Minder schade door vuurwerk Meer duikongelukken Oosterschelde BEVELANDEN/THOLEN Knutselen met opa en oma in het Fruitteeltmuseum Stoppen Vooral vuilnisbakken moesten het weer ontgelden Straatnamen veilingterrein almanak DONDERDAG 5 januari 2012 17 KAPELLE - Anne (links) timmert in het Fruit teeltmuseum in Kapelle samen met haar opa Moelker uit Nieuwdorp een broedkast voor bijen in elkaar. Het museum houdt elk jaar in de kerstvakantie een opa- en omamiddag, waarop kinderen samen met hun grootouders kunnen komen knutselen. En omdat het dit jaar het jaar van de bij is, za gen de opa's takken en boren de kinderen bamboestokken uit: in de holtes daarvan leg gen de metselbijen eitjes. Die eitjes dekken ze af met nectar en was: er passen er onge veer tien in een bamboestokje. Het Fruitteelt museum probeert met bijzondere activiteiten meer publiek te trekken. foto Ronald den Dekker PZC door Luc Oggel en Rob Paardekam GOES - Op de Bevelanden en Tho- len is afgelopen jaarwisseling min der vuurwerkschade aangericht dan vorig jaar. In de gemeente Goes komt het schadebedrag uit op 27.900 euro. Dat is 1300 euro minder dan vorig jaar. Bij het schadebedrag zijn de manuren om de schade te herstel len niet meegerekend, dus die ko men er nog bij. Met name afval bakken moesten het in Goes ont gelden, in totaal 52 stuks in ver schillende prijsklassen, waaronder een ondergrondse in Wolphaarts- dijk. Verder moesten er twee bus hokjes en vijftien verkeersborden aan geloven. In Reimerswaal is dit jaar voor tienduizend euro schade aange richt, meldde burgemeester Jan Huisman tijdens de nieuwjaarsre ceptie. Dat is 3000 minder dan tij dens de vorige jaarwisseling, exclu sief manuren. Ook in Tholen valt de schade rela tief mee. Vorig jaar werd voor on geveer 11.000 euro vernield, deze keer komt het bedrag uit op een kleine 8000 euro. Dat is inclusief manuren. Met name afvalbakken waren het doelwit. De gemeente moest er meer dan twintig vervan gen. Ook bushokjes, straatnaam borden en speeltoestellen werden vernield. In de gemeente Noord-Beveland is eveneens fors minder schade aan gericht; voor 2461 euro. „Vorig jaar werd een glasbak vernield", zegt burgemeester Henny van Kooten. „Dan loopt het al snel in de papie ren. Toch was het dit jaar echt rus tig. Er is praktisch niets kapot ge maakt. Wellicht heeft dat deels met het slechte weer te maken. Verder hebben we goede voorlich ting gegeven en schrikt het snel recht jongeren misschien af" Ka pelle en Borsele kunnen nog geen cijfers verschaffen, hoewel een woordvoerder van die laatste ge meente de indruk heeft dat het meevalt. 's-Heer Abtskerke raakt jeugdig elan kwijt 18 en 19 KAPELLE - De Veilingmeester en Amfoor: dat worden de namen van twee nieuwe straten in Kapel le. Ze vormen het nieuwe woonwijk- je dat op het voormalige veilingter rein tussen de Stationsstraat, Van der Biltlaan en Oude Veiling in Ka pelle wordt gebouwd. De Veilingmeester is een verwij zing naar de veiling voor de fruit handel die op de locatie heeft ge staan. Amfoor verwijst naar de Romein se vondsten op bedrijventerrein Smokkelhoek bij archeologisch on derzoek. Tip? redactie@pzc.nl door Lilian Dominicus HANSWEERT - De vrijwilligers van de KNRM in Hansweert zien het aantal duikongelukken in de Oos terschelde toenemen. In 2011 moest de reddingsboot drie of vier keer uitrukken voor duikers die in de problemen waren geraakt. De noodzaak voor een tweede, kleinere reddingsboot aan de bin nenkant van het kanaal bij Hans- weert neemt daardoor toe. Dat zegt schipper Jaco van de Plasse. De oostkant van de Oosterschelde is nu nog een grijze vlek voor de KNRM, terwijl er bij Kattendijke, Wemeldinge, Yerseke en Goris- hoek steeds meer gedoken wordt. „De duiksport wordt groter en dus neemt het aantal ongelukken nave nant toe", aldus Van de Plasse. De KNRM in Hansweert moest af gelopen jaar bijna net zoveel uit rukken als in 2010: 27 keer. De red dingstations Neeltje Jans en Veere moesten veel minder vaak in actie komen: 30 keer tegenover 57 in 2010. Ze wijten dat aan de relatief slechte zomer van afgelopen jaar. Westkapelle had het drukker; de vrijwilligers voeren in 2011 38 keer uit. PZC zoekt mensen die op 1 januari willen stoppen met roken, luidde de oproep die wij eind 2011 plaatsten. Daarop werd vooral gereageerd door mensen die trots meldden al geruime tijd van de stinkstokjes af te zijn. We hadden de hoop op een geschikte kandidaat al opgegeven, toen op Oudejaarsdag een man mailde op precies 1-1-2012 te willen stoppen. Die dag, om 16 uur, informeerden we belangstellend hoe het hem verging. Slecht, was het antwoord. Direct na 12 uur had hij alweer een peuk opge stoken. En daarna nog een. En nog een. Toen het laatste restje shag op was, had hij nieuwe gekocht. „Mis schien ben ik niet de beste kandi daat", opperde hij. Wij konden het slechts beamen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61