Fietsers verlost van obstakels WALCHEREN Gemeente grijpt in na stijging aantal ongevallen en klachten van Fietsersbond Verdachte van wietkwekerij vrijgelaten Openstelling winkels op zondag blijft almanak Stoppen DONDERDAG 5 januari 2012 17 KNRM heeft handen vol aan onervaren waterrecreanten 8 door Maurits Sep VLISSINGEN - Fietsers in Vlissingen worden toch verlost van een aan tal hinderlijke paaltjes. Dat ge beurt vanwege een stijging van het aantal valpartijen en botsingen en na klachten van de Fietersbond over de veiligheid op fietspaden. De Fietsersbond trok vorig jaar na drukkelijk aan de bel bij de ge meente. Eind augustus stuurde de bond een brief waarin zij erop wees dat er steeds vaker 'eenzijdi ge ongelukken' gebeuren met fiet sers. Dat komt onder meer door dat ze tegen paaltjes en andere ver sperringen rijden die niet goed op vallen. In een commissievergade ring drong de Lokale Partij Vlissin gen er bij wethouder Rob van Dooren van verkeer (ook LPV) op aan om maatregelen te nemen en vooral om hinderlijke obstakels weg te halen. Van Dooren zei toen dat hij de klachten wel begreep, maar toch niet zomaar paaltjes zou gaan weg halen. Die hebben immers een be langrijke functie, juist voor de vei ligheid van de fietsers, benadrukte hij. „Ze staan soms behoorlijk in de weg, maar dat is ook de bedoe ling. Zo wordt voorkomen dat au to's een fietspad gebruiken als sluipweg", legde de wethouder uit. Wel beloofde Van Dooren nog eens naar een aantal knelpunten te kijken. Mogelijk is verbetering op sommige plekken toch moge lijk, opperde hij. En dat blijkt het geval'te zijn. Uit een onderzoek door-de gemeente komen vier loca ties naar voren waar inderdaad paaltjes en hekken weggehaald kunnen worden. Dat is bij de Vlis- singse Kleiweg, de Zuidbeekseweg en de Langeleenweg in Vlissingen en bij het Koopmansvoetpad in Oost-Souburg. De gemeente gaat dat dus ook doen. Ook op het Stationsplein staan nogal wat paaltjes die eerder hin derlijk zijn voor fietsers dan dat ze de situatie veiliger maken. Wat de gemeente betreft kunnen die dus weg, maar zij gaat daar niet over. Het Stationsplein is namelijk in be heer en eigendom bij de provincie. De gemeente zal wel contact opne men met de provincie en advise ren de paaltjes te verwijderen. In het nieuwe verkeersbeleidsplan dat binnenkort wordt vastgesteld voor de komende acht jaar, komt te staan dat er voor fietsers 'zo min mogelijk obstakels' geplaatst moeten worden. Wel blijft de ge meente er bij de Fietsersbond op wijzen dat maatregelen soms no dig zijn voor de veiligheid van de fietsers, en dat die zelf ook goed moeten opletten om botsingen en valpartijen te voorkomen. De paaltjes op het Stationsplein in Vlissingen zijn eerder hinderlijk dan goed voor de veiligheid van fietsers, erkent de gemeente. Maar het plein is van de provincie. Het gemeentebestuur zal de provincie daarom adviseren de paaltjes weg te halen. foto Ruben Oreel WESTKAPELLE De 2i-jarige man uit Bergen op Zoom die was aangehouden in ver band met een wietkwekerij in Westkapelle, is weer vrijgelaten. De man is door de politie uitge breid verhoord maar mocht in af wachting van het verdere onder zoek naar huis. De Bergenaar werd maandag aangehouden nadat in een loods aan de Achillesweg in Westkapelle een wietkwekerij was ontdekt. De man huurde de loods. De wietkwekerij kon worden ge vonden doordat in de loods brand was uitgebroken. Toen het vuur was geblust en brandweer en poli tie een kijkje binnen konden ne men, werd zichtbaar dat in het rechter deel van de loods een ver dieping was gemaakt waar wiet ge kweekt werd. Uit onderzoek door de technische recherche is geble ken dat de brand is ontstaan door kortsluiting. VEERE De gemeente Veere handhaaft de openstelling van winkels op zon dag in Domburg, Veere, Westkapel le en Zoutelande. Dat geldt ook voor de strandpaviljoens en cam pingwinkels. Voor een toeristische gemeente als Veere is dat van groot belang, schrijft het college van B en W. SGP-wethouder Jaap Melse denkt daar anders over. Hij heeft la ten aantekenen ertegen te zijn. Tip? redactie@pzc.nl PZC zoekt mensen die op 1 januari willen stoppen met roken, luidde de oproep die wij eind 2011 plaatsten. Daarop werd vooral gereageerd door mensen die trots meldden al geruime tijd van de stinkstokjes af te zijn. We hadden de hoop op een geschikte kandidaat al opgegeven, toen op Oudejaarsdag een man mailde op precies 1-1-2012 te willen stoppen. Die dag, om 16 uur, informeerden we belangstellend hoe het hem verging. Slecht, was het antwoord. Direct na 12 uur had hij alweer een peuk opge stoken. En daarna nog een. En nog een. Toen het laatste restje shag op was, had hij nieuwe gekocht. „Mis schien ben ik niet de beste kandi daat", opperde hij. Wij konden het slechts beamen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17