zeeland 123 'Tweede kerncentrale niet naast bestaande' mm fm Burgemeester Jan Huisman Bergers hebben handen vol aan gezonken tanker Portugese arbeidsmigranten in 't Klooster van Rilland Yerseks festival Mosselrock stopt definitief Dode witsnuitdolfijn aangespoeld op strand Nieuwjaarsfeestje met als thema 'zorg' Computercursussen voor 55-plussers Filosofe geeft lezing over Macchiavelli Wintercollectie 50% korting Oosterscheldekering half uur afgesloten Pilates Center houdt open dag Treinmodellen ruilen in Heinkenszand Choreograaf Vincent Vianen bij Moves! Nieuwjaarsreceptie gemeente Middelburg m woensdag 4 januari 2012 „Er gebeuren ook hele goede dingen in ReimerswaaL Denk aan het plan MeerWaarde, een hele investering voor een dorp als Waarde. Of de nieuwbouw en de nieuwe school in Oostdijk. Mosseldag was een ongekend succes. En we zijn re latief de grootst groeiende gemeente van Zeeland." De Franse cementtanker Con Zelo zonk eind mei buiten de sluizen van Hansweert. De drie opvaren den konden zichzelf ternauwer nood redden. Polderman Berging uit Hansweert en Multraship Towa ge Salvage uit Terneuzen hadden de weken erna hun handen vol aan de berging van het schip. Het vijf tig meter lange gevaarte dreigde te breken en moest terug het water in. Duikers moesten met onderwa terbranders en kettingen in de weer om het schip in stukken te za gen. Op 3 juni werd Con Zelo uit eindelijk uit het water getild. archieffoto Willem Mieras Medio april werd bekend dat hotel/congrescentrum 't Klooster van Rilland op de rand van de af grond balanceerde. Twee weken la ter had De Jager Detachering het gebouw gekocht om er zijn, over wegend Portugese, werknemers in te huisvesten. Omwonenden ver zetten zich hevig tegen de komst van.de circa 120 arbeidsmigranten. Een actiecomité had in korte tijd 430 handtekeningen en e-mails in gezameld tegen de plannen. Er lo pen nog altijd enkele beroepsza ken, maar zowel bij De Jager als de gemeente zijn nog geen klachten binnengekomen over de nieuwe be woners. archieffoto Willem Mieras Begin september vond de allerlaat ste editie van Mosselrock plaats. Het optreden van de band Going Dutch ging nog door, maar door windstoten, onweer en harde re gen moest de organisatie het slot- optreden afblazen. Medio novem ber werd bekend dat Mosselrock er na twintig jaar definitief mee stopt. Het Yersekse festival was al jaren verliesgevend. Alleen door het succes van harddancefestival Watch Out, dat op de vrijdag voor Mosselrock werd gevierd, kon het nog blijven bestaan. De verhoogde eisen van de Veiligheidsregio ga ven de doorslag, meldde de organi satie. archieffoto Willem Moeras door Frank van Cooten BORSSEIE - De tweede kerncentra le mag niet worden gebouwd pal naast de bestaande. Deze locatie staat te dicht op het dorp Borssele. Het dagelijks gemeentebestuur van Borsele sprak zich reeds in 2009 uit tegen deze mogelijke loca tie en betreurt het daarom dat de ze plek toch als een van de zes zoeklocaties is opgenomen in de zogeheten concept notitie reikwijd te en detailniveau planMER (Mi- lieuEfFectRapport) Een aanvaardbaar woon- en leefkli maat voor de inwoners van Borsse le komt aanzienlijk onder druk te staan", aldus het dagelijks gemeen tebestuur. Het college vindt een tweede centrale meer passen in de industriële omgeving ten noorden van de Europaweg-Zuid. Het college wijst ook een koelsys teem middels hoge koeltorens af, zoals dat gebeurt in Doel. Dergelij ke torens passen niet in het land schap. De procedures rondom de mogelij ke tweede centrale zijn weliswaar op de langere baan geschoven, maar dat maakt de reactie van Bor sele niet minder relevant, vindt wethouder Marga Vermue. „De bouw van de tweede centrale is niet van de baan." ZOUTELANDE Een witsnuitdolfijn is gistermor gen dood aangetroffen op het strand van Zoutelande. Het dier, een mannetje van 2,53 meter lang en 255 kilogram zwaar, is waar schijnlijk al eerder gesignaleerd voor de Walcherse kust. Witsnuitdolfijnen leven in de Noordzee en komen normaal ge sproken niet dicht in de buurt van de kust. Mogelijk is het dier ver dwaald geraakt. KAMPERLAND De nieuwjaarsbijeenkomst van Noord-Beveland staat dit jaar in het teken van 'zorg'. Tijdens de bij eenkomst, die morgen van 19.30 tot 21.30 plaatsvindt, presenteren di verse zorgorganisaties zich. De bij eenkomst wordt gehouden in Land Zeezicht, Sint Felixweg 3 in Kam perland. Er rijdt een pendelbus van af het Havenplein. GOES Vijfenvijftigplussers uit Goes kun nen op verschillende plaatsen in de gemeente computercursussen volgen. Die worden aangeboden door welzijnsorganisatie SMW. Vanaf februari beginnen er cursus sen Windows .7 en XP en Picasa; Mensen met een minimuminko men kunnen met voorrang deelne men. Bovendien krijgen ze korting. Informatie via 0113-251254. BIEZELINGE Op uitnodiging van de cultuurraad Kapelle geeft Sonja Lavaert op woensdag 11 januari een lezing over Niccolo Macchiavelli, de Itali aanse geschiedschrijver en filosoof. Macchiavelli, die in de vijftiende en zestiende eeuw leefde, heeft nog altijd invloed. De lezing begint om 20.00 uur in de Heyzon in Bie- zelinge, de entree is €5,00 't Mereltje kinderkleding Heinkenszand www.hetmereltie.nl BURCHSLUIS De Oosterscheldekering was gister middag een half uur afgesloten na dat een vrachtwagen was ge schaard. De truck met oplegger kwam bo venop de Roompotsluis in proble men. Aangezien de combinatie het verkeer hinderde, sloot Rijkswater staat de weg af. De onfortuinlijke chauffeur kreeg echter hulp van een collega. Die sleepte de combinatie naar de berm. De weg was rond 15.45 uur vrij. GOES Belangstellenden kunnen zondag kennismaken met Pilates bij Pila tes Center Goes. Pilates is een be wegingsmethode om soepele spie ren en gewrichten te krijgen. Vol gens het center is Pilates geschikt voor mensen met rugklachten. Pila tes Center Goes is gespecialiseerd in de klassieke vorm. De open dag is van 13.00 tot 15.00 op Stations plein 15, in het stationsgebouw. HEINKENSZAND Liefhebbers van modeltreinen kun nen zaterdag terecht in De Stenge in Heinkenszand. Daar wordt de Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs ge houden. Er zijn ook onderdelen te koop. Op de beurs staat een testta fel, waar mensen hun nieuwe loco motieven en wagons kunnen uit proberen. De beurs duurt van 10.00 tot 15.30 uur. TERNEUZEN - Choreografen Vin cent Vianen en Tony Stone geven zaterdag 14 januari workshops tij dens de opening van de Temeu- zense vestiging van dansschool Moves! aan de Vliegende Vaart. Moves! richt zich op streetdance en hip hop. Vianen is bekend van het tv-programma So You Think You Can Dance. Dit jaar is hij jury lid van een ander dansprogram- ma: The Ultimate Dance Battle. De Amerikaan Stone werkte met Michael Jackson en Christina Agui- lera. Aanmelden voor de work- hops kan via www.moves.nl, per mail via Terneuzen@moves.nl of telefonisch: 0113 226481. Op zaterdag 7 januari houdt de gemeente Middelburg haar nieuwjaarsreceptie 2012. Van 16.00 tot 18.00 uur bent u van harte welkom in het stadhuis aan de Markt. Tijdens de receptie houdt burgemeester Koos Schouwenaar zijn nieuwjaarstoespraak, zijn er rondleidingen door het stadhuis, draagt de stadsdichter zijn nieuwste gedicht voor en presenteren wij u de sportambassadeur van Middelburg. Wij adviseren u lopend of met de fiets naar het stadhuis te komen. Als u toch met de auto komt, raden wij u aan om gebruik te maken van één van de parkeergarages.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45