zeeland 119 jeugdig elan kwijt Zorgen om veiligheid loodsen 's-Heerenhoek Man bestolen door duo Asbest in schooltje Veere terug het donker in Meisje (15) gevallen door windvlaag Uitnodiging donderdag 5 januari 2012 nen, een ijsbaan, een JOP en zo'n negentien actieve verenigingen. We hebben weliswaar geen super markt, wel een rijdende winkel twee keer in de week, maar de su permarkt in 's-Gravenpolder is maar twee kilometer verderop." Ook met de sfeer in het dorp is niets mis, benadrukt ze. „Er zijn geen religieuze of andere groepe ringen die een stempel drukken. Ie dereen kan en mag zichzelf zijn. De kerk heeft ook een sociale func tie met onder meer concerten en KAPELLE - Op de Abbekinderse- zandweg tussen Kapelle en Kloe- tinge is dinsdag rond 15.45 uur een 16-jarig meisje uit de gemeente Goes door een windvlaag van een passerend busje gevallen en ge wond geraakt. Door de val liep ze buikpijnklach ten, schaafwonden en vermoede lijk een gekneusde rib op. Ook haar telefoon raakte beschadigd. Het gaat om een zilvergrijs busje, een niet al te groot model met rondom ramen. In verband met de afwikkeling van de zaak, dus niet voor een pro ces-verbaal, verzoekt de politie de bestuurder van het busje zich te melden (0900-8844). lezingen." De voorzitter laat trots haar dorp zijn. Wijst op het sfeer volle dorpsplein met de kerk en de goed geoutilleerde kantine van ten nisvereniging De Windhoek. „We werken prima samen met de ten nisvereniging", zegt beheerster Martine van dorpshuis Versvliet. „Als er iets te doen is doe ik de warme hapjes en de 'tennis' zorgt voor de broodjes. Dat is het voor deel van een dorp als het onze. De saamhorigheid is groot." Juist daarom doet het de dorps raad zeer dat veel jongeren, die ver knocht zijn 's-Heer Abtskerke, hun dorp toch moeten verlaten vanwege een gebrek aan betaalba re huizen. Fabian is een uitzondering. De ge togen dorpsbewoner kocht on langs een huisje dat overigens wel behoorlijk opgeknapt moet wor den. „Ik heb daar de tijd voor om dat ik na iedere drie maanden va ren twee maanden vrij ben. En ik ben best handig ja. Dat is een voor deel." door Frank van Cooten 'S-HEERENHOEK - De PvdA-fractie in de gemeente Borsele is zeer be zorgd over de bouwvallige staat van de leegstaande loodsen op het voormalige AMAC-terrein in 's-Heerenhoek. In een van die loodsen brandde afgelopen maan dag een caravan uit. Die brand is voor fractievoorzitter Arno Witkam reden vragen te stel len aan het college. Deze vragen komen vanavond aan de orde tij dens de vergadering van de ge meenteraad. De brand leidde volgens Witkam tot ongerustheid onder de bevol king van 's-Heerenhoek. „Naar ho ren zeggen bevinden zich op de oudere gebouwen nog asbest pla ten. De loodsen staan er al jaren verlaten en bouwvallig bij." De brand woedde in een van de meest afgelegen bedrijfsloodsen. „Maar het had even goed kunnen gebeuren op de hoek van de Prins Hendrikstraat. En deze straat be vindt zich in het bewoonde deel van 's-Heerenhoek. Die loodsen zijn niet alleen geen schoonheid voor het dorp, maar ook de veilig heid van onze inwoners komt in gevaar." Witkam wil onder meer van het college weten of er onveilige situa ties waren ontstaan voor de inwo ners als de brand zich had uitge breid. Ook vraagt hij of het college de mening van de PvdA deelt dat voor het terrein snel een oplossing moet komen, bijvoorbeeld door sloop van de loodsen op korte ter mijn. Volgens een woordvoerder van de gemeente kan de gemeente de ei genaar niet verplichten de loodsen te slopen, zo lang de veiligheid niet in het geding is. „Wel is aange geven dat er voor 2015 iets gebeurd moet zijn." Eigenaar van de loodsen is sinds kort projectontwikkelaar AM Wo nen. De ontwikkelaar wil graag haast maken met de ontwikkeling van dit gebied, zei woordvoerder Gino van Driessche gisteren. „We hebben de ontwikkeling momen teel in onderzoek." Zo lang nog niet bekend is wat gaat gebeuren, blijven de loodsen staan. KLOETINGE - Een inwoner van Kloe- tinge is dinsdagmiddag lastig geval len en mogelijk beroofd door twee vreemde types. Het gaat om een man en een vrouw. Ze spraken hun slachtoffer aan op de hoek van de Lewestraat en de Prinses Irenestraat en vroe gen om geld. Vooral de man was erg opdringerig. Hij kuste zelfs de hand van de Kloetinger. Deze ging niet in op het verzoek van het vreemde duo, maar toen hij later bij zijn huis was, stonden ze weer achter hem. Ze gingen met de bewoner mee naar binnen, pakten zijn portemonnee en haal den er een creditcard uit. Die werd door een apparaatje gehaald. Aan de inwoner van Kloetinge werd ge vraagd zijn pincode in te toetsen, maar die weigerde dat. Daarna ver trok het duo. Pas gisteren ontdekte de man dat er ook nog vijftig euro weg is uit zijn portemonnee. Hier zijn de man en vrouw vermoede lijk verantwoordelijk voor. De politie zoekt mensen die ook zijn benaderd door het duo. Zowel de man als de vrouw is begin twin tig. Hij is ongeveer 1.70 lang, zij een paar centimeter korter. BURGH-HAAMSTEDE - In het tijdens oudejaarsnacht deels afgebrande schooltje aan de Bernhardstraat in Burgh-Haamstede is asbest aange troffen. Dat is uit onderzoek geble ken. Volgens brandweercomman dant Dirk-Jan Bestman is er echter geen sprake van een gevaarlijke si tuatie. Het gaat volgens hem on der meer om een brandwerende deur bij de CV-ruimte. „En dat is in een deel van de school dat niet bij de brand betrokken is ge weest", aldus Bestman. Er is vol gens de brandweercommandant bij de brand geen asbest vrijgeko men. Bestman voegt er wel aan toe dat voor het gebouw gesloopt kan en mag worden eerst door een daarin gespecialiseerd bedrijf het asbest weg moet worden gehaald. DOMBURG - Het wordt weer donkerder, in de gemeente Veere. De schijn werpers op gebouwen, zoals in Serooskerke (foto), blijven 's ochtends uit, en branden 's avonds nog maar tot negen uur. Alleen op vrijdag en zater dag blijven ze tot elf uur aan. Er komt ook LED-verlichting in, te beginnen bij de kerk in Gapinge. Ook dat spaart stroom. foto Ruben Oreel Per 1 januari is Partycentrum "Boerderij Schoudee" in andere handen. Om de familie Rottier te bedanken en om kennis te maken met de familie Gunst. Of wilt u misschien eens binnen kijken? U bent van harte welkom voor een receptie op zaterdag 7 januari van 14.30 uur tot 17.30 uur. Partycentrum Schoudee, Schoudeeweg 1 4424 NB Wemeldinge 0113 626088 www.schoudee.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63