Beleid wonen Schouwen onder loep Asbest in deels afgebrand schooltje Kreeftenspektakel op 29 maart in Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND almanak Stoppen Gemeente analyseert markt BijzOtldere dwaalgast DONDERDAG 5 januari 2012 17 door Piet KBeemans ZIERIKZEE - Nog deze maand maakt de gemeente Schou- wen-Duiveland een begin met het opstellen van een beleidsplan 'wo nen'. Basis is de uit 2006 dateren de woonmilieuvisie en de bijbeho rende notitie starterswoningen. Hard nodig volgens wethouder volkshuisvesting Wim Stouten. De afgelopen jaren is er, stelt Stou ten, veel veranderd op de woning markt. De bevolking vergrijstjón geren trekken weg (ontgroening) en getuige de jongste cijfers loopt het inwoneraantal van Schou- wen-Duiveland langzaam maar ze ker terug. Dat alles noopt tot het herijken van eerdergenoemde woonmilieuvisie. Stouten; „Wat wij willen weten is hoeveel wonin gen we in de toekomst moeten gaan bouwen en wat voor soort woningen dat dan moeten zijn. Om daar achter te komen wil de gemeente allereerst de woonmi lieuvisie en de notitie starterswo ningen tegen het licht houden. Vervolgens wordt een brede werk conferentie belegd tijdens welke al lerlei instanties en belangenorgani saties op het gebied van woning bouw en volkshuisvesting hun licht over de materie laten schij nen. De uitkomsten van die confe rentie moeten in combinatie met de evaluatie van woonmilieuvisie en notitie starterswoningen bouw stenen leveren voor het nieuwe be leidsplan. Het is de bedoeling dat het nieuwe beleidsplan in het vier de kwartaal van dit jaar door de Schouwen-Duivelandse gemeente raad wordt vastgesteld. De noodzaak om te komen tot een actueel beleidsplan met betrek king tot wonen werd eerder al in gezien, maar de gemeente heeft er voor gekozen eerst met een strate gische toekomstvisie voor Schou- wen-Duiveland te komen en daar na pas echt werk te maken van een nieuw beleidsplan wonen. Op het gebied van bouwen en volkshuisvesting werkt de gemeen te nauw samen met woningbouw vereniging Zeeuwland. Die samen werking werd in 2006 vastgelegd in een zogeheten prestatieovereen komst waarin onderlinge afspra ken óp het gebied van bouwen en wonen opgetekend. Tot nu toe is de overeenkomst steeds met een jaar verlengd. Als het nieuwe be leidsplan er is en Zeeuwland een nieuw ondernemingsplan heeft komt er een nieuwe meerjarige prestatieovereenkomst. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - In het tijdens oudejaarsnacht deels afgebrande schooltje aan de Bernhardstraat in Burgh-Haamstede - de voormalige dependance van OBS De Kirre- weie - is asbest aangetroffen. Dat is uit onderzoek gebleken. Volgens brandweercommandant Dirk-Jan Bestman is et echter geen sprake van een gevaarlijke situatie. Het gaat volgens hem onder meer om een brandwerende deur bij de CV-ruimte in het schoolgebouw. „En dat is in een deel van de school dat niet bij de brand betrok ken is geweest", aldus Bestman. Er is volgens de brandweercomman dant bij de brand dan ook geen as best vrijgekomen. Bestman voegt er wel aan toe dat voor het ge Tip? redactie@pzc.nl bouw gesloopt kan en mag wor den eerst door een gespecialiseerd bedrijf het asbest weg moet wor den gehaald. Om elk risico te vermijden is het gebied rond het oude schooltje af gezet met hekwerken en is ter waarschuwing een afzetlint met daarop de tekst 'asbest' geplaatst. Wanneer het asbest verwijderd wordt is nog niet bekènd. PZC zoekt mensen die op 1 januari willen stoppen met roken, luidde de oproep die wij eind 2011 plaatsten. Daarop werd vooral gereageerd door mensen die trots meldden al geruime tijd van de stinkstokjes af te zijn. We hadden de hoop op een geschikte kandidaat al opgegeven, toen op Oudejaarsdag een man mailde op precies 1-1-2012 te willen stoppen. Die dag, om 16 uur, informeerden we belangstellend hoe het hem verging. Slecht, was het antwoord. Direct na 12 uur had hij alweer een peuk opge stoken. En daarna nog een. En nog een. Toen het laatste restje shag op was, had hij nieuwe gekocht. „Mis schien ben ik niet de beste kandi daat", opperde hij. Wij konden het slechts beamen. ZIERIKZEE - De opening van het kreeftenseizoen in Zierikzee vindt dit jaar plaats op donderdag 29 maart. De eerste kreeft gaat dan naar een staatssecretaris, niet zijnde land- bouwsecretaris Henk Bleker. Wie er dan wel komt is nog niet beves tigd. Daarom geeft organisator Balthasar Roessingh de naam pas later vrij. Wel bevestigd is de komst van de ambassadeurs van zes Europese landen. Dinsdag 10 januari, tijdens de hore ca vakbeurs in de Rai, wordt de kreeftenwijn 2012 gekozen. In te genstelling tot voorafgaande, jaren wordt de naam van de wijn met een bekend gemaakt. Het kreeften seizoen duurt tot 15 juli. BURGH-HAAMSTEDE - Een bijzondere vogel is neergestre ken bij Burgh-Haamstede. Het is een kraanvogel. Zeer waarschijnlijk betreft het een dwaalgast. Kraanvogels zien Nederland meestal alleen vanuit de lucht, tijdens de trek. Dat gebeurt in het vroege voorjaar of het late najaar. De vogels gaan in het voorjaar richting hun broedge bied in Noord en Oost-Europa. Daar, in de natte graslan den en op de hoogveenmoerassen voelt de vogel zich thuis. In het najaar, als de winter in het noorden invalt, gaat de vogel naar Zuid-Europa en Noord-Afrika. Een enkele keer stopt de kraanvogel tijdens de trek in Nederland; niet in onze streek, maar in het oosten van het land. De vogel rust dan hooguit een dag om daarna verder te vliegen naar het zuiden. Deze kraanvogel bivakkeert al een week of twee aan de voet van de Oosterschelde. Daar ligt een klein veldje met maïs waar het dier regelmatig te vinden is. De kraanvogel leek eerst gewond aan zijn poot/mis schien dat dat de reden is dat het dier hier neergestre ken is. Nu vertoont de kraanvogel geen uiterlijke ken merken meer van zwakte of mankheid en lijkt het dier zich prima te vermaken in de voedselrijke polder bij Westenschouwen. foto Maarten Sluijter Brouwersdam is na 40 jaar toe aan opknapbeurt -|g

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53