Sterke groei organisatie veiligheid 261 zeeland Delta moet nadenken over aardgascentrale Leegstand drukt huurprijs winkels Snel bestraft na nieuwjaarsdelicten Veiligheidsregio in één klap 1500 medewerkers Fietsactiviteiten voor sponsorgeld in Heinkenszand woensdag 4 januari 2012 >ssmiiasss^!ms^^^^s^si^!^^s!mms!saiiaasssamt!S!smssss^^^^sssi^iss^s^isssssssisix«mtmB& door Marcel Modde MIDDELBURG - Het besef moet nog even goed doordringen. Vanaf 1 ja nuari waakt ondernemingsraad- voorzitter Henk Torcqué van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) niet langer over 112 medewerkers van de organisatie, maar zijn dat er krap 1500 geworden. Met ingang van het nieuwe jaar zijn de gemeentelijke brandweer korpsen in Zeeland overgegaan naar de veiligheidsregio. De buiten wacht zal daar weinig van merken, verwacht Torcqué. De brandweer- vrijwilligers evenmin. In de prak tijk zal er misschien vaker geza menlijk worden geoefend op speci fieke zaken en geleidelijk aan zal overal het zelfde soort materieel worden ingezet. Op die onderde len valt immers de winst van de sa menvoeging te halen, zegt Torc qué. De drie miljoen euro aan bezuini gingen die het bestuur de organisa tie voor de komende vier jaar heeft opgelegd, kunnen volgens de OR-voorzitter zonder gedwongen ontslagen worden behaald. „Het af gelopen jaar zijn sommige (admini stratieve) functies, al niet meer in gevuld. Daar haal je dus de eerste winst. En verder zal het vooral ook uit een efficiëntere werkwijze moeten komen." Torcqué ligt er niet wakker van dat de VRZ voor dit jaar nog steeds MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta doet er verstandig aan om ook ste vig na te denken over de bouw van een aardgascentrale in het Vlis- singse Sloegebied. Dat stelt fractie voorzitter Johan Robesin van de Partij voor Zeeland in schriftelijke vragen aan Gedeputeerde Staten. De Raad van Commissarissen van Delta ziet voor het bedrijf geen lei dende rol weggelegd in de bouw van een tweede kerncentrale, maar gaat wel verder met de zoek- door Nadia Berkelder HEINKENSZAND - Oud-wielrenner Michael Boogerd geeft donderdag 5 februari het startschot voor de dikke bandenrace op CyclEmotion in Heinkenszand. Dat is een evenement met veel fietsactiviteiten, met als doel geld in te zamelen voor de strijd tegen kanker. CyclEmotion begint met een korte geen begroting heeft vastgesteld en daarom onder financieel toe zicht van de provincie is komen te staan. „Ons is door de gemeenten toegezegd dat er voldoende geld beschikbaar is om ons werk te kun nen doen en de lonen uit te beta len. Alleen over de verdeelsleutel van de gemeentelijke bijdrage zijn de gemeenten het nog niet eens. Maar hoe ze dat onderling gaan op lossen, is ons pakkie an niet. Daar hebben wij geen invloed op." De ontwerpbegroting voor 2012 gaat uit van 23 miljoen euro aan uitgaven. Zo lang het huishoud boekje nog niet is vastgesteld, moet de organisatie het doen met een werkbudget van 10 miljoen eu ro. „Daarmee kunnen we het een halfjaar uitzingen", zegt Torcqué. Hij beschouwt 2012 als overgangs jaar. „Formeel vallen alle brand weerkorpsen nu onder onze vlag. Maar hoewel de grootste, is dat slechts één tak binnen de organisa tie. We hebben ook te maken met de geneeskundige hulpverlening (GHOR), de rampenbestrijding en de centrale meldkamer. Dit jaar is het zaak alle systemen te stroomlij nen en goed over te bouwen, zo dat er in 2013 één nieuw huis staat. Het personeel hoopt vooral heel erg dat we nu doorgaan. Dat moet ook! Zeeland geldt, na Rijnmond als het tweede risicogebied in Ne derland. Dat vergt een sterke orga nisatie." tocht naar kapitaalkrachtige part ners, bleek vorige maand in een aandeelhoudersvergadering. Volgens Robesin moet het energie bedrijf tijd, geld en energie niet uit sluitend steken in voortzetting van de vergunningprocedure. Shell liet in december weten dat aardgascen trales de voorkeur verdienen bo ven kolencentrales. Die eerste cen trales kunnen flexibeler worden in gezet in combinatie met zonne- en windenergie. fietstocht over de weg en een fiets- cross. Een biketeam van de politie geeft demonstraties en het team Klus- du6 presenteert zich. Dat team gaat op 7 juni zes keer de Alpe d'Huez beldimmen om geld in te zamelen voor de bestrijding van kanker. Bezoekers kunnen op de simulator zelf ervaren hoe het is om de Alpe d'Huez te beklimmen. door Marcel Modde MIDDELBURG - Overal in Nederland komen steeds meer winkels leeg te staan. Dat heeft dalende huurprij zen tot gevolg, waardoor vastgoed beleggers hun inkomsten zien slin ken en minder bereid zijn tot in vesteringen. Tot die conclusie komt het adviesbureau Jones Lang LaSalle. Met name kleine en middelgrote steden moeten volgens Ingrid Wal- lisch alles op alles zetten om hun winkelstraten aantrekkelijk te hou- door Ernie Calon MIDDELBURG - Een taakstraf van zestien uur en een boete van 380 euro. Die straffen gaf de officier van justitie gisteren aan een man uit Drunen (22) en een Goesenaar (27) tijdens een besloten taakstraf zitting voor mensen die tijdens de jaarwisseling de wet overtraden. Aanstaande vrijdag moeten nog vijf verdachten voorkomen. Vier zitten nog vast en verschijnen voor de politierechter. Ze zijn in Vlissingen opgepakt voor het gooien van molotovcock tails. Het gaat om drie volwassen mannen en een minderjarige. De vijfde man, die vrijdag via snel recht voor de politierechter wordt geleid, heeft tijdens de jaarwisse- den. Gemiddeld daalde de huur prijs voor een A-locatie'in kleinere steden met 2,5 procent. De huur prijs hangt samen met het aantal mensen dat in een gebied komt winkelen. De Zeeuwse Kamer van Koophan del (KvK) hoort 'vaker dan voor heen' dat er discussies ontstaan rond het vaststellen van een nieu we huurprijs. Die staat de laatste tijd in de kernwinkelgebieden van Vlissingen, Middelburg, Terneu- zen onder druk. Voor Goes geldt dat probleem in iets mindere ma ling in Goes een portier mishan deld. De twee mannen die gisteren op de taakstrafzitting moesten ko men, hebben relatief lichte vergrij pen gepleegd. Agenten zagen dat de Goesenaar, vlak voordat hij werd gefouilleerd, een pakje met een gram cocaïne probeerde te lozen. De inwoner van Drunen was uit een café aan de Grote Kade in Goes gezet en wilde niet vertrekken toen hij daar voor opdracht kreeg van de poli tie. Daarop werd hij aangehouden. Volgens een woordvoerder van het Openbaar Ministerie hield de offi cier, bij het formuleren van de straf, er rekening mee dat de man lichtgewond raakte bij zijn aanhou- ding. te, aldus KvK-woordvoerder San dra Leenders. Per provincie zijn er grote verschillen in de leegstands- cijfers. Zo is de leegstand in Zee land (7,5 procent) na Limburg (9) landelijk gezien het hoogst, blijkt uit een overzicht van Locatus data banken voor het winkellandschap. Het aantal lege winkelpanden in Nederland steeg het afgelopen jaar met 10 procent. In 2009 en 2010 was die stijging 9 procent. Winkeliers profiteren nauwelijks van de dalende huren, aldus Wal- lisch. „Dat gaat alleen op wanneer Tijdens de jaarwisseling werden in Zeeland in totaal 22 verdachten aangehouden, van wie er dertien werden meegenomen naar Toren- tijd. Zes van hen zitten nog vast. Van al die verdachten hebben er dinsdag twee via een taakstrafzitting een straf gekregen. Vijf verdachten moeten vrijdag voor de politierechter verschijnen. In twee gevallen heeft het Open baar Ministerie besloten verdach ten niet verder te vervolgen. Twee verdachten moeten later voor de rechter verschijnen omdat hun za ken te ingewikkeld zijn voor een snelrechtzitting. De onderzoeken naar de misdra gingen van zes anderen is nog niet afgerond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48