VW wordt infomakelaar 5°J°) sti preizen.nl zeeland 125 Waarom zijn anderen zo duur... Onderzoek Oesterdam StlP Nieuwe rol VW Walcheren/Noord-Beveland ve e r e Historische markt wil een andere vergunning Feiten pastorie Vertoning Tirza in filmhuis Pilates Center Goes houdt een open dag Fietsactiviteiten voor sponsorgeld Trein modellen ruilen tijdens beurs woensdag 4 januari 2012 mmssmsmmmmmaasmemssmsmmummmesimamismaasam wssmmsmsam door Maurits Sep Gerard Oele heeft de tuin van de Oude Pastorie opnieuw aangelegd. „Ik houd van tuinieren." foto Izaak Verkeste De Oude Pastorie werd in 1873 ge bouwd als domineeswoning. Begin jaren zeventig van de vorige eeuw bouwde de Hervormde Ge meente een nieuwe pastorie. Joke en Gerard Oele kochten de Oude Pastorie aan de Langeweg in 1988. Eerder woonde het onderwijzers- paar in de dienstwoning die vast zat aan het schooltje. Na de watersnoodramp van 1953 werd de Oude Pastorie gebruikt als opvang voor dakloos geworden ge zinnen. In de achterkamer werd lesgegeven. MIDDELHARNIS - Filmhuis Middel- harnis vertoont donderdagavond de film Tirza van regisseur Rudolf van der Berg. De film is gebaseerd op het gelijknamige boek van Ar- non Grimberg. In de hoofdrrollen spelen Gijs Scholten van Aschat en Sylvia Hoeks. Het verhaal gaat over Jörgen Hof meester. Hij voelt zich overbodig. Zijn dochter Tirza geldt als het eni ge lichtpuntje in zijn leven. De film begint om 20.00 uur. DOMBURG - De VW Walcheren/- Noord-Beveland vormt zich om tot een makelaar in informatie. Tot nu toe bracht de VW de info- matie voornamelijk zelf naar de gasten, vanaf 2013 gebeurt dat veel meer via recreatie-ondernemers. Dit jaar bereidt de organisatie zich voor op die nieuwe rol van infor matiemakelaar, zegt Carla Schönknecht van de VW Walcheren/Noord-Beveland. „De eerste stap is dat we de database met alle informatie die we hebben over ons gebied, verder gaan uit breiden. Met nog meer tips, trucs, evenementen, wetenswaardighe den, informatie over nieuwe be drijven, nieuwe exposities, weg werkzaamheden. Noem maar op. En alles per kern gegroepeerd. Ver volgens gaan we werken aan nieu we manieren waarop je die infor matie eruit kunt halen." De VW gaat zorgen voor kant-en-klare producten voor on dernemers, zodat die hun gasten op een eenvoudige manier van nuttige informatie kunnen voor zien. „Denk aan een applicatie voor je computer, waarmee een campinghouder de informatie over pakweg Zoutelande of Kam perland uit die grote database kan halen en kan weergeven op een tv, een scherm, in receptie, lobby of hotelkamer. Of aan een program matje waarmee hij info op papier kan afdrukken in zijn eigen huis stijl en dat aan de gasten kan mee geven. Wij gaan dat leveren aan de ondernemers en zij betalen ons daarvoor", legt Schönknecht uit. De VW is van oudsher al een or ganisatie die informatie verzamelt en verspreidt. In zoverre is er ook weinig nieuws onder de zon, er kent zij. „Er is al heei veel informa tie beschikbaar. We merken alleen dat dat nog onvoldoende bekend is en dat we die info toegankelijker moeten maken. Daar heeft ieder een baat bij, want als wij meer mensen bereiken, genereren we ook meer aandacht voor alles wat er in deze regio te doen is. We ho ren namelijk ook nog steeds dat mensen aan het einde van hun va kantie ontdekken dat ze niet pre cies wisten wat er te doen was." De visie op de nieuwe rol de plaats die ondernemers zelf daarin moeten spelen, is al besproken met branche-organisaties als Hore ca Nederland, Hiswa en Vekabo en met het hoteloverleg, zegt Ruurt van der Wel van de regiona le VW. „En de reacties zijn posi tief. Het blijkt precies te zijn waar aan ze behoefte hebben." De VW zet zo een volgende stap in de digitale verspreiding van toe ristische informatie. „Het is een ontwikkeling waaraan behoefte is en waarin we dus meegaan", zegt Schönknecht. Tegelijkertijd blijven de bekende brochures met het aan bod van accommodaties bestaan, merkt Van der Wel op. „Het is een samenspel. Veel mensen beginnen met de brochures, gaan verder op internet en willen als ze hier zijn graag geholpen worden door echte mensen in een winkel. Alleen zijn ze vanaf dit jaar gratis. Vorig jaar kostten ze nog twee euro per stuk." Schönknecht: „Gedrukte in formatie blijft nodig, maar de prio riteit ligt op internet." De gemeente Veere heeft de ver gunning ingetrokken voor de histo rische dinsdagmarkten in het stad je Veere. Dat is gebeurd op verzoek van de organiserende stichting. Die wil een andere vergunning, omdat de geldende te veel weer standen opriep en voor meerdere GOES Pilates Center Goes houdt zondag een open dag. Pilates is een bewe gingsmethode om soepele spieren en gewrichten te krijgen. Volgens het center is Pilates geschikt voor mensen met rugklachten. De open dag is van 13 tot 15 uur op Stations plein 15, in het stationsgebouw. HEINKENSZAND Oud-wielrenner Michael Boogerd geeft op 5 februari het startschot voor de dikke bandenrace op CyclE- motion in Heinkenszand. Dat is een evenement met veel fietsactivi teiten, met als doel geld in te zame len voor de strijd tegen kanker. CyclEmotion begint met een korte fietstocht over de weg en een fiets- cróss. Een biketeam van de politie geeft demonstraties en het team Klusdu6 presenteert zich. Dat team gaat op 7 juni zes keer de Alpe d'Huez beklimmen om geld in te zamelen. uitleg vatbaar was. Volgens de marktmeester, Marinus Welleman vindt overleg plaats over een nieu we vergunning, waarin onvolko menheden worden rechtgetrok ken, en wellicht ook wordt voorge schreven de markt wat in te krim pen. HEINKENSZAND Liefhebbers van modeltreinen kun nen zaterdag terecht in De Stenge in Heinkenszand. Daar wordt de Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs ge houden. Er zijn ook onderdelen te koop. Voor het uitproberen van nieuwe locomotieven en wagons staat er een testtafel. Aanvang 10 u. MEEST GELEZEN 1.Kreeftenboot in brand (foto) 2.Beachboom 2012 op 18 augustus 3.Record deelname Nieuwjaarsduik TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto KRUININGEN - De Nederlandse Oes tervereniging krijgt van de ge meente Reimerswaal een subsidie van 10.000 euro. Dat heeft het col lege van Reimerswaal besloten. De bijdrage is bedoeld voor onder zoek naar een leiding onder de Oesterdam bij Tholen, die zoet wa ter vanuit het Zoommeer naar de Oosterschelde kan loodsen. Dat zou de mossel- en oestercultuur ten goede kunnen komen. Prijzen p.p. o.b.v. i pers. per kamer/hul excL Calamiteilenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41