Twijfel over beheer park 30 keer in actie 2o! zeeland Vlissingen schrapt hinderlijke paaltjes 'Graag meer samenwerking tussen bootjesvissers' Veere terug het donker in Krabbenkreek Kees den Hollander Toename van duikongelukken KNRM Veere piekt op een zaterdagmiddag in juni Ms 8 donderdag 5 januari 2012 Binnen tien minuten na een melding moeten we varen. Vooral overdagop werkdagen, is het niet makkelijk om voldoende mensen te hebben die beschik baar zijn om een reddingboot te bemannen. Zeker niet in Veere waar maar maar weinig werkgelegenheid is." De reddingboot Oranje van station Veere kwam in 2011 30 maal in actie. In 2010 en 2009 ging het om 57 en 44 oproepen voor hulp aan vooral on fortuinlijke watersporters. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Voormalig be heerder René Stokx van chalet park De Krabbenkreek in Sint-An- naland weet niet of hij in de toe komst zijn oude taak weer wil op pakken, ook al krijgt hij later deze maand gelijk van de rechter. „Er is veel gebeurd." Stokx ligt in conflict met de vereni ging van eigenaren (WE) van het chaletpark. Die zegde hem begin 2010 de wacht aan als beheerder. Volgens de WE valt met Stokx niet samen te werken, onder meer omdat hij onbeschoft zou zijn. Vol gens de voormalig beheerder valt dat allemaal erg mee. Hij vocht zijn ontslag aan bij de rechter in Middelburg. Die heeft na meer dan anderhalfjaar nog steeds geen finaal besluit genomen. In oktober 2010 heeft de rechter in kort geding al wel bepaald dat Stokx - in afwachting van het defi nitieve oordeel - zijn werkzaamhe den als beheerder moest staken. Dat heeft hij uiteindelijk gedaan. Hij woont echter nog wel op het park, samen met vrouw en kinde ren. Ook runt hij nog gewoon het horecagedeelte op De Krabben kreek. Daarover heeft de WE im mers niet te vertellen. Stokx zegt zo onderhand wel eens te willen weten waar hij aan toe is. In december zou de rechter uit spraak doen, maar dat werd uitge steld. Het finale oordeel zal nu eind januari vallen. Wat de uitslag ook wordt, Stokx en zijn gezin wil len in de toekomst niet meer op het park wonen. Daarvoor is de sfeer volgens hem te veel verziekt. De horeca wil hij wel blijven doen. Ook het beheer wil hij waar schijnlijk wel weer op zich nemen bij een gunstige uitslag. „Maar of ik het zelf ga doen, weet ik niet", aldus Stokx. „Er is tenslotte veel ge beurd. Ik kan ook een mannetje in zetten om het beheer te doen." Ander van Rooijen van Reddingstation Westka- pelle heeft een grote wens: een betere sa menwerking tussen de bootjesvis sers. Hij maakt het namelijk gere geld mee dat zo'n recreant na het vissen bij een wrak door materiaal- pech zijn motor niet meer aan de praat krijgt. Collega-vissers nemen in de praktijk maar zelden een der- door Maurits Sep VLISSINGEN - Fietsers in Vlissingen worden toch verlost van een aan tal hinderlijke paaltjes. Dat ge beurt vanwege een stijging van het aantal valpartijen en botsingen en na klachten van de Fietersbond over de veiligheid op fietspaden. De Fietsersbond trok vorig jaar na drukkelijk aan de bel bij de ge meente. De Lokale Partij Vlissin gen drong er bij wethouder Rob van Dooren van verkeer op aan om maatregelen te nemen. Van Dooren zei toen dat hij de klachten wel begreep, maar toch niet zomaar paaltjes zou gaan weg gelijk pechgeval op sleeptouw. Zo doende moeten de vissers de hulp van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij inroepen om toch aan wal te kunnen gera ken. Van Rooijen hoopt dan ook dat die vissers wat collegialer- met el kaar omgaan zodat de vrijwilligers van de KNRM minder vaak moet uitrukken. Van Rooijen constateert ook dat er momenteel wat minder onder houd wordt gepleegd aan vissers bootjes en pleziervaartuigen. Waardoor het reddingstation wat vaker in actie moet komen in ver band met mechanische defecten aan motoren en materiaal. Hij denkt dat de economische crisis daar toch iets mee van doen heeft. Een andere verklaring kan de halen. Die hebben een belangrijke functie, juist voor de veiligheid van de fietsers, benadrukte hij. „Ze staan soms behoorlijk in de weg, maar dat is ook de bedoeling. Zo wordt voorkomen dat auto's een fietspad gebruiken als sluip weg", legde de wethouder uit. Wel beloofde Van Dooren nog eens naar een aantal knelpunten te kijken. Mogelijk is verbetering op sommige plekken toch moge lijk, opperde hij. En dat blijkt het geval te zijn. Uit een onderzoek komt naar voren dat op sommige punten inderdaad paaltjes en hekken weggehaald kunnen worden. DOMBURG - Het wordt weer donkerder, in de gemeente Veere. De schijn werpers op gebouwen, zoals in Serooskerke (foto), blijven 's ochtends uit, en branden 's avonds nog maar tot negen uur. Alleen op vrijdag en zater dag blijven ze tot elf uur aan. Er komt ook LED-verlichting in, te beginnen bij de kerk in Capinge. Ook dat spaart stroom. foto Ruben Oreel woordvoerder van het Westkapel- se reddingstation daar niet voor ge ven. Hij merkt ook geregeld dat zeilers onvoldoende brandstof meene men zodat ze bij materiaalpech niet in staat zijn op kracht van de hulpmotor een veilige haven te be reiken. „Een betere voorbereiding voor er wordt vertrokken is dan ook zeer wenselijk." HANSWEERT - De vrijwilligers van de KNRM in Hansweert zien het aantal duikongelukken in de Oos- terschelde toenemen. In 2011 moest de reddingsboot drie of vier keer uitrukken voor duikers die in de problemen waren geraakt. De noodzaak voor een tweede, kleinere reddingsboot aan de bin nenkant van het kanaal bij Hans- weert neemt daardoor toe. Dat zegt schipper Jaco van de Plasse. De oostkant van de Oosterschelde is nu nog een grijze vlek voor de KNRM, terwijl er bij Kattendijke, Wemeldinge, Yerseke en Goris- hoek steeds meer gedoken wordt. „De duiksport wordt groter en dus neemt het aantal ongelukken nave nant toe", aldus Van de Plasse. De post Veere van de KNRM houdt niet alleen bij hoeveel hulpverleningsac ties ze uitvoert, maar ook wanneer en onder welke omstandigheden. De meeste kans op actie is er op een zaterdagmiddag in juni bij zuidwestenwind, kracht 4. De inzet van de KNRM Veere per dag van de weekin 2011 Aantal hulpverleningen per jaar zondag dinsdag RolantQuistj foto KNRM bron: KNRM Veere Aantal hulpverleningen per maand in 2011 Hulpverleningen van de KNRM Veere naar windkracht in 2011 windkracht 5 windkracht 2 windkracht 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56