zeeland 123 Populieren gerooid aan Croote Kreekweg Workshop fotografie in buurthuis De Hoeve Terneuzen houdt verbranding van kerstbomen als traditie in ere Langere levertijd identiteitskaart vanwege toeloop Sporthal houdt springkussenmiddag Ouderen samen voor praatje en spelletje Lezing over werk van insectenkenner Cursus linedance voor 55-plussers Service gemeente nu ook via website Bingo vijftigplussers in centrum De Veste at is vol SNOWBASE VINTERSPORT woensdag 4 januari 2012 HULST TERNEUZEN TERNEUZEN - Zes dorpen in de ge meente Terneuzen houden een tra ditie bij het begin van het nieuwe jaar in ere: kerstboomverbrandin gen. In Biervliet en in Westdorpe zijn komende vrijdagavond de eer ste, zaterdagavond gevolgd door Sluiskil en tot slot volgende week woensdagavond Hoek, Koewacht en Zaamslag. Vooraf moeten de kerstbomen ver zameld worden. De inleverplek in Biervliet is vrijdag het terrein van De Ruijsscher aan de Achterweg 10, van 15.00 tot 17.00 uur. De ver branding is om 19.00 uur. Westdor pe doet het op het scoutingveld. Inleveren kan daar vrijdag vanaf 13.30 uur, het vuur wordt ontsto ken om 18.30 uur. In Sluiskil dient het parkeerterrein van voormalig hotel Sluiskil zaterdag vanaf 19.00 uur als stookplaats; inleveren van af 18.00 uur. Locaties en tijden zijn woensdag 11 januari: Hoek, Rozen- laan ter hoogte Vremdieke, inleve ren 13.15-16.00 uur; Koewacht, ach ter school, ingang Molenweg, inle veren 13.00-17.00/18.00-19.00 uur; en Zaamslag, dorpswei achter Mo lenhof inleveren 13.00-16.00 uur. De verbrandingen beginnen 11 ja nuari overal om 19.00 uur. Op nog acht andere plekken in de gemeente Terneuzen, in alle ande re kernen, worden ook de komen de dagen kerstbomen ingezameld. Ze worden daar echter niet (meer) verbrand. Om het inleveren te sti muleren krijgt iedereen die een boom afgeeft een lot met kans op leuke' prijzen. TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen heeft langer dan gebruikelijk nodig om aanvragen voor identi teitskaarten te verwerken. In verband met een flinke kos tenstijging voor een identiteits kaart voor jongeren tot en met der tien jaar (voor de jaarwisseling 9,20 euro, vanaf nu 30 euro) ont stond er vorige week een run op de kaarten. Personen ouder dan dertien krijgen hun aangevraagde kaart nog steeds binnen drie werk dagen, maar de jeugdigen moeten langer wachten. Identiteitskaarten die vorige week voor hen zijn aan gevraagd, worden uiterlijk in week 8 (20-25 februari) geleverd. CADZAND-BAD De Sporthal aan de Noorddijk bij Cadzand-Bad houdt vandaag kin derspeelmiddag. Het bedrijf Kiddy-fun zet allerlei soorten springkussens neer, voor alle leeftijden (inclusief een spe ciaal peuterspringkussen). Er is ook een stormbaan en een slinger balspel. De middag duurt van 14 tot 17 uur. Toegang kost 5 euro. TERNEUZEN Stichting Welzijn Ouderen Terneu zen houdt op de zondagen 8 en 22 januari bijeenkomsten. Gasten kun nen in De Veste aan het Oostelijk Bolwerk een praatje maken, een drankje nuttigen en eventueel spel letjes als kaarten of sjoelen doen. Komende zondag is er ook live-mu- ziek, waarbij de voetjes van de vloer mogen. De middagen duren van 14 tot 17 uur. Toegang 1 euro. OOSTBURG Christine Breeveld geeft dinsdag 10 januari een lezing over Maria Sybil- la Merian. Die i7e-eeuwse Duitse was de eerste vrouwelijke entomo loog (insectendeskundige). Bree veld vertelt over Merian aan de hand van haar illustraties, die ze maakte in Suriname. De lezing vindt plaats in het Ledeltheater in Oostburg en begint om 19.30 uur. Toegang kost 7 euro. KOEWACHT Welzijnsorganisatie Aan Z begint dinsdag 10 januari met een nieuwe cursus Linedance voor 55-plussers. De reeks begint op die datum met een kennismakingsles. Wie vervolgens besluit de cursus te volgen, betaalt 26 euro voor der tien bijeenkomsten. Die vinden plaats in De Vlaschaard in Koe wacht, tussen 19.30 uur en 21.00 uur. Langs de Groote Kreekweg in Hulst, tussen de rotondes aan de Koolstraat en Zoetevaart, worden van komende maandag tot en met vrijdag 13 januari 45 populieren ge rooid. De bomen moeten wijken omdat ter plaatse een andere snel heid gaat gelden. Door middel van tijdelijke stoplichten kan de weg tij dens de werkzaamheden wel ge woon open blijven. OOSTBURG De gemeente Sluis zet stappen op het gebied van dienstverlening. Een aantal services is nu via de website www.gemeentelsluis.nl aan te vragen. Via de site kan ook, indien van toepassing, betaald wor den. Het gaat om een uittreksel van de burgerlijke stand, een af schrift uit de Gemeentelijke Basis Administratie en het doorgeven van verhuizingen. Welzijnsorganisatie Aan Z hervat op donderdag 19 januari om 10.00 uur zijn 'Koffie met...'-bijeenkom- sten in buurthuis De Hoeve in Ter neuzen. Er is dan een workshop over fotografie en sociale media. Karin den Boer houdt een korte in leiding over fotografie. De bedoe ling is om daarna de wijk in te trek ken op zoek naar plekjes die iets be tekenen voor de buurtbewoners. TERNEUZEN Stichting Welzijn Ouderen Terneu zen houdt woensdag 11 januari een bingomiddag. Deze vindt plaats in centrum De Veste aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen. Er zijn verschillende prijzen te win nen. De bingo begint om 14.00 uur. Alle vijftigplussers zijn welkom. Mee doen kost 1,50 euro. Ie partijen die betrokken zijn bij het Scheldedorp is langzamerhand it vol. Burgemeester Marc Van de Vijver van de gemeente Beveren at er snel een besluit moet worden genomen om Doel de status van ebied te ontnemen. Actiecomité Doel 2020 vindt dat Van de Vijver nu wet ondernemen ter bescherming van de overgebleven bewoners. foto Lucien Roelandt ij! pij Beeld van Doel, restaurantmolen en koeltorens kerncentrales. wö iraG© ifgfp® dtG lb© on 0® oo cal 0 ra D Zaterdag Zondag 14Jan. 15Jan. Lokatie: Zeelandlaan 3, TERNEUZEN X ATOMIC TOT U kunt met Goes - Middelburg - Roosendaal - Vlissingen - Zierikzee Tel: 0113-270860 0118-611741 0118-744017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51