HW'24 wacht een grote uitdaging Zelf VERHOOGDE KANS OP TROMBOSE? 29 meet Einde bestuurscrisis bij voetbalclub uit Hulst lijkt in zicht weken donderdag 5 januari 2012 door René van Stee HULST - De bestuurscrisis bij HW'24 behoort volgende week donderdag vermoedelijk tot het verleden. De leden kunnen zich tij dens een buitengewone algemene ledenvergadering uitspreken over de installatie van een nieuw waar nemend bestuur. De nieuwe ploeg zal onder leiding staan van John van der Hoeven. Hij was tussen november 2010 en augustus 2011 reeds preses van de Hulster voet balclub. Van der Hoeven trad af vanwege onenigheid binnen het toenmalige bestuur over een omstreden reor ganisatieplan, aan de hand waar van een plattere (modernere) orga nisatiestructuur bij HW'24 zou worden geïntroduceerd. Hij werd opgevolgd door zijn voorganger Gerard van de Voorde. Die stapte tijdens de ledenvergadering van 24 november vorig jaar samen met het voltallige bestuur op, inclusief de verantwoordelijken voor de jeugd onder leiding van Gerard Minck. Wederom lag gedoe rond het reorganisatieplan hieraan ten grondslag. Van de Voorde en de zijnen voel den zich onder druk gezet door de zogeheten reorganisatiecommissie. Die wilde een oordeel over haar werk. Voor het bestuur was dit een brug te ver, omdat het docu ment in haar visie nog lang niet af was en het niet aan behandeling in de algemene ledenvergadering toe was. Het voorgestelde reorgani satieplan zou in de visie van het oude bestuur slechts een samen raapsel zijn van het beste van ande re verenigingen. Bovendien zou het nooit getoetst zijn op de toe pasbaarheid binnen HW'24. Ook zou er nooit met betrokkenen zijn gesproken over het laten vervallen van bestuursfuncties, onder wie die van de accommodatie- en de kantinebeheerder, respectievelijk Johnny Meeusen en Waker van Overmeire, waardoor de indruk ontstond dat er op de man werd gespeeld. Van der Hoeven ontkent dit laat ste ten stelligste. „De kern van het reorganisatieplan is om een organi satie neer te zetten die klaar is voor de toekomst. Met een duide lijke afbakening van functies en een maximum aan transparantie. Ook willen we de organisatorische scheiding tussen de senioren en de jeugd opheffen. En dit met als achterliggende gedachte dat ieder een zijn of haar prioriteiten bij de héle vereniging legt." Van der Hoeven, tevens lid van de reorganisatiecommissie, had niet voorzien dat het bestuur er op 24 november definitief de stekker uit zou trekken. „Zoals al eerder ge zegd was het onze intentie om het Ook de supporters van HW'24 hopen dat er snel een einde komt aan de bestuurscrisis. foto Mark Neelemans huidige bestuur te laten zitten tot er een nieuwe ledenvergadering zou worden uitgeschreven. Daarna zou er een nieuwe - of misschien wel oude - ploeg mensen aantre den die onder meer uitvoering zou geven aan de uitgangspunten van de nieuwe organisatiestruc tuur." Volgens Van der Hoeven treedt er een - indien alles verloopt zoals hij hoopt - een tijdelijk bestuur aan, omdat de nieuwe beoogde ploeg nog geen enkel mandaat van de leden heeft. „Pas als dat wordt verkregen, kan de stap worden ge zet naar een nieuwe definitief be stuur. En dat hoeven niet per se de- zelfdè mensen te zijn. Iedereen die zijn steentje wil en kan bijdragen is welkom." Het inmiddels beruchte reorganisa tieplan zal na de installatie van het nieuwe interim-bestuur nog niet in werking treden. Wel wordt de leden gevraagd om in te stemmen met een aanpassing van de vereni gingsstatuten. Gerard van de Voor de ziet alles met lede ogen aan. Hij had geen behoefte om uitgebreid te reageren. De erevoorzitter van HW'24 ontkende echter niet dat hij de indruk heeft dat hij en zijn medebestuursleden het slachtoffer zijn geworden van een ordinaire coup. De eveneens opgestapte oud-secretaris Jos de Dijcker is de zelfde mening toegedaan. Hij wenst niet na te trappen. „Daar ben ik te veel H W'er voor. Ik hou van die club. En ik blijf een betrok ken lid. Maar niet meer in een be stuursfunctie. Die deur is defini tief dichtgeslagen." De Dijcker, in totaal twintig jaar bestuurslid waarvan vijftien jaar als secretaris, heeft volop twijfels. Vooral ten aanzien van het beheer en het onderhoud van de accom modatie, omdat enkele tientallen vrijwilligers er in het kielzog van het teruggetreden bestuur het bijl tje bij hebben neergegooid. De Dijcker: „Ik hoop dat de nieuwe mensen er net zo veel energie en tijd in willen steken als het oude bestuur heeft gedaan. In die perio de is HW'24 van een club met ho ge schulden getransformeerd in een financieel gezonde vereniging en met een accommodatie die klinkt als een klok. Ook op spor tief vlak hebben wij het aardig op de rails gekregen." Van der Hoeven ontkent niet dat er enorm veel afkomt op het 'nieu we HW'24'. Hij gaat die uitdaging niet uit de weg. „Als ik en de ande re mensen die er de schouders on der willen zetten er niet in zouden geloven, zouden we hier absoluut niet aan begonnen zijn." @9 ZELF METEN IS HEEL MAKKELIJK. www.zelfmeetweken.nl ZELF METEN KAN OVERAL EN OP ELK MOMENT. ZELF METEN ZIT IN HET BASISPAKKET VAN UW ZORGVERZEKERAAR. Overweeg dan om zelf uw stollingswaarde te meten! Als u een verhoogde kans heeft op trombose kan dit een behoorlijke invloed hebben op uw leven. Door zelf te meten hoeft u niet langer naar de prikpost van de trombosedienst maar kunt u overal en op elk moment zelf uw stollingswaarde (INR) meten. Met één prikje in uw vinger kunt u zelf uw INR bepalen, ledereen kan zelf meten, het is heel eenvoudig. U heeft het zo in de vingers. Uw trombosedienst helpt u bij het overstappen door u te trainen in het zelf meten. Ook na de training kunt u met vragen natuurlijk altijd op uw trombosedienst blijven rekenen. MARIANNE (57 JAAR): 7k meet sinds kort zelf mijn stollingswaarde en dat kan ik doen wanneer mij dat het beste uitkomt. Daardoor voel ik me veel minder patiënt. Het zit zelfs in het basispakket van mijn zorgverzekeraar." De kans is groot dat zelf meten ook iets voor u is. Vraag uw eigen trombosedienst naar de mogelijkheden.Tijdens de Zelfmeetweken vertellen de medewerkers van de trombosedienst u er graag meer over De Zelfmeetweken zijn een initiatief van Roche Diagnostics.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29