binnenland 15 Jos Verstappen rijdt in op ex Verhagen wenst CDA niet te Deiden we6kendc§lfipany0 'Dit is het echte waterschapswerk' 'Sinds de jaarwisseling ben ik alleen maar met hoogwater bezig geweest' 'Kans op leeghalen van Groninger museum groot' De Krom terug naar rechter om WWiK Meisje mogelijk ontvoerd in Zwolle Mast Batavia staat scheef door storm OM: zwemleraar cel in voor misbruik 'Excuses na oppakken Talitha van Zon' 'Spijt betuigen voor negeren Holocaust' www.weekendcompany.nl y donderdag 5 januari 2012 Wim Brenkman, directeur van Noorderzijlvest door jon van Schilt PATERSWOLDE - Met een grote graafmachine forceren mensen van het waterschap Noorderzijl vest in het Groningse Paterswolde een dijkdoorbraak. Vanuit het Eel- derdiepje stroomt het water met duizenden liters tegelijk het laagge legen natuurgebied binnen. „Aan de overkant wordt het Peizer- diepje op dezelfde wijze doorgesto ken. Dan stroomt het water van twee kanten de waterberging in", zegt Wim Brenkman, directeur van Noorderzijlvest. „Sinds de jaar wisseling ben ik alleen maar met het hoge water bezig geweest." Erg vindt hij het niet, want dit is wat watermensen graag doen, zegt hij. „Tijdens het hoge water van 1998 moesten we noodgedwongen enke le polders laten vollopen om de be staande waterafvoeren te ontlas ten. Sindsdien zijn we op zoek ge gaan naar waterbergingen, die we kunnen gebruiken op momenten dat het nodig is. De Eelder- en Pei- zermaden is een natuurgebied van 1700 hectare. Hier kunnen we na tuur en overvloedig water combi neren, zonder dat er schade wordt berokkend aan landbouwgrond. De afgelopen jaren hebben men sen herhaaldelijk gevraagd waar we mee bezig zijn en of al die maatregelen wel echt nodig zijn. Nu kunnen we het laten zien. Dat is het echte waterschapswerk." De waterberging in de Eelder- en Peizermaden moet het systeem van waterwegen ontlasten. „We zouden hier 2,5 tot 3 miljoen kuub water moeten kunnen ber gen. Beter gezegd: dat is een file van 150 kilometer van allemaal tot de nok toe gevulde tankauto's. Of we daadwerkelijk zoveel water kunnen bergen, zal de komende dagen moeten blijken", aldus Brenkman. Hij vult zichzelf aan: „We zijn op zoek naar nieuwe ge bieden die we als waterberging kunnen gebruiken als het hier is volgelopen." GRONINGEN - De kans dat het Gro ninger Museum wordt ontruimd is groot. Dat zei woordvoerder Wille nden Bouwers gisteravond. Van ochtend valt de beslissing. De hoge waterstand bedreigt de collecties in de onderste zalen. Het water kan via de ramen naar bin nen lopen. In de toren van het ge bouw zijn gisteren al ruimtes leeg gehaald waar de kunstwerken uit de onderste zalen opgeslagen kun nen worden. In 1995 sloeg de schrik in Gronin gen ook om het hart toen het wa- DEN HAAG Staatssecretaris De Krom (Sociale Zaken) legt zich niet neer bij het oordeel van de rechtbank dat de Staat voor een goede overgangsre geling moet zorgen nu de WWiK, een uitkering waarmee kunste naars hun inkomen konden aanvul len, is afgeschaft. De Krom gaat in hoger beroep. Tegelijk gaat hij wel aan de slag met een overgangsrege ling. ZWOLLE In de Zwolse wijk Stadshagen is gistermiddag mogelijk een meisje ontvoerd. Ze zou zijn meegeno men door een onbekende man, meldde de politie. Getuigen zeiden dat hij rond de 40 is en lang van stuk. De politie heeft gisteravond flyers verspreid waarin ze vraagt of mensen zich willen melden als ze iets hebben gezien. Het blanke meisje is 15 a 16 jaar oud. LELYSTAD De mast van de Batavia in Lelystad heeft stormschade opgelopen. De mast - het bovenste deel van de middelste van de drie - is in de nacht van dinsdag op woensdag ge scheurd en staat scheef. Uit veilig heidsoverwegingen is het VOC- schip gesloten voor publiek. De werf is wel open. zie onze websife:binnenland \j Beelden van de mast AMSTERDAM Een 53-jarige man uit Uithoorn moet, als het aan het OM ligt, de cel in wegens seksueel misbruik tij dens zijn werk als zwemleraar. Jus titie eiste drie jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaarde lijk. Het OM achtte bewezen dat hij zich in Aalsmeer heeft vergrepen aan drie jonge meisjes. Ook houdt het hem verantwoordelijk voor misbruik van zijn stiefdochter. SCHIPHOL Justitie heeft Talitha van Zon excu ses aangeboden, omdat het fotomo del vrijdag werd opgepakt op Schip hol. De aanhouding was onrecht matig, aldus haar advocaat. Tegen Van Zon was aangifte gedaan van smaad. Volgens haar advocaat had ze enkel opgepakt mogen worden als ze op heterdaad was betrapt. Van Zon werd bekend als 'kennis' van een zoon van Kaddafi. DEN HAAG De PW wil dat de regering alsnog excuses aanbiedt voor de 'passieve houding' van de Nederlandse rege ring in ballingschap ten aanzien van de Jodenvervolging in de Twee de Wereldoorlog. PW-leider Geert Wilders pleitte daar gisteren voor naar aanleiding van een boek van Manfred Gerstenfeld over de passie ve opstelling van koningin Wilhel- mina en de 'Londense kabinetten'. door Jos Emomts ter bleef stijgen. Drie jaar later, in 1998, was het weer raak en liep het werkelijk naar binnen. De kunst werken werden afgevoerd, de scha de was groot. Bij de bouw van het museum werd de kans op zo'n hoge waterstand miniem geacht. De onderkant van de ramen werden geplaatst op 20 centimeter boven de hoogst geme ten waterstand ooit. Het water stond gisteren rond de 90 centime ter boven Normaal Amsterdams Peil (NAP). Bij 97 centimeter wor den de ramen bereikt. ROERMOND - Voormalig Formule i-coureur Jos Verstappen (39) is dinsdagnacht in Roermond met zijn auto ingereden op zijn 24-jari- ge ex-vriendin. Dat hebben diverse bronnen bevestigd. Het was de vrouw naar eigen zeg gen kort daarvoor gelukt bij een tankstation uit de auto van Ver stappen te ontsnappen. Toen ze er rennend vandoor wilde gaan, zet te Verstappen volgens haar de ach tervolging in en reed haar van op zij aan. Verstappen heeft zichzelf gister morgen gemeld bij het politiebu reau in Roermond. Daar werd hij aangehouden en ingesloten. De vrouw liep bij de aanrijding kneuzingen en schaafwonden op. Zij werd behandeld door perso neel van een ambulance die naar haar woning in Roermond was ge gaan. Volgens de vrouw heeft Ver stappen haar, nadat hij haar had Jos Verstappen aangereden met de verlengde be stelbus waarin hij zijn karts ver voert, naar haar woning gebracht. Hij zou na het incident huilend zijn spijt hebben betuigd en haar gesmeekt hebben de politie niet in te schakelen. „Om hem te kalme ren, heb ik dat toegezegd. Maar eenmaal veilig binnen heb ik on middellijk 112 gebeld. Ik heb heel veel geluk gehad", vertelde ze gis teravond. De politie ging onmiddellijk op zoek naar Verstappen en trof de bestelbus in de loop van de nacht aan bij een vakantiepark, waar de in Maaseik woonachtige coureur een bungalow heeft. De verdachte zelf was daar niet. Het is nog niet bekend welk juridisch verwijt het Openbaar Ministerie Verstappen gaat maken. Zijn advocaat Marcel Heuvelmans onthield zich gisteren van commentaar op de gebeurte nissen. Medio november heeft de 24-jari ge Roermondse nog aangifte ge daan tegen Verstappen wegens mishandeling. Hij zou haar op 12 november in een hotel in Venlo te lijf zijn gegaan. Kort daarop ver brak ze de relatie met hem. In 2008 werd de coureur veroor deeld voor het slaan en bedreigen van zijn ex-vrouw. DEN HAAG - Vicepremier Maxime Verhagen wil geen CDA-leider worden en is niet beschikbaar als lijsttrekker bij volgende Tweede Kamerverkiezingen. Hij heeft dat gisteren gezegd in Elsevier. „Ik zit met een imago dat steeds te gen het CDA wordt gebruikt", zegt Verhagen. „Mijn kandidatuur zou een excuus zijn voor degenen die de discussie over de partijkoers tel kens weer willen oprakelen." Ver hagen vindt dat een nieuwe partij leider na interne verkiezingen moet worden gekozen, zoals Mark Rutte bij de WD werd gekozen en Wouter Bos eerder bij de PvdA. Het CDA zit sinds het vertrek van oud-premier Jan Peter Balkenende zonder officiële leider. Eerder had de populaire minister van Financi ën Jan Kees de Jager al gezegd dat hij het partijleiderschap niet am bieert. Ook de vroegere kroon prins Camiel Eurlings meldde re centelijk dat hij nu en bij de Ka merverkiezingen in 2015 niet be- Maxime Verhagen schikbaar is voor het leiderschap. En gisteren meldde RTL Nieuws dat Mar ja van Bij ster veldt heeft: la ten weten dat ook zij niet de ambi tie heeft: om leider van het CDA te worden. Het CDA wordt nu geleid door een driemanschap van Verhagen als vicepremier, fractievoorzitter Sybrand van Haersma Buma en partijvoorzitter Ruth Peetoom. Verhagen gaat in Elsevier ook in op de manier waarop Jan Peter Bal kenende de ochtend na de val van zijn kabinet met PvdA en Christen- Unie in februari 2010 door het par tijbestuur weer werd aangewezen als nieuwe lijsttrekker voor de Ka merverkiezingen later dat jaar. „De leden hadden het gevoel dat ze geen keuze hadden", zegt Verha gen. „Het partijbestuur wilde dat Balkenende nóg een keer de lijst zou trekken. Het was slikken of stikken." De kandidatuur van Bal kenende 'werd de partij gewoon opgelegd'. Verhagen wil dat in elk geval niet weer. Daarom moeten er interne verkiezingen worden gehouden. Hij wijst erop dat het met de PvdA en de VVD weer goed ging toen zij in 2002 (Wouter Bos) en 2006 (Mark Rutte) de leden een leider lieten kiezen. Het plan van Verhagen voor een lijsttrekkersverkiezing zal aan de orde komen op een CDA-congres op 21 januari, waar ook het Strate gisch Beraad van de partij met voorstellen komt. SL01Q. Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 c.p.r 'ELxcl. réserveringskosten 12,50 per boeking. Let op! Alleen op 5 januari tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5