Loze brandmeldingen Goes nemen af 3R< Zeeuwse voordeur in Parijs BEVELANDEN/THOLEN Strenger handhavingsbeleid lijkt vruchten af te werpen Promotieprijs almanak Trampoline WOENSDAG 4 januari 2012 21 PZC Jan Huisman had handen vol aan calamiteiten 22 en 23 door Frank van Cooten GOES - Het strengere beleid van de gemeente Goes ten opzichte van het aantal loze brandmeldingen lijkt vruchten af te werpen. Het aantal uitrukken voor meldin gen die uiteindelijk loos alarm ble ken te zijn, is vorig jaar met vijf tien procent gedaald: 152 in 2011 te gen 180 in 2010. Voor het leeuwendeel van deze meldingen zijn automatische brandmeldinstallaties verantwoor delijk. Bedrijven of instellingen in de gemeente Goes die de brand weer te vaak voor niets laten op draven, kunnen daar dwangsom men voor tegemoet zien. „Als on derweg al blijkt dat de automati sche brandmelding loos blijkt te zijn, rijden we toch door naar het desbetreffende bedrijf om zo snel mogelijk met de exploitant of de eigenaar van het bedrijf actie te on dernemen", zegt de Goese brand weercommandant André Willem- stein. „De cijfers lijken aan te to nen dat deze nieuwe aanpak vruchten afwerpt, maar ik vind het toch te vroeg deze conclusie te trekken. Daarvoor is een trendma tige daling over meerdere jaren no dig." De Goese brandweer wil wel het beeld wegnemen dat automatische brandmeldinstallaties uitsluitend loze meldingen veroorzaken. Bij elf meldingen die als automatische brandmelding op de Gezamenlijke Meldcentrale Zeeland binnen kwa men, bleek het wel degelijk om brand te gaan. Het meest recente voorbeeld was de brand bij de Betho, maar ook bij Emergis, zorg centrum Ter Weel en de Pon- tes-school aan de Bergweg. In navolging van onder meer Goes gaat ook Borsele strenger optreden tegen het aantal loze brandmeldin gen. De zes brandweerposten zijn in 2010 (de jongste cijfers) geza menlijk 174 keer uitgerukt, waar van zestig keer voor een automati sche brandmelding. In 96,6 pro cent van die gevallen bleek de au tomatische melding een loze mel ding te zijn. Zowel de Borselse brandweer als het gemeentebe stuur vindt dat onaanvaardbaar. Bij loze meldingen krijgt de hoofd gebruiker van het pand een brief met het vriendelijke verzoek dit voortaan te voorkomen. Gebeurt dat stelselmatig niet, dan volgt uit eindelijk een dwangsom van 2500 euro per overtreding. In Borsele zijn zo'n dertig bedrijven verplicht aangesloten op de centrale. door Frank van Cooten LEWEDORP - Gemaakt in een Zeeuwse boerenschuur en vanaf vanmiddag te zien in een chique conceptstore in hartje Parijs. Een enorm kunstwerk van de Armeen se beeldhouwer Eduard Arutjnian. De 'deur van drie bij drie meter, waarop sierlijke menselijke figuren staan afgebeeld, is de afgelopen twee maanden gemaakt in een loods van Wim van de Sluis in Le- wedorp. Opdrachtgevers zijn de Fransman Romain Brau en de Russische An na Koesjnerova, twee oud-studen ten van de Koninklijke Academie van Antwerpen. Het duo begon in 2009 met de kle dingwinkel annex kunstgalerie RA aan de Kloosterstraat in Antwer pen. De tweede vestiging opent de ze maand aan de Rue de la Corde- rie 14 in Parijs. Daar is de voor deur van dee Armeense kunste naar voor bedoeld: Arutjnian kreeg een schets van het ondernemersduo waarmee hij aan de slag ging. „Ik heb er wel wat wij zingen in aangebracht uit prakti sche overwegingen. Ik moest de klus in twee maanden doen. Dat was krap maar het is me toch ge lukt. Ik heb er dag en nacht aan ge werkt." Kunstenaar Eduard Arutjnian heeft binnen twee maanden een voordeur gemaakt voor een winkel annex galerie in Parijs. foto Ronald den Dekker www.z2.nl. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl msmmmmBmsmammmrngmsmBsamsmmmm Tip? redactie@pzc.nl KRUININGEN - Podium Reimers- waal heeft gisteravond iri Kruinin- gen de Promotieprijs 2011 gewon nen. De prijs is bedoeld voor per sonen of instanties die Reimers- waal positiefin beeld brengen. Vol gens burgemeester Jan Huisman voldoet Podium Reimerswaal met zijn programmering daar zeker aan. Andere genomineerden wa ren de auteurs van het boek Boven Water en Stichting Halloween Hansweert. pagina 22/23: Turbulent jaar voor Reimerswaal Die Heinkenszandse oma krijgt elke vakantie haar twee kleinzoons Roel (7) en Thijs (4) uit het Friese Sneek een weekje te logeren. Zo ook vorige week, toen iedereen wat aan het terugblikken was op het afgelopen jaar. De jongste raakte daar door geïnspi reerd en vertelde dat tante ziek ge worden was en overleden, terwijl ze toch eigenlijk nog helemaal niet zo oud was. Na wat gemijmer over het hoe en waarom, gaf de kleuter aan dat ze weer wel terug zou komen uit de he mel. Zijn oma probeerde hem van die hoopvolle gedachte af te brengen door te vertellen dat dat jammerge- noeg niet zou gebeuren. Het ventje leek zich daar bij neer te leggen. Maar plotseling veerde hij op en zei: maar ALS ze terugkomt, moe ten wij wel een trampoline klaarzet ten! Nog één te koop! Nïeuwbouwappartement in centrum Goes: 97.500 v.o.n. www.ervastgoedenprojectontwikkeling.nl Vastgoed Projectontwikkeling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43