker wordt pas www.prominent.nu 0341 - 26 06 76 dag&n ffg-U'ffJ OUD WORDT. NIEUW Zitten, relaxen of liggen? 3 functies voor de prijs van 1! Staat een speciaal op uw maat gemaakte relaxbank al lang op uw verlanglijstje en vindt u gezond zitten belangrijk? Dan kan in ieder geval dit goede voornemen nu werkelijkheid worden. We hebben ergonomisch zitten en volslagen ontspannen loungen bij elkaar gebracht. Drie functies in één bank: zitten, relaxen, liggen en alles wat ertussen zit. Dankzij de hoge kwaliteit, gaat u jarenlang van uw bank genieten. Elke dag. Bel 0341 - 26 06 76 voor een uitgebreide brochure of kom snel naar de showroom. nu 300.- voor uw 0UPE BANK Relaxbank Orleans Past met zijn bescheiden afmetingen overal en brengt rust in elk interieur. Vanaf 1290.- Relaxbank Java Een gastvrije plaats voor iedereen, een plaats om te liggen, ruimte om te relaxen, vanaf 159^*" Geldig bij aanschaf van een bank op maat. Niet geldig i.c.m. met andere acties. Bezoek een winkel bij u in de buurt AlkmMf 117 Katwijk ligrm-g 55c Relaxbank Romeo e Past met zijn bescheiden afmetingen overal en brengt rust in elk interieur. Vanaf 159®eC" Relaxbank Parisienne o Bedoeld voor mensen die keuzes dur ven te maken en een authentiek zit meubel willen. Vanaf 1Ó90~ Zaandam wcstrqde 177a ZutptwnG«ntïdm«g8 Zwolle Staionplcin 6 (gevotllgd In FC Zwolle stad Eerst thuis proefzitten? 8 Sf BHptfksed>|k24b VenloMjmeegsewegtï Waalwijk Prat Zeemanwee Hoogeveen GtoenewegensliMf Waddinxveen MefCudusweg is Hoogetand Haienlegfr 7 Wateringen 's Craveroandseweg 73 JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam Adres Dhr Mevr www.prominent.nu 0341 - 26 06 76 - Postcode Plaats Telefoon E-mail 0341-26 0 6 76 Niets is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uit te proberen. Zo ziet u direct of het past' wkOl P3 pzc Zonder postzegel opsturen naar: Prominent, Antw. nr. 707,8070 WB Nunspeet TERNEUZEN - Zeeland moet plan nen voor containerisatie van de ha vens en de bouw van een nieuwe kerncentrale doorzetten. Voorzit ter Roel Adriaansens -van de Bra bants-Zeeuwse Werkgeversvereni ging (BZW) Zeeland deed gisteren die oproep op de BZW-nieuwjaars- bijeenkomst in Terneuzen. Volgens Adriaansens wordt 2012 'het jaar van de waarheid'. „Zee land heeft deze miljardeninveste ringen keihard nodig. Zo mogen we het plan voor een nieuwe kern centrale niet zomaar in de Wester- schelde bij Borssele laten vloeien." Spannend word het ook wat be treft van de gefuseerde Regionale Opleidingen Centra (ROC), stelde Adriaansens. Een goede aanslui ting van onderwijs op de wensen van bedrijven moet voorop staan, aldus de BZW-voorzitter. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Wilde dieren In veel landen over de hele wereld zijn verboden ingesteld op het ge bruik van wilde dieren in circus sen. Nederland heeft als laatste land in Europa geen wetgeving op gesteld voor het houden van circus- dieren. Het is hier een walhalla voor circussen die het niet zo nauw nemen met dierenwelzijn! Wetenschappelijke onderzoeken wijzen uit dat wilde dieren in hun welzijn worden aangetast. Onlangs in een kerstcircus: leeuwen door brandende hoepels (30-12). Ook worden de olifanten gepijnigd door stokken met haken om kunst-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66