s-Heer Abtskerke raakt zijn Rouwen in schuur Ceersdijk i8l zeeland Voormalig beheerder Krabbenkreek Deze maand helderheid weet niet of hij taak weer oppakt over toekomst de Wemel Stiltewandeling en schrij'fcafé donderdag 5 januari 2012 B door Luc Oggel CEERSDIJK - Uitvaartondernemer Janny van Gentevoort uit Goes opent binnenkort een opbaarcen- trum in Geersdijk. Het Noord-Be- velandse college van burgemeester en wethouders wil eraan meewer ken. Op Noord-Beveland waren tot dus ver weinig locaties om overlede nen op te baren. De bestaande plekken, zoals een kleine ruimte achter de kerk in Colijnsplaat, zijn volgens Van Gentevoort niet echt toereikend. Toen een particulier een authentieke Noord-Beveland- se schuur te huur aanbood, was de keus snel gemaakt. Hoewel Van Gentevoort in Goes is gevestigd met haar bedrijf, vindt ongeveer een kwart tot een derde van de uit vaarten die zij verzorgt op Noord-Beveland plaats. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de inrichting van de schuur op de kruising Provincialeweg/ Willempolders- weg. „Het was een lege schuur, die we helemaal hebben aangepast aan onze wensen", zegt Van Gente voorts echtgenoot Job. „Het moet een warm familiehuis worden, veel meer een thuissitua tie. Er is een keukentje en ruimte om te zitten." Het is de bedoeling dat het opbaar- centrum rond februari officieel wordt geopend. ZOUTELANDE - Het Schrijfcafé voor vrouwen houdt maandag 9 januari een stiltewandeling vanuit Zoute- lande. Deelnemers moeten zich om 09.00 uur verzamelen bij res taurant De Distel. Daar wordt begonnen met een schrijfopdracht. Vervolgens begint de wandeling. Lopen langs de zee en in je eigen stilte komen met aandacht voor ademhaling, rust en genieten, aldus Tanja Harpe van het schrijfcafé. door Frank van Cooten Fabian stond vier jaar gele den met een groep vrien den met spandoeken voor het gemeentehuis in Heinkenszand om te plei ten voor betaalbare huizen voor jongeren in 's-Heer Abtskerke. In vier jaar tijd is één ding veran derd. Van die groep jongeren wo nen alleen Fabian en Pim nog in het dorp. De rest is noodgedwon gen verhuisd naar plaatsen als Goes, Baarland en Hoedekensker- ke. In 's-Heer Abtskerke zijn nog steeds geen betaalbare starterswo- ningen voor jongeren. De dorps raad luidt hierover de noodklok. Voorzitter Marja Zijder- veld-Grootenboer pleit vanavond in de vergadering van de gemeen teraad voor actie. „De afgelopen twaalf jaar is niets meer gebouwd in ons dorp. Wij zijn bezorgd over de toekomst van 's Heer Abtsker ke. Jongeren trekken weg en het voortbestaan van de school en eèn groot aantal verenigingen staat op het spel." Het dorp telt 520 inwoners, inclu sief het buitengebied. In 's-Heer Abtskerke staan verhoudingsge wijs veel vrijstaande woningen waarvan een aantal te koop staat. Maar die zijn voor de jongeren nauwelijks te betalen. Dat geldt volgens de dorpsraadvoorzitter ook voor drie bouwpercelen in de Colenshoek. Op één perceel staat inmiddels een groot vrijstaand huis. Met de twee andere percelen is nog niets gebeurd. Aan 's-Heer Abtskerke ligt het niet, zegt Marja Zijderveld. „Kijk toch hoe mooi ons dorp is. En aan voorzieningen ook geen gebrek. We hebben een gezellig dorpshuis dat iedere zater dag dienst doet als café, tennisba- 'Er zijn geen religieuze of andere groeperingen die een stempel drukken op 's-Heer Abtskerke' door Nadia Berkelder door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Voormalig be heerder René Stokx van chalet- park De Krabbenkreek in Sint-An- naland weet niet of hij in de toe komst zijn oude taak weer wil op pakken, ook al krijgt hij later deze maand gelijk van de rechter. „Er is veel gebeurd." Stokx ligt in conflict met de vereni ging van eigenaren (WE) van het chaletpark. Die zegde hem begin 2010 de wacht aan als beheerder. Volgens de WE valt met Stokx niet samen te werken, onder meer omdat hij onbeschoft zou zijn.Vol gens de voormalig beheerder valt dat allemaal erg mee. Hij vocht zijn ontslag aan bij de rechter in Middelburg. Die heeft na meer dan anderhalfjaar nog steeds geen finaal besluit genomen. In oktober 2010 heeft de rechter in kort geding al wel bepaald dat Stokx - in afwachting van het defi nitieve oordeel - zijn werkzaamhe den als beheerder moest staken. Dat heeft hij uiteindelijk gedaan. Hij woont echter nog wel op het park, samen met vrouw en kinde ren. Ook runt hij nog gewoon het horecagedeelte op De Krabben kreek. Daarover heeft de WE im mers niet te vertellen. Stokx zegt zo onderhand wel eens te willen weten waar hij aan toe is. In december zou de rechter uit spraak doen, maar dat werd uitge steld. Het finale oordeel zal nu eind januari vallen. Wat de uitslag ook wordt, Stokx en zijn gezin willen in de toe komst niet meer op het park wo nen. Daarvoor is de sfeer volgens hem te veel verziekt De horeca wil hij wel blijven doen. Ook het beheer wil hij waarschijnlijk wel weer op zich nemen bij een gunsti ge uitslag. „Maar of ik het zelf ga doen, weet ik niet", aldus Stokx. „Er is tenslotte veel gebeurd. Ik kan ook een mannetje inzetten om het beheer te doen." WEMELDINCE - Eind januari moet duidelijk zijn of het haalbaar is om de huidige activiteiten van dorps huis De Wemel in Wemeldinge voort te zetten. Deze maand presenteert een bu reau de uitkomst van een studie naar drie toekomstscenario's. Be houd van het dorpshuis is één van de scenario's, bevestigt wethouder Leo Kosten (sociale zaken, SGP). Dorpsbewoners willen graag dat het dorpshuis blijft. Vorig najaar zamelde de werkgroep Toekomst De Wemel 1404 handtekeningen in om die wens te onderstrepen. Het dorpshuis heeft jaren met een exploitatietekort gedraaid: gesprek ken tussen de gemeente Kapelle en de stichting die De Wemel be heerde over privatisering liepen vo rig jaar op niets uit. Wethouder Kosten liet toen weten te willen onderzoeken of de vestiging van de bibliotheek in de Wemel een mogelijkheid is. Het dorpshuis wordt druk ge bruikt: er is een soos, er wordt on der meer gegymd en gekoersbald, gebiljart en koffie gedronken, er zijn optredens en bijeenkomsten. De gemeenteraad van Kapelle be slist in maart over de toekomst van De Wemel, zegt Kosten. Voorzitter Marja Zijderveld-Grootenboer zet de discussie over betaalbare woningen in 's-Heer Abtskerke bewust op scherp, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62