'Zo'n beeld in Carré voelt als erk 2 luit selectie agenda donderdag 5 januari 2012 Conny Who? Anne van Rijn brengt onder de titel Conny Who? een voorstel ling over het leven en werken van Conny Stuart. Zij was een van Neerlands eerste vrouwelij ke cabaretières die 'dol' haar gang ging in de jaren 50. Met liedjes, slapstick monologen. Vrijdag 6 januari, De Meiboom, Krabbendijke, 20.00 uur. Muziek in Ter Reede Streekimpressies is het thema van de muziekavond in Ter Ree de. Zeeuwse zeestraal, Windstil, Eb, Vloed en Storm, De Zee hond en Dé bruine vinvis zijn onderdelen van het programma. Ook zijn er open improvisaties. Sylvia Tuinder bespeelt de pia no Zaterdag 7 januari, Ter Reede, Vlissingen, 19.30 uur. Elske DeWall Elske DeWall is met haar hech te band in staat te 'rocken' en ze kan het publiek met haar bijzon dere stem figuurlijk bij de strot grijpen. Vorig jaar bracht zij haar debuutalbum Balloon over Paris uit. Nu brengt zij het con cert Chasing the Impossible. Zaterdag 7 jan., Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboorri@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl door Jos Bloemkolk (GPD) Comédienne Tineke Schouten trekt al der tig jaar volle zalen. Volgende maand en in maart staat ze met haar twintigste programma LOL inclusive in Carré, maar morgen avond al treedt zij op in het Scheldetheater in Terneuzen. In Carré is kort geleden een beeld van haar onthuld. „Ik ben, bij Gods gratie zeg ik altijd, dertig jaar bezig met optreden en nieuwe shows verzinnen. Dat is keihard werken. Zo'n beeld voelt dan toch wel als een terechte erkenning. Ik houd van Carré, hoewel het Nieu we Luxor en het Beatrix Theater ook leuk zijn. Allemaal grote bak ken. Het publiek komt dan van heinde en verre, en je krijgt van die dikke lachgolven. In Carré rolt het van de balkons. De mensen zijn in zo'n theater echt een avond uit. Ik sta daar voor het publiek, de historie van Carré zegt me wat minder. Dat je misschien in dezelf de spiegel kijkt als Toon Her mans... Daar ben ik te nuchter voor. In het vroegere DeLaMar Theater had ik het zo'n 25 jaar gele den wel. Dat was heel petieterig met maar twee of drie kleedkamer tjes. Dan wist je: in dat kamertje heeft Sonneveld gezeten. „Aan deze show heb ik, zoals al tijd, twee maanden geschreven. Ie maakt eerst een titel: LOL inclusive. Ik hoorde dat overal om me heen all inclusive dit, all inclusive dat LOL is een internetuitdrukking: Laughing Out Loud. Daar kun je heel veel aan ophangen. Ik kom op in een klein vliegtuigje, een Pi- percuppie, een soort eitje. Ik kruip daaruit en ik zeg: 'Ik ben veilig ge land, de reis kan beginnen.' Daar gaat het over: waar ben je terecht gekomen, op één van de polen, in de Sahel of in het vijfsterrenresort Nederland? Mijn show is niet al leen maar lol. Ik word zelf het ge lukkigst van de wat minder vette grappen. En ik wil de mensen ook een spiegeltje voorhouden. „Ik heb het talent van de familie van vaderskant en het doorzet tingsvermogen van mijn moeder. Mijn vader had een supermarkt in Utrecht, Zuilen' dag en nacht wer ken, altijd maar sjouwen. Artiest worden was gewoon geen onder werp. Ik speelde een beetje gitaar. Prima, maar wel je school afma ken. Ik kreeg mijn eerste gitaartje toen ik acht was. Ik werd op een zaterdagavond uit bed gehaald voor een show van Rudi Carrell met zangeres Esther Ofarim. Zij was een zeemeermin en ik herin ner me nog dat ze omlaag keek en met dat zware accent zei: 'O, een ladder'. Ze speelde gitaar. Ik zag haar, ik zag dat felle licht en dacht: dat wil ik ook! Ik vroeg meteen een gitaar. Mijn vader dacht: ik PODIUM VRIJDAG 6 JANUARI Krabbendijke Anne van Rijn met 'Conny Who?' (mu zikaal cabaret). De Meiboom, 20.00 uur. Entree 17 euro. Middelburg De Voortzetting presenteert een voor stelling waarin Frans Strijards het vak to neelspelen en zijn werkwijze doorlicht o.a. aan de hand van het werk van Hen drik Ibsen. 'Meer dan planken en wat hartstocht' (de Ibsen-versie) wordt ge speeld door Iris van Geffen, Jurre Schreu- der, Kim Pieters, Niels Horeman. Stadsschouwburg, 20.00 uur Terneuzen Tineke Schouten. LOL Inclusive. Scheldetheater, 20.00 uur Benefietjazzconcert met Philip Catheri ne op de gitaar, Benjamin Herman op de altsax, Joris Roelofs op altsax en klarinet ten, Jan Menu op baritonsax, Jasper Sof- fers op de piano, Clemens van der Feen speelt bas en Hans van Oosterhout drums. Porgy en Bess, 20.00 uur Tholen De Zeeuwse cabaretière Katinka Pol derman met 'Polderman tuigt af. Meulvliet, 20.15 uur ZATERDAG 7 JANUARI Goes De Zeeuwse cabaretière Katinka Pol derman met 'Polderman tuigt af. Uitverkocht De Mythe, 20.00 uur Optreden The Ploctones feat. Andreas Schaerer. 't Beest, 20.30 uur Middelburg 'Chasing the impossible', theatercon cert van Elske DeWall. Stadsschouwburg, 20.00 uur Terneuzen Jeans 21. Grown up! Scheldetheater, 20.00 uur Concert Monsters of Pop (met leden van After Forever en Ayreon) en Prinz Klauz. De Pit, 21.00 uur Vlissingen Nieuwjaarsconcert Harmonieorkest Ons Genoegen m.m.v. Popkoor Flash back. St. Jacobskerk, 19.30 uur Pianoconcert door Sylvia Hinder. Toe gang gratis, 't Speelhuus Ter Reede, 19.30 uur. Westdorpe Eerste voorronde Steenworp. Chillsoos, 20.00 uur Zierikzee Nieuwjaarsparty Bad Hair Day. Brogum ZONDAG 8 JANUARI Middelburg Openbare repetitie nieuwjaarsconcert Het Zeeuws Orkest. Zeeuwse Concertzaal, 14.00 uur 'Spangas Live!', familiemusical (9+). Stadsschouwburg, 15.00 en 19.00 uur Oostburg Nieuwjaarsconcert Big Swing„Band o.l.v. Jacky Eddyn. Ledeltheater, 15.00 uur Terneuzen Open Haard concert door het Hexa gon Ensemble. Aansluitend buffet en con cert van violist Mathieu van Bellen en pia nist Jaap Kooi. Benefietconcert voor Por gy èn Bess. Porgy en Bess, 15.00 uur Muis en Leeuw met 'Dromen mag!' Scheldetheater, 20.00 uur Comédienne Tineke Schouten trekt al dertig jaar volle zalen. Vrijdag staat zij in het Scheldetheater in Terneuzen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38