zeeland 119 30 keer in actie Minder schade door vuurwerk op Bevelanden en Tholen 'Graag meer samenwerking tussen bootjesvissers' 20% TOT 70% KORTING OP DE WINTERCOLLECTIE! Ander van Rooijen Half miljoen euro voor Roosjesweg en Singel Snertwandeltocht beleeft 36e editie Doktersechtpaar neemt afscheid Nominatie voor Bevelandse fotografen Veere houdt rekening met korting driekwart miljoen op rijksbijdrage KNRM Veere piekt op een zaterdagmiddag in juni donderdag 5 januari 2012 g B SBR8HB BORR uil iniiiiwniiiiiiniiiiiiri De reddingboot Oranje van station Veere kwam in 2011 30 maal in actie. In 2010 en 2009 ging het om 57 en 44 oproepen voor hulp aan vooral onfortuinlijke watersporters. Als de wind wegvalt moeten we regelmatig jachtjes opslepen omdat pleziervaarders onvoldoende brandstof aan boord hebben om op eigen kracht een haven te bereiken. Ze merken dan dat ze niet goed voorbereid zijn." Ander van Rooijen van Reddingstation Westka- pelle heeft een grote wens: een betere sa menwerking tussen de bootjesvis sers. Hij maakt het namelijk geregeld mee dat zo'n bootjesvisser na het vissen bij een wrak door materiaal- pech zijn motor niet kan starten. Collega-vissers nemen echter maar zelden een dergelijk pechge- val op sleeptouw zodat zulle vis sers de hulp van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschap pij moeten inroepen om toch aan wal te geraken. Van Rooijen hoopt dan ook dat die vissers wat collegialer met el kaar omgaan zodat de vrijwilligers van de KNRM minder vaak moet uitrukken. Van Rooijen constateert ook dat er momenteel wat minder onder houd wordt gepleegd aan vissers bootjes en pleziervaartuigen. Waardoor het reddingstation wat vaker in actie moet komen in ver band met mechanische defecten aan motoren en materiaal. Hij denkt dat de economische crisis daar toch iets mee van doen heeft. Een andere verklaring kan de door Luc Oggel en Rob Paardekam GOES - Op de Bevelanden en Tho len is tijdens de afgelopen jaarwis seling minder vuurwerkschade aangericht dan vorig jaar. In de gemeente Goes komt het schadebedrag uit op 27.900 euro 1300 euro minder dan vorig jaar. Bij het schadebedragbedrag zijn de manuren om de schade te herstel len niet meegerekend, dus die ko men er nog bij. Met name afval bakken moesten het in Goes ont gelden, in totaal 52 stuks in ver schillende prijsklassen, waaronder een ondergrondse in Wolphaarts- dijk. Verder moesten er twee bus hokjes en vijftien verkeersborden aan geloven. In Reimerswaal is dit jaar voor tienduizend euro schade aange richt, meldde burgemeester Jan Huisman tijdens de nieuwjaarsre ceptie. Dat is 3000 minder dan tij dens de vorige jaarwisseling, exclu sief manuren. Ook in Tholen valt de schade rela tief mee. Vorig jaar werd voor on geveer 11.000 euro vernield, deze keer komt het bedrag uit op een kleine 8000 euro. Dat is inclusief manuren. Met name afvalbakken waren het doelwit. De gemeente moest er meer dan twintig vervan gen. Ook bushokjes, straatnaam borden en speeltoestellen werden vernield. Op Noord-Beveland is eveneens fors minder schade; voor 2461 eu ro. „Vorig jaar werd een glasbak vernield", zegt burgemeester Hen- ny van Kooten. „Dan loopt het snel in de papieren. Dit jaar is prak tisch niets kapot gemaakt. Wel licht heeft dat deels met het slech te weer te maken. Verder hebben we goede voorlichting gegeven en schrikt het snelrecht jongeren mis schien af." Kapelle en Borsele kun nen nog geen cijfers verschaffen, hoewel een woordvoerder van die laatste gemeente de indruk heeft dat het meevalt. woordvoerder van het Westkapel- se reddingstation daar niet voor ge ven. Hij merkt ook geregeld dat zeilers onvoldoende brandstof meene men zodat ze bij materiaalpech niet in staat zijn op kracht van de hulpmotor een veilige haven te be reiken. „Een betere voorbereiding voor er wordt vertrokken is dan ook zeer wenselijk." DOMBURG De herinrichting van de Singel en Roosjesweg in Domburg gaat de ge meente 550.000 euro kosten. Het karwei wordt uitgevoerd door aan nemingsbedrijf 't Gilde. Die vroeg er bijna 495.000 euro voor, en was daarmee het goedkoopst. Het be drag is wat lager dan gedacht. De gemeente verwacht daarnaast nog zo'n 55.000 euro aan bijkomende kosten, zoals voor verkeersomlei- dingen, groenvoorzieningen, ver lichting en bewegwijzering. MIDDELBURG Wandelsportvereniging 't Zand in Middelburg houdt zaterdag 14 ja nuari voor de 36e keer een Snert wandeltocht. Zowel leden als niet-leden kunnen, individueel of in groepsverband, meedoen. De af standen zijn 5, 10 en 15 kilometer. Na het volbrengen van de tocht krijgt iedere wandelaar een kop erwtensoep. De start is vanaf 13 uur bij wijkgebouw De Vergulde Baars in de Baarsjesstraat in Mid delburg. WESTKAPELLE Het doktersechtpaar Van Eede in Westkapelle heeft zijn werk per 1 januari beëindigd. Dokter F. van Ee de en zijn echtgenote C. van Ee- de-Hidskes nemen aanstaande vrij dag afscheid van hun patiënten en collega's. De afscheidsreceptie vindt plaats in Westkapelle Herrijst aan de Markt in het dorp. De receptie be gint om 16.00 uur en duurt tot 18.00 uur. GOES Twee Bevelandse fotografen zijn ge nomineerd voor een PIA d'Or. Dat is een nieuwe landelijke fotowed strijd. Het gaat om Rien Lous uit Goes en Leon van der Flier uit Yer- seke. Beide zijn genomineerd in de cate gorie reclame/industrieel. De wed strijd kent vier categorieën. Er zijn geen andere Zeeuwse fotografen ge nomineerd. De winnaars worden 10 maart bekend gemaakt. DOMBURG - De gemeente Veere houdt er rekening mee dat de jaar lijkse rijksbijdrage vanaf 2014 met driekwart miljoen omlaag gaat. Dat komt dan doordat de toelage voor recreatiewoningen vervalt. Daarover wordt overigens nog ge steggeld. Ook andere factoren kun nen de uitkering nog beïnvloeden. Er is ook een meevallertje: een eenmalig bedrag van 2,5 ton aan nabetalingen over voorbije jaren. RB maandag woensdag donderdag De post Veere van de KNRM houdt niet alleen bij hoeveel hulpverleningsac ties ze uitvoert, maar ook wanneer en onder welke omstandigheden. De meeste kans op actie is er op een zaterdagmiddag in juni bij zuidwestenwind, kracht 4. Hulpverleningen van de KNRM Veere naar windkracht in 2011 windkracht 6 Aantal hulpverleningen per maand in 2011 windkracht 5 windkracht 1 V- De inzet van de KNRM Veere per dag van de week in 2011 Aantal hulpverleningen per jaar zondag dinsdag Rolant Quist foto KNRM bron: KNRM Veere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19