Veel animo voor discussieavond atletiek 25 Rutten: 'Labyad moet eerst eelt kweken' Casillas voor vierde keer beste doelman Drank blijft Levski Sofia achtervolgen Kofier wint derde wedstrijd Vierschansen FM Sranang verslaat Eteha Koeman geeft de jeugd een kans Boom rijdt liever in Polen dan de Tour donderdag 5 januari 2012 'In het verleden kon ik wedstrijden en toernooien winnen op 80, 90 procent' door Maurice Steketee MIDDELBURG - De discussieavond over de toekomst van de Zeeuwse atletiek op vrijdag 27 januari in het clubgebouw van Dynamica is nage noeg volgeboekt. Binnen een paar dagen hadden zich al tientallen be langstellenden gemeld die aanwe zig willen zijn bij het debat dat de PZC in samenwerking met atletiek vereniging Dynamica houdt. De sportredactie van deze krant heeft acht forumleden geselec teerd die de discussie op gang zul len gaan brengen. Door de grote belangstelling vanuit de Zeeuwse atletiekwereld, onder anderen van bestuursleden van clubs, vrijwilli gers en (oud-)atleten, is er voor ge kozen om ook de mensen in de zaal mee te laten praten. Er wordt gedebatteerd op basis van een aan tal stellingen over verschillende on- MADRID Iker Casillas mag zich voor het vier de jaar op rij de beste doelman ter wereld noemen. De Spaanse keeper van Real Madrid kreeg bij de jaarlijkse verkiezing van de in ternationale federatie van voetbal statistici (IFFHS) veruit de meeste punten: 248. De Duitser Manuel Neuer (Bayern München) eindigde met 130 punten als tweede, Victor Valdes (FC Barcelona) werd derde met 114. Edwin van der Sar eindig de op de tiende plaats. SOFIA Een alcoholverbod voor de selec tiespelers lijkt nog het enige red middel voor het bestuur van voet balclub Levski Sofia. De clublei ding heeft weer een speler moeten schorsen die met drank op aan het verkeer deelnam. Het is middenvel der Marian Ognianov, die onder in vloed van alcohol een aanrijding veroorzaakte. Ognianov is de vijfde speler van Levski die in de afgelo pen twee jaar is betrapt op autorij den in benevelde toestand. INNSBRUCK Skispringer Adreas Kofier heeft gis teren in het Oostenrijkse Inns bruck de derde wedstrijd van de Vierschansentournee gewonnen. De Oostenrijker troefde met spron gen van 127,5 en 131,5 meter zijn fa voriete landgenoot Gregor Schlie- renzauer af. Schlierenzauer leed een dure nederlaag, want de win naar van de eerste twee haltes van de tournee kan fluiten naar de jack pot van 1 miljoen Zwitserse fran ken (823.000 euro). PAPENDRECHT De zaalvoetballers van FM Sranang handhaafden zich op de eerste speeldag na de jaarwisseling op de tweede plaats door in Papendrecht Eteha te verslaan. De middenmoter werd met ruim verschil teruggewe zen: 3-7. De thuisclub deed op zich niet zoveel voor Sranang onder, maar de bezoekers bleken veel doel treffender. Voor Sranang scoorden Ryan de Regt (2x), Jihad Azzagari, Jonathan Constancia, Salim Sandee en Yordi Matondo. ROTTERDAM Trainer Ronald Koeman geeft bij het begin van het nieuwe jaar de aanstormende jeugd bij Feyenoord een kans. Zes jeugdinternationals mogen de komende tijd meetrai- nen met de A-selectie van de Rot terdammers, inclusief de oefensta- ge volgende week in Marbella. De uitverkorenen zijn Anass Achahbar, Matthew Steenvoorden, Tonny Trindade De Vilhena, Elvis Manu, Mats van Huijgevoort en Te rence Kongolo. VLIJMEN Lars Boom heeft de ploegleiding van Rabobank laten weten dat hij er de voorkeur aan geeft niet te starten in de Ronde van Frankrijk. Boom rijdt zich met het oog op de Olympische Spelen liever in vorm in de Ronde van Polen. „Ik zou de Tour best willen rijden maar dan in een vrijbuitersrol", zei de wiel renner van Rabobank gisteren. Dat zit er niet in en daarom gaat hij lie ver in Polen op jacht naar dagsuc cessen. EINDHOVEN - PSV-coach Fred Rut ten is geen voorstander van een overstap van Zakaria Labyad naar een buitenlandse club. „Als voet baller is het beter om eerst wat eelt op de ziel te kweken", zei Rut ten gisteren. „Het proces om aan de top te ko men, gaat gepaard met vallen en opstaan. Labyad heeft een prima ontwikkeling doorgemaakt, maar het zou beter zijn om nog een tijd je in Eindhoven te blijven." Labyad wordt al enige tijd in ver band gebracht met Sporting Lissa bon. Hij zou daar een contract voor vijf jaar kunnen tekenen. Ook PSV deed de Marokkaan een sterk verbeterde, langjarige aanbie- ding. Labyad gaf eerder aan de nieuwe aanbieding onvoldoende te vin den. De club kan zijn contract echter eenzijdig met twee jaar verlengen door een optie te lichten. Op de eerste training van het nieu we jaar ontbraken gisteren bij PSV alleen nog de backs Erik Pieters en Abel Tamata. «■NHHBHf - m foto Jan de Vries/GPD derdelen van de atletiek. De acht forumleden zijn: Anjolie Engels: sterkste Zeeuw se atlete van dit moment. Behaal de diverse Nederlandse titels. Niek Flipse: oud-atleet. Onder andere tienmaal achtereen in fina le NK 800 meter. Vervulde vele (bestuurs)functies in de atletiek. Jan van Laarhoven: oud-atleet. Zit in organisatie Pinkstergala Hulst. Lein Lievense: organisator Kust- marathon Kim Reynierse: (oud-) atleet. Staat hoog genoteerd in vele (Zeeuwse) ranglijsten. Michel Schrier: een van de bes te Zeeuwse lopers van dit moment Erwin Simpelaar: deed op het hoogste niveau aan kogelstoten en discuswerpen Nel Verhoeven: voorzitter van Vereniging Zeeland Atletiek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59