2oI zeeland Kleinste soort Daverende Drledaanse 5 6 D rk dus! N a Kanaalzone krijgt slim leidingenstelsel DVD speelfilm Idet Friendly toiletpapier donderdag 5 januari 2012 De Kemps schildpad is de kleinste soort zeeschildpad. Gemiddeld zijn volwassen dieren 61-91 centimeter groot en 45 kilo zwaar. Johnny Vas co da Gama is nog niet volgroeid en was bij zijn vrijlating 58,8 centime ter lang en 31 kilo zwaar. Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto De zeldzame zeeschildpad werd onder grote belangstelling vrijgelaten op Lido Beach in de Golf van Mexico. foto Mote Marine Laboratory Johnny Vasco de Cama is met recht naar een wereldreiziger vernoemd De sterk verzwakte zeeschildpad werd vrijdag 21 november 2008 door wandelaars gevonden op het strand achter de boswachterij Wes- tenschouwen. Medewerkers van de gemeente Schouwen-Duiveland ontfermden zich over het dier en droegen het over aan de Eerste Hulp bij Zee zoogdieren (EHBZ). De schildpad is nog hetzelfde weekend naar Diergaarde Blijdorp in Rotterdam overgebracht Verzorgers van de dierentuin con stateerden ernstige onderkoeling en ook een zekere mate van uitdro ging. Het dier is in warmer water en met een dieet van onder meer TERNEUZEN - Zeeland Seaports ont wikkelt in de Zeeuws-Vlaamse Ka naalzone een nieuw, geavanceerd leidingenstelsel. Het idee erachter is bestaande bedrijven via het net werk aan elkaar te koppelen, zodat ze gemakkelijker onderling rest stromen kunnen uitwisselen. Ge dacht wordt aan warmte, gas, C02 (koolstofdioxide), warmwater, elek triciteit en biodiesel. Het leidingenproject wordt uitge voerd in Europees verband, in sa menwerking met acht andere ha vens, waaronder Zeebrugge, Oos tende, Portsmouth en Calais. De Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone is voor het stelsel uitgekozen als voor- beeldgebied. De Europese Com missie draagt er financieel aan bij. Andere partners zijn de provincie, de NV Westerscheldetunnel, het ministerie van Economische Za ken en de gemeente Terneuzen. Uit vooronderzoek bleek dat er in de Kanaalzone bij (chemische) be drijven belangstelling bestaat voor gebruik van het nieuwe systeem. Het kan tenslotte voor bedrijven fi nancieel interessant zijn om rest stromen uit te wisselen en het kan een bijdrage leveren aan verbete ring van het milieu, bijvoorbeeld door de uitstoot van C02 te ver minderen. De investeringskosten zijn ingeschat op 120 miljoen euro. inktvis weer aangesterkt. De volgende zomer werd Johnny, zoals hij inmiddels was genoemd, met een andere schildpad overge bracht naar Portugal. Daar bleek dat het om een zeldza me Kemps zeeschildpad ging, die alleen kan voortplanten op stran den in de Golf van Mexico. MEEST GELEZEN 1Oosterscheldekering tijdelijk afge sloten 2. Goese ondernemersprijs (foto) BLOGS Blogs van verslaggevers over politiek, cultuur, voetbal en natuur op: www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl donderdag januari Januari S&dl Keuze uit 30 titels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64