Krijgen de buren hulp? 181 zeeland Verdachte wietkwekerij Westkapelle vrijgelaten Bibliotheek Haamstede sluit voor verbouwing SCP ondervraagt Schouwen-Duivelanders Verbinding donderdag 5 januari 2012 door Ton van den Nouweland Zou u de plantjes van de buren water geven als zij op vakantie gaan? Doet u vrijwilli gerswerk voor vereni ging of kerk? Bent u tevreden over het gemeentebestuur? Duizend in woners van Schouwen-Duiveland krijgen deze week een formulier met dergelijke vragen in de brie venbus. De uitkomsten van deze enquête worden aan het eind van de zo mer bekend gemaakt. Bij het be kend worden van dit onderzoek, eind november, werd nog uitge gaan van presentatie aan het eind van het jaar. Het onderzoek is het initiatief van het ministerie van Binnenlandse Zaken en het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP). De instanties willen weten weten in welke mate burgers betrokken zijn bij hun sa menleving. Het onderzoek bestaat uit drie de len. De uitvoerder, het SCP, is in middels klaar met een schets van de huidige situatie op Schou wen-Duiveland. Die schets is ge maakt op basis van gesprekken met het gemeentebestuur en ande ren die op de hoogte zijn van het sociale leven op het eiland. Deel twee bestaat uit de opiniepeiling in zestig tot zeventig vragen. In het derde deel voert het CBS ge sprekken met een tiental inwo ners, die door de gemeente inmid dels zijn ingelicht. „We zullen de ze maand, mogelijk al volgende week, beginnen met de inter views", vertelt Pepijn van Houwe- lingen van het SCP. Schouwen-Duiveland is één van de vijf gemeenten waarin het on derzoek wordt gehouden. Voor on ze regio is gekozen omdat de bevol king hier krimpt. Zeist, Berkei land, Emmen en Binnen-Maas zijn de andere gemeenten. Een andere reden om voor Schou wen-Duiveland te kiezen, is het project Hart van Leefbaarheid dat hier al enkele jaren loopt. In dit project bedenken inwoners activi teiten die de saamhorigheid in stad en dorp bevorderen. Niet alleen ministerie en het SCP gaan aan de slag met de uitkom sten van het onderzoek; ook de ge meente gebruikt ze. Ze worden be trokken in de strategische visie Tij van de Toekomst. Door de deelna me mag Schouwen-Duiveland ook meedoen aan een landelijk kennis netwerk over leefbaarheid. De Noordzeestranden en Grevelingenzijde van de Brouwersdam zijn van elkaar gescheiden door de rijksweg N5 7. Via een loop brug kunnen toeristen oversteken. In het stedenbouwkundig plan van student Robbert van Westen komt er een centrumge bouw, waarvoor de oversteek aantrekkelijker wordt WESTKAPELLE - De 2i-jarige man uit Bergen op Zoom die was aange houden in verband met de ontdek king van een wietkwekerij in West kapelle, is weer vrijgelaten. De man is door de politie uitge breid verhoord maar mocht in af wachting van het verdere onder zoek naar huis. De Bergenaar werd maandag door de politie aangehouden nadat in een loods aan de Achillesweg in Westkapelle een wietkwekerij was ontdekt. De man huurde de Westkappelse loods. De wietkwekerij kon worden ge vonden doordat in de loods brand was uitgebroken. Toen het vuur was geblust en brandweer en politie een kijkje binnen konden nemen, werd zicht baar dat in het rechter deel van de loods een verdieping was gemaakt waar wiet gekweekt werd. Uit onderzoek door de technische recherche is gebleken dat de brand is ontstaan door kortsluiting. Robbert van Westen bovenop de Brouwersdam. Hij studeert deze maand af aan de TU Delft, foto Dirk-Jan Cjeltema Nieuw plan Brouwersdam HUIDIGE SITUATIE MEEST GELEZEN 1. College velt oordeel Havenplein 2. Schouwse schildpad volgen (foto) 3. Asbest in afgebrand schooltje UW MENING Schouwen-Duiveland is toe aan een links blok. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto De standplaats voor de Bibliobus is de Julianalaan. De Bibliobus rijdt voor het laatst op vrijdag 27 april. Gedurende de sluitingsperio de is het voor de klanten ook al tijd mogelijk gebruik te maken van de bibliotheek in Zierikzee. De Dorpsraad hoopt dat de ver bouwing voor 1 mei geklaard is, want dan begint het zomerseizoen weer. Vanaf 1 mei is de bibliotheek volle dig ingericht. Na de sluitingsperio de kunnen de boeken boetevrij in geleverd worden, gedurende de he le maand mei in Burgh-Haamste- de. Ook via de website kan materi aal gereserveerd, verlengd en beke ken worden. De verbouwing is noodzakelijk om ruimte te maken voor kinderopvang. door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - De biblio theek van Burgh-Haamstede is vanaf maandag 9 januari 2012 tijde lijk gesloten in verband met een grootscheepse verbouwing van Dorpshuis De Schutse. Bij wijze van uitzondering wor den tijdens deze verbouwing de boeken voor zes weken uitgeleend. Voordat de bibliotheek dicht gaat is het mogelijk een onbeperkt aan tal boeken te lenen in Burgh-Haamstede. Als alternatief komt de Bibliobus vanaf vrijdag 13 januari voor twee uur per week van 18.30-20.30 uur naar Burgh-Haamstede. deze tij den komen overeen met de huidi- De leestafel in de bibliotheek van Haamstede, archieffoto Dirk-Jan Gjeltema ge avondopstelling op de vrijdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54