zeeland 125 Gastheerschap stipreizen.nl Waarom zijn anderen zo duur... Postbestelcentra sluiten nog dit jaar Einde hagelreparaties bezuinigen is bereikt' 'Grens van Verdachte coniferenbrand op vrije voeten Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut extL Calamllellenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijs* woensdag 4 januari 2012 61} NADER I In de PZC, editie Bevelan- den/Tholen stond gisteren onder de kop 'Zonder geld op zak par- keerticket kopen' een artikel over mobiel parkeren in Goes. Daarin stond abusievelijk vermeld dat een abonnement bij het bedrijf Yellow- brick o,6o euro per maand kost. Dit moet o,6o euro per week zijn. TERNEUZEN - De 13-jarige jongen uit Terneuzen die ervan wordt ver dacht in zijn woonplaats enkele branden, waaronder veel conife- renbranden, te hebben aangesto ken, is gisteren door de Rech- ter-Commissaris naar huis ge stuurd. Hij zat sinds 29 december vast. De jongen blijft nog wel ver dachte in de zaak. In verband met het verdere onderzoek naar deze branden is de recherche op zoek naar getuigen van enkele specifie ke branden in Terneuzen van eind vorig jaar. Bij alle drie de branden zouden getuigen de naam weten van een persoon die zich in de om geving ophield. door Emile Gallon MIDDELBURG - De bestelcentra van postbedrijf PostNL verdwijnen uit Vlissingen en Middelburg, zo goed als zeker nog dit jaar. Het Vlissings bestelcentrum bij de Gamma gaat dicht in de periode juli-september 2012. Het Middel burgse sluit tussen november 2012 - april 2013. Ook de centra elders in Zeeland, zoals in Goes, Zierikzee, Hulst, Ter neuzen en Oostburg, vedwijnen binnen afzienbare tijd. Woordvoer der Hanne Kluck van PostNL be vestigt dit. De sluiting van de bestelcentra is onderdeel van een al eerder aange kondigde reorganisatie. Het bedrijf bezorgt steeds minder post omdat steeds meer wordt gecommuni ceerd via mail, sms, ping en ande re digitale netwerken. Tien jaar geleden bezorgde het be drijf dagelijks nog 22 miljoen post stukken. Nu nog maar de helft daarvan. Naar verwachting neemt dit de komende jaren nog veel ver der af Daar komt bij dat er nu meer concurrenten zijn die ook briefpost bezorgen. Bij de twee centra in Middelburg en Vlissingen werken in totaal ruim tweehonderdvijftig mensen: postbodes, zaterdagbestellers en postbezorgers. De sluiting heeft vooral gevolgen voor de postbodes en zaterdagbe stellers. Hun belangrijkste werk, het sorteren van de binnengeko men post, wordt overgeheveld naar een geautomatiseerd bedrijf in Rotterdam. Ergens in Zuid- west-Nederland komt volgens Kluck nog wel een extra verdeel punt, waar de post verder wordt gesorteerd na de selectie in Rotter dam. Waar dat zal zijn, kon ze gisteren niet vertellen. Daar is volgens haar nog geen besluit over genomen. Ze sluit niet uit dat er zelfs twee van zulke nieuwe verdeelpunten in Zuidwest-Nederland komen. De reorganisatie heeft volgens Kluck ook gevolgen voor de beide businesspoints in de twee Wal- cherse steden. Die verhuizen naar kleinere units, waarin mensen nog wel terecht kunnen voor hun zake lijke pakketpost. Personeel dat door de reorganisa tie overbodig wordt, kan volgens de woordvoerder overstappen naar andere onderdelen van het concern. Gedwongen ontslagen worden ech ter niet uitgesloten. TERNEUZEN - Het einde van de re paraties van hagelschades aan au to's in Zeeuws-Vlaanderen komt in zicht. Bij De Witte Autoschade in Terneuzen is het speciale hagel- centrum inmiddels weer opge doekt. Daar werden zo'n 1400 au to's uitgedeukt, die er na de enor me hagelbui in september uitza gen als veredelde poffertjespan nen. „We hebben alles op alles ge zet om in Terneuzen voor de Kerst klaar te zijn. Alleen in onze vesti ging in Hulst zijn we deze maand nog bezig", zegt bedrijfsleider Mare Blanckaert. Bij Autoschade team Rida 8c Selekta wordt nog wel hard gewerkt aan hagelrepara ties. Directeur Pieter Dieleman ver wacht nog een maandje werk. B DOMBURG - Acht vestigingen heeft de VW Walcheren/Noord-Beve land. De huurcontracten voor ze ven ervan in Veere en Noord-Beve land lopen eind dit jaar af. De VW voert besprekingen met deze gemeenten over nieuwe huurcon tracten en dus over subsidie. Carla Schönknecht van de VW wijst erop dat de kantoren nodig zijn voor de rol die de organisatie vervult als gastheer voor toeristen. „Zonder subsidie is dat onmoge lijk." Alleen van het kantoor in Vlissingen is de huur geregeld. In Middelburg heeft de VW geen kantoor; daar verzorgt De Drukke rij dat. Het kantoor voor Noord-Beveland staat in Kamper land, dat voor Veere staan in Veere, Vrouwenpolder, Oostkapel- le, Domburg, Westkapelle en Zou- telande. Noord-Beveland betaalt zo'n 67.000 euro per jaar voor huis vesting en promotie, Veere betaalt daarvoor 375.000 euro. Gezien de financiële positie van de gemeen ten en de crisis, liggen bezuinigin gen wellicht op de loer, beseft Schönknecht. „Maar het zou dom zijn om nu te bezuinigen. Recrea tie is één van de belangrijkste pij lers onder de Zeeuwse economie en een sector die het ondanks de crisis goed doet." Verder moest de VW de laatste jaren al steeds twee procent inleveren, terwijl de salariskosten 1,5 procent stegen. „Voor ons is de grens van de bezui nigingen ook bereikt." „Een wens met wie je kunt praten en die iets voor je kan doen wordt steeds belangrijker, juist in een digitale wereld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47