Nieuwe strategie glastuinbouwgebied ZEEUWS-VLAANDEREN Voor straf handen uit de mouwen Aanrijding auto* op Gewonde bij ongeval Einde hagel reparaties komt in zicht Ontwikkelaar WarmCo2 blijft kansen zoeken voor Westdorpe weg sluizencomplex op Haarmanweg WOENSDAG 4 januari 2012 21 Burgemeester trekt stekker uit dorp Doel 22 en 23 door Harmen van der Werf WESTDORPE - Met de komst van nieuwe kassenbedrijven naar het glastuinbouwgebied bij Westdor pe wil het maar niet vlotten. Leve rancier van warmte en koolstofdi oxide, WarmC02, wil daarom an dere wegen inslaan om kandida ten te interesseren. De nieuwe stra tegie richt zich op het aantrekken van koepels van bedrijven. Het glastuinbouwgebied bij West- door Sheila van Doorsselaer HULST - Omdat -ie twee weken ge leden door bewakingscamera's op school was gesnapt met strijkers op zak, moest Beau (14) uit Clinge gisteren voor straf een paar uur brandweerwagens wassen in de Hulster kazerne. Leuk vond hij het bepaald niet, maar het kon erger. In totaal zes jonge vuurwerkvan- daaltjes uit de gemeente Hulst zijn door het Bureau voor alternatieve straffen Halt 'uitgeleverd' aan de Hulster brandweer. Niet allemaal tegelijk, want dan wordt het te ge zellig. Allemaal komen ze een och tend wagens soppen (buitenkant én binnenkant) om zo hun schuld aan de maatschappij in te lossen. Ze hadden allemaal (illegaal) vuur werk in bezit of hadden dat voor tijdig afgestoken. Een van de Halt-klantjes moet zelfs dubbel zo lang komen opdra ven. „Die had het echt bont ge maakt", zegt de Hulster brand weercommandant Jan Rijk. Rijk werkt graag samen met Halt, want zijn wagens glimmen en de jon gens leren er hopelijk wat van. „En hen blijft een strafblad be spaard." Beau sopt en zeemt ondertussen stilletjes verder. „Ik pas komend jaar wel beter op." dorpe moest een grote, toekomst gerichte economische trekker wor den in de Zeeuws-Vlaamse Kanaal zone. Havenschap Zeeland Sea ports en de Sluiskilse kunstmestfa- briek Yara sloegen daartoe de han den ineen. Beide partijen richtten WarmCoz op, dat 65 miljoen euro investeerde in de infrastructuur voor de levering van door Yara ge produceerde warmte en C02 (als groeistof) aan kassenbedrijven. Dit is milieuvriendelijk, tenslotte worden stoffen hergebruikt. Bo vendien genieten telers het voor deel dat zij jarenlang tegen een vas te prijs warmte en C02 kunnen af nemen. Zij zijn niet afhankelijk van de soms sterk veranderende energieprijzen. Sinds eind 2009 zijn drie glastuin bouwbedrijven bij Westdorpe ac- tiefj in de aubergine-, paprika- en tomatenteelt. Begin vorig jaar kwa men er positieve berichten over in teresse van drie kandidaten. Het is echter stil gebleven. Jan Taks, direc teur van WarmC02, erkent dat de ontwikkeling stokt, maar dat is vol gens hem de teneur sectorbreed. „In 2006, 2007 en 2008 is over het hele land jaarlijks 500 hectare aan glastuinbouw in 2009 en 2010 is het areaal met 100 hectare afgeno men. Dit speelt ons ook parten in Westdorpe." De glastuinbouwsector zit door de hele economische crisis en de pro blemen met voedselveiligheid vo rig jaar in met name Duitsland in een dip. Taks denkt dat het deson danks mogelijk is kandidaten naar Westdorpe te krijgen. Hij wil dit bereiken met een nieuwe formule, door Westdorpe beter in de markt te zetten als een duurzaam glas- tuingebied, ook wat betreft de af zet van producten. WarmC02 is in bespreking met een koepelorga nisatie die vijftig a zestig hectare grond wil afnemen voor meerdere tuinders, die ieder bijvoorbeeld vijftien hectare gaan exploiteren. Volgens Taks is verder één van de huidige tuinders serieus bezig met een uitbreidingsplan. Omdat het buiten te guur was („ze moeten ook niet ziek thuiskomen") wast Beau de manschapwagen in de kazerne. foto Mark Neelemans TERNEUZEN TERNEUZEN Op één van de wegen op het Ter- neuzense sluizencomplex zijn gis teren rond 12.45 uur twee auto's op elkaar gereden. Eén bestuurster, een 20-jarige Temeuzense, kreeg het portier niet open en is door de brandweer uit haar auto bevrijd. Ze is met rugklachten naar het zie kenhuis gebracht. Ze bleek na con trole geen letsel te hebben. De an dere bestuurster, een 23-jarige Nij meegse, kon zelf uit haar auto ko men en raakte evenmin gewond. Bij een ongeval op de Mr. F.J. Haar manweg in Temeuzen is gistermid dag één persoon gewond geraakt. De bestuurder van een personen auto reed om 14.00 uur met zijn au to tegen een boom. Hij klaagde na de aanrijding over rug- en nek- klachten. Een ambulance kwam ter plaatse om de gewonde over te brengen naar het ziekenhuis. De oorzaak van het eenzijdige ongeval was nog niet bekend. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het einde van de re paraties van hagelschades aan au to's in Zeeuws-Vlaanderen komt in zicht. Bij De Witte Autoschade in Ter- neuzen is het speciale hagelcen- trum inmiddels weer opgedoekt. Daar werden zo'n 1400 auto's uit- gedeukt, die er na de enorme ha gelbui in september uitzagen als veredelde poffertjespannen. „We hebben alles op alles gezet om in Terneuzen voor de Kerst klaar te zijn. Alleen in onze vestiging in Hulst zijn we deze maand nog be zig. Het was een zware belasting voor ons bedrijf. Gouden tijden? Dat valt wel mee, want we hebben 25 mensen moeten inhuren om al le schades te verhelpen", zegt be drijfsleider Mare Blanckaert. Bij Autoschadeteam Rida 8c Selek- ta wordt nog wel hard gewerkt aan hagelreparaties. Althans, de uitdeukers gaan volgende week weer aan de slag. „Ze vieren nu nog vakantie", zegt directeur Pie- ter Dieleman. „Wij verwachten eind deze maand of begin februari klaar te zijn. Dan hebben we 3800 aanmeldingen verwerkt. Wij heb ben 35 mensen moeten inhuren en hebben ook wat werk uitbe steed. Je zult mij niet horen kla gen, maar we zijn eerlijk gezegd ook blij dat het bijna voorbij is. Dit was een heel hectische tijd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49