ïheden uit I ii Welke sporen draagt de oude bank met zich mee? in Het Museon Den Haag donderdag 5 januari 2012 etalage Een bank van hergebruikt hout. Eric Rotte maakt van oude materialen nieuwe meubels. De grondstoffen voor zijn creaties komen overal vandaan. Voornamelijk van Walcheren, ge tocht van of aangeleverd door mensen die aan het verbouwen zijn, of aan het opruimen. Sommige materialen komen ook uit fabrieken of zijn oude machi nes. Een enkele keer haalt Rotte spullen uit het buitenland. De bank die te zien is op de foto hierboven, is ook gemaakt van oud hout. De balken dragen de sporen uit het verleden met zich mee. De vraag is: weet u waar het hout van deze bank vroeger voor diende? Wie goed gokt, wint een waarde bon van 50 euro, te besteden bij Warstaal. Inzendingen kunnen worden gemaild naar info@warstaal.nl. De winnaar van de prijsvraag van vorige week, is Christianne Kouij- zer-Lauwers uit Hulst. Zij wist de juiste prijs van het duurste pakket vuurpijlen dat bij feestwinkel Par ty Max in Hulst te koop is, name lijk 79,95 euro. is, moet nog blijken. Je hebt vijf jaar nodig om een nieuwe zaak goed op te zetten." Hij neemt er de tijd voor. „Ik wil dit graag doen, ik heb er schik in." Warstaal. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 17.30 uur, zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Schuitvlotstraat 6, Grijpskerke. Telefoon: 06-51424718 E-mail: info@warstaal.nl Internet: www.warstaal.nl Atelier Warstaal De Mooiste Dingen Schuitvlotstraat 6 De oude klok aan de straatzijde markeert Eric Rotte's winkel. grandioze landschappen in al hun prachtige grandeur. Hij publiceer de talrijke boeken en staat bekend om zijn fotografie workshops. Zijn laatste publicatie is te bewonderen in het fotoboek ON LOCATION uitgegeven door National Geograp hic. In dit boek neemt hij de lezer mee op een adembenemende reis naar Duitsland, Oostenrijk, Zwit serland en Peru. Marsel van Oosten is dit jaar prijs winnaar in de Wildlife Photograp her of the Year Competition' met zijn foto Aloba bij maanlicht. Rei zen naar dit gebied is lastig vanwe ge de politieke onrust en snelweg piraterij, maar Van Oostenl reed drie dagen lang door Tsjaad om er te komen. Hij fotografeerde de rotsark 's nachts om 'een gevoel van ontzag en verwondering' te weeg te brengen,' met voldoende maanlicht voor belichting maar ook weer niet teveel waardoor de sterren onzichtbaar zouden wor den. „Door het maanlicht en de sterren zag de plek er bijna boven aards uit", vertelt Van Oosten. Sa men met Ritschel geeft hij een im pressie van zijn werk. De middag wordt afgesloten met een korte breedbeeld natuurfoto grafiepresentatie van Peter Muller. Op zondag 19 februari wordt het panel met Muller en Van Berge He negouwen aangevuld met de na- tuurfotografen Andrew George en National Geographic fotograaf Ga- briela Staebler. Voor de bijeenkomst van 15 januari kan t/m 8 januari werk worden ingezonden naar: info@museon.nl Zugspitze in Duitsland. foto Bernd Ritschel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47